Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wielkie tłumy na "Orszaku Trzech Króli"
10114
#alter nieaktywny
8 stycznia 2014r. o 14:57
~wolar napisał(a): W tym wszystkim jest za dużo symboliki, bajki, baśni a za mało prawdy historycznej.


Nie wiesz o czym piszesz. Prawdy Biblijne są dość precyzyjnie umiejscowione historycznie. Najpierw prześledź dyskusję powyżej i poczytaj trochę książek potem się wypowiadaj. :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 15:07
alter napisał(a):
~wolar napisał(a): W tym wszystkim jest za dużo symboliki, bajki, baśni a za mało prawdy historycznej.


Nie wiesz o czym piszesz. Prawdy Biblijne są dość precyzyjnie umiejscowione historycznie. Najpierw prześledź dyskusję powyżej i poczytaj trochę książek potem się wypowiadaj. :)


To objaśnij mi proszę jakich to państw byli królami? Co ich tam przywiodło (może byli prorokami i stąd ich wiedza ) ? Jakiego byli wyznania ? I czemu oni tylko o tym wiedzieli ? Czy inne źródła historyczne to potwierdzają ? Jak na to odpowiesz zgodnie z wymogami logiki i nauki to zadam kolejne pytania, które mi z pewnością przybliżą to wydarzenie historyczne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
8 stycznia 2014r. o 15:20
~ napisał(a):
To objaśnij mi proszę jakich to państw byli królami? Co ich tam przywiodło (może byli prorokami i stąd ich wiedza ) ? Jakiego byli wyznania ? I czemu oni tylko o tym wiedzieli ? Czy inne źródła historyczne to potwierdzają ? Jak na to odpowiesz zgodnie z wymogami logiki i nauki to zadam kolejne pytania, które mi z pewnością przybliżą to wydarzenie historyczne.


Poczytaj sam trochę literatury to się dowiesz. Potem się wypowiadaj co jest "bajką". W swojej ocenie uwzględnij to, że Biblia dotyczy wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. :) I tak sobie myślę, że zanim coś oceniasz, powinieneś sięgnąć do książek i to jest wymóg "logiki i nauki".

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11640
#amgen nieaktywny
8 stycznia 2014r. o 15:26
~ napisał(a): To objaśnij mi proszę jakich to państw byli królami? Co ich tam przywiodło (może byli prorokami i stąd ich wiedza ) ? Jakiego byli wyznania ? I czemu oni tylko o tym wiedzieli ? Czy inne źródła historyczne to potwierdzają ? Jak na to odpowiesz zgodnie z wymogami logiki i nauki to zadam kolejne pytania, które mi z
pewnością przybliżą to wydarzenie historyczne.

Tyldo, Ty na forum chcesz pobierać korepetycje z religii? Trzeba było uczęszczać na lekcje religii a w kościele uważnie słuchać ewangelii w okresie bożonarodzeniowym - tam była o tym mowa. Korepetycje, to nie są tanie rzeczy. Kup lub pożycz Biblię lub Pismo św i poczytaj a wszystkiego się dowiesz.

Zmoderowano 08.01.2014 godz.19:02 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wolar niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 15:56
Zdaje się zbyt dużo czytałem przeciwieństwie do Ciebie, który gusła przyjmuje za prawdę historyczną

Zmoderowano 08.01.2014 godz.19:05 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 17:27
amgen napisał(a):


Tyldo, Ty na forum chcesz pobierać korepetycje z religii? Trzeba było uczęszczać na lekcje religii a w kościele uważnie słuchać ewangelii w okresie bożonarodzeniowym - tam była o tym mowa. Korepetycje, to nie są tanie rzeczy. Kup lub pożycz Biblię lub Pismo św i poczytaj a wszystkiego się dowiesz.

Amgen , niestety będziesz zmuszony przyznać że więcej jest potwierdzonych źródeł historycznych na temat faraonów którzy żyli 4-5 tys lat wcześniej , niż o naarodzinach Jezusa.
Ewangelie które każesz czytać to zaledwie książeczki broszurki , okrojone przez cenzurę kościoła na długo przed inkwizycją . Naprawdę uważasz że ewangelie przybliżą nam pobyt na ziemi Jezusa . Żył 33 lata a Jego życie zostało opisane na kilkunastu kartkach ? W ewangeliach jest to co Kościół chce żeby było . To co nie służy interesom kościoła jest w najlepszym razie pomijane , kiedyś było niszczone.
Może to drastyczne porównanie , ale kościół niczym się nie różni od Adolfa H.("Bóg z Nami") czy Józefa S . którzy zabijali miliony ludzi w imię swoich ( jak uważali słusznych ) idei . Kościół w czasach krucjat mordował ludzi na skalę masową (trzeba wziąć pod uwagę że wtedy na ziemi gęstość zaludnienia była bardzo mała). Do tej pory przeprosili za inkwizycję , która też pochłonęła mnóstwo istnień ( i to katolików) .
Trzeba wierzyć , ja wierzę głęboko . Ale nie jestem ślepą owcą w ogólnym pędzie . Kościół i wiara to dwa odrębne pojęcia . Kościół niestety bardzo często wykorzystuje wiarę do swoich potrzeb . I niestety nagina historię .
Ps. Chodzę regularnie (i często) do kościoła . Ale nie po to by mi ksiądz interpretował pismo święte , albo słowa Jezusa tak jak to on sobie wyobraża . Chodzę tam bo chcę się pomodlić . Nie wiem czy mogę się określić mianem katolika , chyba jednak bardziej identyfikuję się z pierwszymi wyznawcami naszej wiary - Chrześcijanami .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8375
#GosiaG nieaktywny
8 stycznia 2014r. o 18:05
~ napisał(a): Żył 33 lata


Jesteś tego pewien? :P

'' Na to rzekli do Niego Żydzi: 'Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?' ''



ew.w/g Jana 8:57 ;)

Lilith ^^
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 18:27
GosiaG napisał(a):
~ napisał(a): Żył 33 lata


Jesteś tego pewien? :P

'' Na to rzekli do Niego Żydzi: 'Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?' ''



ew.w/g Jana 8:57 ;)

Hmmmm...... do dziesięciolatka też możesz powiedzieć : osiemnastu lat jeszcze nie masz a wódkę chcesz pić ? :P Co nie znaczy że ma np 17 lat
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza