Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Dobry psycholog w Bolesławcu

~ niezalogowany
23 września 2014r. o 16:09
Uzgodniliśmy,że p.Kołodziej nie jest psychologiem :P
Żeby być psychopedagogiem to trzeba ukończyc jedną z tych szkół:Uczelnie

Polskie uczelnie posiadające psychopedagogikę jako kierunek studiów:

Uniwersytet w Białymstoku
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy
Tylko po tych uczelniach jest się psychopedagogiem !
Te prywatne szkoły nie dają państwowych uprawnien !
Dlatego należy poprosic o "papiery" chyba ,ze płacimy za pogawędzenie ...o pedagogice,socjologii filozofii.. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~LOL! niezalogowany
10 października 2014r. o 15:09
Nie chcę się wypowiadać nigdzie krytycznie ale widząc tą całą sytuację zajmę swój głos.

Przede wszystkim jest to temat poświęcony poszukiwaniu psychologów w Bolesławcu i okolicach.

Tematem przewodnim stał się p. Dawid który psychologiem stricte nie jest i nie widzę aby w ten sposób o sobie pisał. Jest pedagogiem dzieci i dorosłych i z tego co widzę to organizuje psychoterapie, coaching(nie wiedziałem co to ale się doczytałem u niego na stronie), treningi i szkolenia.

Byłem dociekliwy i nie dopatrzyłem się niczego co robiłby źle - nielegalnie. Otworzył w Bolesławcu gabinet (i we Wrocławiu z tego co widzę). U nas specjalistów jest jak kot napłakał, praktycznie nie ma więc cieszę się, że pojawiła się nowa osoba, która niesie taką formę pomocy.

Zdziwił mnie fakt, że bardzo duży atak pojawił się na jego osobę od ludzi którzy nie mieli z nim styczności - lub się do tego nie przyznają. Opowiadają jaką ma uczelnię i jakiś stek bzdur że nie nadaje uprawnień.

Też poszperałem i nie doczytałem się niczego. Dzwoniłem nawet do tej uczelni w tej sprawie z zapytaniem. Dzwoniłem również do Uniwersytetu Łódzkiego i Wrocławskiego. Odpowiedź ta sama...

"Uczelnia Wyższa która otrzymuje akredytację od ministerstwa edukacji narodowej ma prawo do szkolenia w danej dziedzinie i kierunkach licencjackich i magisterskich, nadając zawody o kierunkach wyższych" - mniej więcej tak to brzmiało.

Nie ma znaczenia jaka uczelnia - więc nie podlega wątpliwości, że papier ma i dobrze go stosuje otwierając swoją prywatną firmę. Gratuluję odwagi w naszym kraju - ja bym tego nie zrobił bo wiem jakie są koszta.

Kolejna sprawa to jego umiejętności. Nie jestem tego w stanie ocenić, ponieważ nigdy nie korzystałem z jego usług. Widzę jedynie opinie jakie są kierowane od jego pacjentów na portalach takich jak znanylekarz.pl

Rozpocząłem więc e-mail jednym z jego pacjentów aby potweierdzić tożsamość. Chciałem się dowiedzieć czy jest to wpis autentyczny. Potem rozmawiałem telefonicznie i nawet się spotkałem - poprosiłem o to.

Jednoznacznie mogę potwierdzić, że wszelkeigo rodzaju flame, hejt czy ataki są bezpodstawne.

Jak ktoś wcześniej zobaczył. Jest to prawdopodobnie atak ze strony "nieudolnych" specjalistów. Bolesławianie muszą uciekać do legnicy, wrocławia czy innych miast dlatego że nikt konkretnie nie potrafi pomóc.

Szczerze przekonałęm się o jednym. Jeśli zaistnieje problem ktróy będzie wymagać pomocy terapeutycznej to udam się do p. Dawida bo wiem że jest autentyczny. Działa, pisze i go widać. Natomiast pozostali to tylko chmura pyłu która - jak domyślam się, zajmuje się atakowaniem tego człowieka w internecie zamiast pomagać innym i skupiać się na swojej pracy.

Czytającym ten temat proponuję włączyć myślenie.

Jeszcze jedna moja uwaga. Nie doczytałem się żadnych większych różnic między psychologiem, pedagogiem, socjologiem. Wszędzie jest to samo tylko pod innym ujęciem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~LoL niezalogowany
10 października 2014r. o 15:20
A co to jest w takim razie?
W takim razie wszyscy muszą być po prywatnych uczelniach bez uprawnień?

http://portal.abczdrowie.pl/najbardziej-pomocni-lekarze-i-specjalisci-w-sierpniu-2014
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malgorzata niezalogowany
10 października 2014r. o 23:09
AbcZdrowie daje wyróżnienia za ILOŚĆ odpowiedzi, nie za jakość czy merytoryczną poprawność. Niestety, tylko dlatego jest możliwe że porad udziela tam osoba w trakcie studiow magisterskich.
A co do jakości odpowiedzi pana Kolodzieja:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=547233252074639&id=375031162628183
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
10 października 2014r. o 23:55
Panie Dawidzie, niech pan już przestanie udawać psychoterapeutę, którym pan z takimi kwalifikacjami nie jest. Radzę nie eksperymentować na ludziach, którzy mają poważne zaburzenia psychiczne.

Ja myślę, że mógłby pan być dobrym coachem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~asd niezalogowany
11 października 2014r. o 0:20
szczerze mówiąc psycholog to w ogole jakies nieporozumienie, lepiej isc do psychiatry porządnego, który przeprowadzi konkretny wywiad, pozna pacjenta, do terapii dołączy leczenie farmakologiczne i tyle, i 3 razy mniej kasy pajdzie na to
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Kajko niezalogowany
11 października 2014r. o 5:22
Ale cyrk - po studiach I stopnia, czyli licencjacie nie jest się specjalistą, który może się zajmować terapią osób w depresji, uzależnieniu, itp. A takimi problemami zajmuje się ta osoba. Ludzie myślcie do kogo idziecie na terapię. Żeby zajmować sie tak poważnymi problemami trzeba mieć tytuł albo lekarza psychiatry, mgr psychologa albo psychoterapeuty. Listy psychoterapeutów certyfikowanych znajdują się w Internecie są ogólnie dostępne - warto więc zapytać w jakim nurcie terapeuta pracuje i go sprawdzić. proszę pamiętać źle prowadzona terapia może tylko zaszkodzić. warto zadać więc specjaliście , nim rozpocznie naszą terapię pytania:
1. Jakie szkolenie z psychoterapii/szkołę psychoterapii/ odbył - ile trwał kurs
2. Jaki rodzaj psychoterapii proponuje
3. Czy przeszedł własną psychoterapię
4. Czy superwizuje swoja pracę? W jaki sposób?Jak często i u kogo
5. Jakie szkolenia i dodatkowe kursy ukończył
6. Czy ma doświadczenie w pracy z problemem z jakim do niego przychodzimy


Pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za to komu powierzacie swoją terapię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 października 2014r. o 9:58
Z Czytelniczego alarmu: sympatyczny pan pedagog

...promujący się w necie (znowu abczdrowie!) jako psychoterapeuta i doradzający maluczkim jako "specjalista". Uprawia "psychoterapię socjoterapeutyczną" (leczenie psychiki oddziaływaniem społecznym, jak to sobie tłumaczę i zastanawiam czy jest jakaś różnica między pogadaniem z przyjacielem a z panem Dawidem? Chyba taka, że pan pedagog kasuje stówę lub dwie). Ba! Nawet przez internet terapeutyzuje i kołczinguje! Pan wystawia diagnozy (w formie dokumentu :)). Konsultacje trwają aż 15 minut i są -uwaga!- bezpłatne. Diagnozy i rady płyną też szeroką strugą: wszystkim pan pedagog poleca terapię i odradza farmakoterapię. W CV ani słowa o superwizji czy kilkuletnim szkoleniu psychoterapeutycznym. Chyba że mnie oślepiło. Ale certyfikat "Przyjaźni Internautów" jest.
Wśród partnerów merytorycznych:... kancelaria prawna.

Cuda, cuda, panocku: http://psychopedagog.eu/

Komentarz Czytelniczki (pozdrawiam:)), pod którym również się podpisuję:
samo ogłaszanie się w necie i podawanie się za terapeutę przestępstwem nie jest (niech żyje brak regulacji prawnych w tej dziedzinie! :/), ale fakt iż pan pedagog diagnozuje ludzi przez internet, każdemu wciska tylko i wyłącznie terapie, a na stronie abc zdrowie (gdzie wyróżniony jest jako POLECANY SPECJALISTA) doradził m.in osobie, której żona ma urojenia do odstawienia leków i skorzystanie z terapii (http://portal.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-lekow-w-depresji-lekowej-z-urojeniami), terapie (u siebie również) proponuje wszystkim i na wszystkie problemy.

Wiem, że takich jak on jest na pęczki, ale nie umiem pogodzić się z tym, że tego kogoś, kto z premedytacją robi to co robi (mimo wszystko wierzę, że to z głupoty....) strona, uchodząca za opiniotwórczą (ja wiem, że tak nie jest, ale mnóstwo ludzi nie siedzi tak głęboko w temacie) promuje hochsztaplera.

Próbowałam pisać do abc, napisałam również wyważony komentarz o tym, że ludzie powinni mieć świadomość, że pan Dawid nie jest wcale psychologiem, nie podlega żadnej superwizji, a jego porady mogą być wręcz szkodliwe, ale niestety został on usunięty (domyślam się dlaczego). Na pewno nie napisałam nic co byłoby sprzeczne z regulaminem portalu itp.

Nic mnie tak nie rozstraja jak ktoś, kto próbuje wykorzystać słabość drugiego człowieka-najczęsciej w skrajnych, życiowych sytuacjach i uważa się za nieomylnego.

a tu jeszcze smaczek ze strony:
"Pamiętaj!
Jeśli masz wątpliwości, zawsze masz prawo zażądać abym okazał się swoim dyplomem i suplementem w celu potwierdzenia kwalifikacji." -bardzo chciałabym, żeby pan Dawid okazał się dyplomem, a nie prawdziwym czlowiekiem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego