Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Gmina Nowogrodziec: zwrot w sprawie opłat za śmieci
~Do to ja niezalogowany
8 kwietnia 2014r. o 20:57
Dlaczego nie podpiszesz się normalnie Arkadiusz Kosior pierwszy czopek Roberta tylko używasz skrótu to ja . Jeśli chodzi o śmieci to dla czego nie potaniały jak w Gminie Węgliniec tylko zostały stawki zeszłoroczne.Po prostu łupicie ludziom skórę na maxa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2014r. o 21:08
~Do to ja napisał(a): Dlaczego nie podpiszesz się normalnie Arkadiusz Kosior pierwszy czopek Roberta tylko używasz skrótu to ja . Jeśli chodzi o śmieci to dla czego nie potaniały jak w Gminie Węgliniec tylko zostały stawki zeszłoroczne.Po prostu łupicie ludziom skórę na maxa.


Łupią, łupią bo im tak wygodnie jeszcze chcą aby się z tego cieszyć, że to dla naszego dobra.

Prze " reformą" mogłem śmieci zanieść do punktu opłacanego z budżetu, jak nie miałem i choty to mogłem zamówić odbiór śmieci segregowanych z domu taniej niż zmieszane lub jako zmieszane.

Teraz Pan Burmistrz stwierdził w Wykrotach że opłaty nie pokryłyby remontów dróg - żałość



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2014r. o 21:15
~Do to ja napisał(a): Dlaczego nie podpiszesz się normalnie Arkadiusz Kosior pierwszy czopek Roberta tylko używasz skrótu to ja . Jeśli chodzi o śmieci to dla czego nie potaniały jak w Gminie Węgliniec tylko zostały stawki zeszłoroczne.Po prostu łupicie ludziom skórę na maxa.


Wszyscy na wybory,tylko takim sposobem pozbędziemy się tych ludzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
116
#moderator nieaktywny
8 kwietnia 2014r. o 21:44
~ napisał(a): Rada Miejska w Nowogrodźcu przegrywa kolejna sprawę.
WSA we Wrocławiu stwierdził za nieważny m in. zapis regulaminu "W sytuacji gdy właściciel nieruchomości zamierza indywidualnie selektywnie zbierać odpady komunalne na nieruchomości, wówczas przedsiębiorca/operator będzie świadczył usługę ich odbioru za dodatkową opłatą",



Obowiązkiem Gminy jest tak zorganizować system zbiórki odpadami aby mieszkańcy nie musieli zawierać umów indywidualnych.



Sprawa znalazła finał w sądzie ze skargi Wojewody i wcześniejszej interwencji pana Czurejno.


Źródło przegranej

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6B4F239451
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2014r. o 22:00
moderator napisał(a):
~ napisał(a): Rada Miejska w Nowogrodźcu przegrywa kolejna sprawę.
WSA we Wrocławiu stwierdził za nieważny m in. zapis regulaminu "W sytuacji gdy właściciel nieruchomości zamierza indywidualnie selektywnie zbierać odpady komunalne na nieruchomości, wówczas przedsiębiorca/operator będzie świadczył usługę ich odbioru za dodatkową opłatą",

Obowiązkiem Gminy jest tak zorganizować system zbiórki odpadami aby mieszkańcy nie musieli zawierać umów indywidualnych.

Gratulacje p.Relich
Sprawa znalazła finał w sądzie ze skargi Wojewody i wcześniejszej interwencji pana Czurejno.

Źródło przegranej
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6B4F239451
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 kwietnia 2014r. o 22:28
~ napisał(a):

Gratulacje p.Relich
Sprawa znalazła finał w sądzie ze skargi Wojewody i wcześniejszej interwencji pana Czurejno.

Źródło przegranej
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6B4F239451


Tylko jedna Radna Pani Wójtowicz była za uwzględnieniem w całości (kilkanaście zapisów) zastrzeżeń Wojewody - Rada się na to nie zgodziła, te które pozostawiła bez zmian zostały unieważnione przez Sąd.




Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~to chyba jest mataczenie? niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 0:00
~ napisał(a):
Gratulacje p.Relich
Sprawa znalazła finał w sądzie ze skargi Wojewody i wcześniejszej interwencji pana Czurejno.
Źródło przegranej
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6B4F239451


Tutaj pan Burmistrz mocno współpracował z panem Przewodniczącym rady - regulamin utrzymania porządku:

1 RM uchwala
2 Wojewoda wnosi uwagi z wnioskiem o ich zmianę
3 RM nie zmienia
4 Czurejno składa skargę
5 RM- przewodniczący wskazuje p. Czurejnie że regulamin jest ok bo Wojewoda go badał i nie dopatrzył sie uchybień
6 Czurejno konsultuje odpowiedź z Wojewodą
7 Wojewoda zaskarża kilkanaście zapisów regulaminu
8 RM zmienia w większości regulamin (w tym zapis o możliwości karania mieszkańców przez Burmistrza za za wysoką "trawę" ponad 15 cm)
9 te które nie zmienili unieważnia sąd.

W mojej ocenie przewodnczacy wykorzystał autorytet wojewody zamiast siąść do pracy i ogarnąć uchwałę aby była ok.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~barany niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 10:45

8 RM zmienia w większości regulamin (w tym zapis o możliwości karania mieszkańców przez Burmistrza za za wysoką "trawę" ponad 15 cm)

Czyli mam rozumieć że ta banda idiotów w pierwszej wersji ushwaliła że będą mierzyć mi na podwórku trawę i jeżeli będzie wyższa niż 15 cm burmistrz mnie ukara .pocałujcie mnie w d..ę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza