Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Absurdy pracy w Polsce

217
#Anonim217 nieaktywny
27 grudnia 2013r. o 18:30
taka prawda. Bez doświadczenia, bez uprawnień i oczekuje piątkę na rękę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
28 grudnia 2013r. o 0:05
tieri napisał(a): taka prawda. Bez doświadczenia, bez uprawnień i oczekuje piątkę na rękę


co w tym nie tak ? jesli sumienny, pracowity, niezawodny. ten z doświadczeniem i papierami niech bierze 7-10
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11438
#addicted nieaktywny
28 grudnia 2013r. o 8:17
~NarzeczonaŚmierci napisał(a):
~NarzeczonaŚmierci napisał(a): Opowiem wam co mi się przydarzyło jak szukałem pracy.POjechałem do pewnej firmy niedużej transportowej 3auta. p- to rzekomy pracodawca.ja to ja.Rozmowa ja- ile zarobie? p-12% ja-a od jakiej sumy?p-a pan to chce pracować?ja-te 12% to od jakiej sumy?p-no to chce pan pracować czy nie?ja-tak ale nie za darmo musze wiedzieć od jakiego przerobu?p-XXXX ojro i 12% z tego to wypłata.ja-myśle nie jest tak żle.Ale po przemyśleniu wracam do nich i znowu pytam.Wnioski:okazało się że to wychodzi 2510pln bo ta suma to brutto a naliczają od netto o czym w pierwszej rozmowie nie powiedzieli.i tak wyjazd w niedziele w nocy cały tydz w kabinie jazda w nocy za 2510pln.Po pierwszej rozmowie zadzwonili że mnie mogą zatrudnić ale po drugiej rozmowie cisza i nowe ogłoszenia.bo ja mam tyrać a nie dociekać ile zarobie.nic dziwnego że jest u nich rotacja co 2 miesiące.i ciągle szukają kierowców.I co wy na to.Przestrzegam wszystkich którzy szukają pracy w tym padole pytajcie o wszystko po 10 razy nie bójcie się tych pseudo pracodawców co tylko chcą was wykorzystać i okraść.
Znowu się ogłaszają już drugi raz się ogłaszają w ciągu dwóch miesięcy.ciekawe ile tak razy w ciągu roku.POwodzenia J.


narzeczona czy ta firma z czernej??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~NarzeczonaŚmierci niezalogowany
28 grudnia 2013r. o 10:11


narzeczona czy ta firma z czernej??Nie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~krysia niezalogowany
4 marca 2014r. o 13:12
a ja mam pytanie może trochę nie w temacie choć dla mnie to absurd właśnie. mianowicie czy pracodawca może mi zamiast wolnego dnia wstawiać urlop??? co jakiś czas po parę dni w miesiącu zamiast dnia wolnego bez mojej wiedzy wstawiany jest mi urlop ? i teraz czy jest to zgodne z prawem pracy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~edzia niezalogowany
4 marca 2014r. o 17:55
Wolne to wolne,a urlop to urlop.Nie wolno im tak robić.To Ty decydujesz o swoim urlopie i musi być twój podpis.Na każdy dzień urlopu musisz mieć kartę urlopową podpisaną przez pracodawcę i przez ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 marca 2014r. o 18:01
a co sie dzieje z tymi dniami wolnymi ktore zamieniane sa na urlop i nie przechodza na inny miesiac ? znikają ot tak ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
4 marca 2014r. o 18:29
~krysia napisał(a): a ja mam pytanie może trochę nie w temacie choć dla mnie to absurd właśnie. mianowicie czy pracodawca może mi zamiast wolnego dnia wstawiać urlop??? co jakiś czas po parę dni w miesiącu zamiast dnia wolnego bez mojej wiedzy wstawiany jest mi urlop ? i teraz czy jest to zgodne z prawem pracy?


Jest to ewidentne łamanie przepisów Kodeksu i Prawa Pracy! Jest definicja "urlopu" i jest określenie za co przysługuje tzw.wolny dzień od pracy. Tylko w jaki sposób masz zamiar wyegzekwować to co Ci się należy od "pracodawcy" ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.