Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Dobry psycholog w Bolesławcu

9176
kc
15 lipca 2014r. o 21:03
~Stanisław napisał(a): Pomógł mi i z chęcią jeszcze go odwiedzę w ramach profilaktyki.


Bardzo mnie cieszy, że Ci pomógł, że wystarczyła Ci wizyta u pedagoga i nie potrzebowałeś pomocy psychologa.

Nie zmienia to faktu, że pan Dawid psychologiem nie jest i nie należy ludzi wprowadzać w błąd.

~Joanna napisał(a): Chciałabym jeszcze dodać, że nie każdy terapeuta - czy to psycholog, filolog, pedagog, filozof potrafi dotrzeć do osoby która u niego jest.

Wykształcenie to tylko papier. Prawdziwy terapeuta jest życiowy, wie jak podejść do problemu aby pomóc. Właśnie po to się do niego chodzi tak?!


Temat dotyczy psychologów, pan Dawid psychologiem nie jest, to chyba jest jasne i nie podlega dyskusji. Są ludzie, którzy potrzebują psychologa, który im pomoże, a nie filozofa.

Jeśli dla ciebie wykształcenie to tylko papier, to Ci współczuje zmarnowanych pięciu lat.

Można przecież założyć osobny temat "Przyjaciel, który wysłucha" i tam podawać namiary na osoby, które pomogą rozwiązać jakiś problem. Ja polecam moją ciocię Józię, edukację skończyła na siedmiu klasach szkoły podstawowej, ale doradzić potrafi lepiej niż niejeden terapeuta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Joanna niezalogowany
15 lipca 2014r. o 22:35
W takim razie ja współczuję Tobie... widzę, że nie masz pojęcia o socjotechnikach i znaczeniach zawodów.

W ramach kompetencji pedagog specjalny oraz psycholog mają uprawnienia do prowadzenia terapii - twoja Ciocia Józia nie...

Masz rację terapeuta to przyjaciel, który wysłucha i doradzi - pomoże rozwiązać problem. Temat dotyczy psychologów pod znaczeniem terapeutów. Osoby uczestniczące w tym temacie potrzebowali terapeuty a nie dosłownie psychologa.

Bariery są bardzo cienkie pomiędzy znaczeniami tych zawodów. Psycholog ma uprawnienia do wystawiania zaświadczeń na broń, dla kierowców i być orzecznikiem w sprawach natury psychologicznej.

Pedagog specjalny ma natomiast uprawnienia (zależne od specjalizacji) do prowadzenia profilaktyki społecznej w otwartym środowisku - nauczania, wychowania i prowadzenia terapii. Ma prawo wystawiać opinie pedagogiczne. W odróżnieniu do psychologa ma prawo pracować w sądownictwie.

A tak na koniec dodam - rozbawiłaś/rozbawiłeś mnie tą Ciocią Józią. Następnym razem jeśli nie znasz pojęć i znaczeń staraj się nie udzielać tak ochoczo.

Ja nie zajmuje się terapiami osób zdrowych lecz osób upośledzonych umysłowo - niekoniecznie dzieci. Zapraszam do zapoznania się z działem andragogika.

Dodam jeszcze na koniec, że socjolog i filozof również mają na swoich kierunkach psychologię i terapię (socjolog - terapia socjologiczna i filozof - terapia paradygmatyczna).

Ja ukazuję uznanie przed Panem Dawidem, gdyż jest jednym z nielicznych odważnych pedagogów co torują drogę psychopedagogiczną.

Z poważaniem
Joanna - Pedagog Oligofrenopedagog.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alina niezalogowany
15 lipca 2014r. o 22:51
A co jesli ktos bliski potrzebuje pomocy ale za nic nie chce o tym slyszec i reaguje agresja na codzien jest wycofany z zycia cale dnie spi nie chce pracowac i wszystkich obwinia za swoje porazki jak takiemu komus pomoc ????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
15 lipca 2014r. o 23:10
Na forum nikt Ci nie doradzi nie znając wszystkich okoliczności, udaj się do jakiegoś psychiatry i zasięgnij porady.


Dopisane 15.07.2014r. o godz. 23:10:

~Joanna napisał(a): W takim razie ja współczuję Tobie... widzę, że nie masz pojęcia o socjotechnikach i znaczeniach zawodów.


Taka szybka diagnoza ? : ) No, no, widzę , że mam do czynienia z prawdziwym fachowcem : ).

~Joanna napisał(a): W ramach kompetencji pedagog specjalny oraz psycholog mają uprawnienia do prowadzenia terapii - twoja Ciocia Józia nie...


