Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dobry psycholog w Bolesławcu

~ niezalogowany
14 lipca 2014r. o 20:33
kc napisał(a):
~Skończyłem napisał(a): A ten kto mówi, że nie ma dobrego psychologa w Bolesławcu niech się puknie w główkę. Ja znam osobiście dwóch :D

Pana Dawida i ...


Pan Dawid jest PEDAGOGIEM, nie PSYCHOLOGIEM.


Jak już to pedagogiem specjalnym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
14 lipca 2014r. o 21:10
~ napisał(a): Jak już to pedagogiem specjalnym.


To nie ma znaczenia. Pedagog specjalny, to zupełnie inny zawód niż psycholog.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Stanisław niezalogowany
15 lipca 2014r. o 14:22
kc napisał(a):
~ napisał(a): Jak już to pedagogiem specjalnym.


To nie ma znaczenia. Pedagog specjalny, to zupełnie inny zawód niż psycholog.


Zgadza się ale to nie znaczy, że jest do bani. Dobrze robi swoją pracę. Jest niedrogi i co najważniejsze dobrze prowadzi terapię. Ja jestem zadowolony.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
15 lipca 2014r. o 19:52
~Stanisław napisał(a): Zgadza się ale to nie znaczy, że jest do bani. Dobrze robi swoją pracę. Jest niedrogi i co najważniejsze dobrze prowadzi terapię. Ja jestem zadowolony.


Ja nigdzie nie napisałam, że jest "do bani".

W ogóle nie wartościowałam tych dwóch zawodów. Napisałam tylko, że pedagog specjalny to nie jest to samo co psycholog. A temat dotyczy psychologów.

PS Moje zdziwienie budzi fakt zamieszczania na swojej stronie przez pana Dawida zdjęć w białym fartuchu, co jest myślę przemyślaną manipulacją, by sugerować ludziom, że jest lekarzem. Nie widziałam nigdy pedagoga chodzącego w fartuchu : ). Jeśli posługuje się takimi sztuczkami już na swojej stronie , to miałabym wątpliwości co do jego uczciwego podejścia do osoby z problemami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Stanisław niezalogowany
15 lipca 2014r. o 20:32
kc napisał(a):
~Stanisław napisał(a): Zgadza się ale to nie znaczy, że jest do bani. Dobrze robi swoją pracę. Jest niedrogi i co najważniejsze dobrze prowadzi terapię. Ja jestem zadowolony.


Ja nigdzie nie napisałam, że jest "do bani".

W ogóle nie wartościowałam tych dwóch zawodów. Napisałam tylko, że pedagog specjalny to nie jest to samo co psycholog. A temat dotyczy psychologów.

PS Moje zdziwienie budzi fakt zamieszczania na swojej stronie przez pana Dawida zdjęć w białym fartuchu, co jest myślę przemyślaną manipulacją, by sugerować ludziom, że jest lekarzem. Nie widziałam nigdy pedagoga chodzącego w fartuchu : ). Jeśli posługuje się takimi sztuczkami już na swojej stronie , to miałabym wątpliwości co do jego uczciwego podejścia do osoby z problemami.


Nie będę występować jako jego adwokat, lecz napiszę krótko. Przedstawił mi się bardzo dokładnie. Wiedziałem z kim mam przyjemność i jak będzie ze mną pracować. Wysłuchał mnie jak należy i zaproponował rozwiązanie. Pracowaliśmy przez 4 spotkania i przyznaję - bardzo mi pomogły te wizyty.

A to czy stosuje chwyt marketingowy czy nie to inna broszka. Nigdzie nie przedstawia się jako lekarz. Jako jeden z niewielu w Bolesławcu prezentuje swoją osobę taka jaka jest, wchodzę na stronę i widzę jego zdjęcie... Mam obraz tego człowieka.

Rozumiem, że każdy musi się wbić na rynek jakimiś metodami. W moim przypadku nie zastosował żadnych "czarnych metod". Pomógł mi i z chęcią jeszcze go odwiedzę w ramach profilaktyki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joanna niezalogowany
15 lipca 2014r. o 20:36
kc napisał(a):
~ napisał(a): Jak już to pedagogiem specjalnym.


To nie ma znaczenia. Pedagog specjalny, to zupełnie inny zawód niż psycholog.


Jestem po studiach pedagogicznych. Zgadzam się z tym, że psycholog posiada inne kompetencje od pedagogów. Chciałąbym jednak dodać, że ma takie samo prawo jak psycholog przeprowadzać terapie. Byłam tego uczona przez cały tok studiów. Jak pracować z dziećmi i młodzieżą - pedagogika dziecięca oraz jak pracować z dorosłymi - andragogika.

Moja specjalizacja to oligofrenopedagogika czyli nauczanie, profilaktyka i terapie osób niepełnosprawnych.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joanna niezalogowany
15 lipca 2014r. o 20:39
Chciałabym jeszcze dodać, że nie każdy terapeuta - czy to psycholog, filolog, pedagog, filozof potrafi dotrzeć do osoby która u niego jest.

Wykształcenie to tylko papier. Prawdziwy terapeuta jest życiowy, wie jak podejść do problemu aby pomóc. Właśnie po to się do niego chodzi tak?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joanna niezalogowany
15 lipca 2014r. o 20:39
Chciałabym jeszcze dodać, że nie każdy terapeuta - czy to psycholog, filolog, pedagog, filozof potrafi dotrzeć do osoby która u niego jest.

Wykształcenie to tylko papier. Prawdziwy terapeuta jest życiowy, wie jak podejść do problemu aby pomóc. Właśnie po to się do niego chodzi tak?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.