To ty napisałaś, że "wykształcenie to tylko papier" , liczy się podejście do człowieka, wiec się zdecyduj.

~Joanna napisał(a): Masz rację terapeuta to przyjaciel, który wysłucha i doradzi - pomoże rozwiązać problem. Temat dotyczy psychologów pod znaczeniem terapeutów. Osoby uczestniczące w tym temacie potrzebowali terapeuty a nie dosłownie psychologa.


Nigdzie nie pisałam, że uważam, że terapeuta to przyjaciel, przyjaciel nie doradza pobierając za to opłatę.

Temat dotyczy "Dobrych psychologów", możesz poprosić o zmianę nazwy na dobry terapeuta i wtedy się reklamować.

~Joanna napisał(a): Bariery są bardzo cienkie pomiędzy znaczeniami tych zawodów.


Być może są i bardzo cienkie, ale są. Dlatego w każdym zakładzie resocjalizacyjnym oprócz wychowawców pedagogów jest zatrudniony psycholog, podobnie w Domach Dziecka, czy teraz już często w szkołach.

~Joanna napisał(a): A tak na koniec dodam - rozbawiłaś/rozbawiłeś mnie tą Ciocią Józią.


Cieszę się, moją misją życiową jest wywoływanie uśmiechu na ponurych twarzach pedagogów.

~Joanna napisał(a): Ja nie zajmuje się terapiami osób zdrowych lecz osób upośledzonych umysłowo - niekoniecznie dzieci. Zapraszam do zapoznania się z działem andragogika.

Z poważaniem
Joanna - Pedagog Oligofrenopedagog.


Ja na Twój temat nic nie pisałam, nie wiem dlaczego odczuwasz potrzebę pisania o sobie, ale być może ma to związek z jakimś niedowartościowaniem, może warto wybrać się do psychologa, który na pewno Ci pomoże.

Z poważaniem, kc : ).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 lipca 2014r. o 8:16
~alina napisał(a): A co jesli ktos bliski potrzebuje pomocy ale za nic nie chce o tym slyszec i reaguje agresja na codzien jest wycofany z zycia cale dnie spi nie chce pracowac i wszystkich obwinia za swoje porazki jak takiemu komus pomoc ????


Użyj jakiegoś podstępu. Może MOPS? Jest uposażony w środki zaradcze. Nie obawiaj się, że krzywdę Ci zrobią.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malgorzata niezalogowany
3 sierpnia 2014r. o 17:48
"Profilaktyka spoleczna" to nie to samo, co terapia, a już na pewno nie to samo co psychoterapia, a podobno "gabinet psychoterapii" prowadzi pan Dawid. Na swojej stronie strasznie miesza pojęcia. Pisze niby, ze jest socjoterapeutą, ale zakres problemów, jakimi sie zajmuje znacznie wykracza kompetencje socjoterapeuty.

Moim zdaniem żeruje na tym, że ludzie nie wiedzą dokladnie, jaki specjalista jest od czego. Dobra, przyznaję, nie dla wszystkich ma znaczenie, czy idą do psychologa, pedagoga czy psychopedagoga (tak też się określa pan dawid, choć nie konczyl psychopedagogiki, tylko pedagogikę i to na szemranej uczelni).

A na jednym z portali, gdzie prowadzi swój profil ekspercki (!), określa się nawet jako magister, choć sam przyznał, że ma tylko licencjata.
Tak więc pana Dawida polecam osobom, ktorym wszystko jedno, czy im pomaga specjalista (sprawny w zakresie marketingu), czy osoba z rzetelnym przygotowaniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11060
sloneczko010981
3 sierpnia 2014r. o 21:11
Nie jestem ekspertem, nie znam się, nie orientuję, jestem tylko człowiekiem zagubionym, choć już coraz mniej, który potrzebował pomocy jak kania dżdżu. I taką pomoc otrzymałam i otrzymuję nadal od pana Dawida. I za to jestem Mu wdzięczna. Choćby wszyscy wylewali na niego pomyje, ja mogę go z czystym sercem polecić i będę polecać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
3 sierpnia 2014r. o 22:03
sloneczko010981 napisał(a): Choćby wszyscy wylewali na niego pomyje, ja mogę go z czystym sercem polecić i będę polecać.


Nikt, jak na razie, pomyj na niego nie wylewa, nie dramatyzuj.

Chłopak ma zadatki na to, by być dobrym pedagogiem/coachem. Nikt z tym przecież nie polemizuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego