Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PRZEPISY NA TANIE DANIA

~khreecik niezalogowany
27 lutego 2014r. o 13:34
Witajcie! Od jakiegoś czasu zbieramy z mężem na wymarzone wakacje i szukam na czym można by tu jeszcze zaoszczędzić. Doszłam do wniosku że wydajemy STANOWCZO za dużo pieniędzy na jedzenie. Szukam przepisów tanich, smacznych i niekoniecznie szybkich (lubię sobie posiedzieć przy garach). Ważne tylko żeby nie było to nic typu instant. Czekam na Wasze propozycje:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Eliza Wymęga -Zarawiejska. niezalogowany
27 lutego 2014r. o 14:06
To prawda ,ze na jedzeniu można dużo zaoszczedzić.

Zupa serowa: pokrojone ziemniaczki ugotuj z serkiem topionym w bulionie warzywnym[ugotuj włoszczyznę i wyjmij],albo z kostki bulion.Po ugotowaniu ziemniaczków z serkiem ,zmiksuj ,dopraw,pokrój bułeczkę na malutkie kosteczki zrumień na masełku ,zupę w miseczkach posyp grzankami.Taniocha i smaczne to.Kampungi [danie koreańskie]: filet z kurczaka pokrój na małe kwadraciki,dodaj dwa jajka ,duży ząbek czosnku przeciśniętego przez praskę [lub 2 małe],pieprz czarny[mielony],łyzeczkę cukru pudru,sól do smaku,2 lyżki mąki ziemniaczanej,wymieszaj i smaż na rozgrzanym oleju nabierając łyżką jak placki,małe kotleciki.Wyjdzie dużo ,na dwa dni,ja podaję je z duszoną włoszczyzną [na łyzce masła]i z ryżem.Pyszne danie za dosłownie grosze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2014r. o 14:23
Zupę serową robiłam jak się rosół kończył.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lutego 2014r. o 14:26
dawać coś chętnie poczytam a i żeby było tanio i sycąco najlepiej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~BRUTUS/ niezalogowany
27 lutego 2014r. o 15:43
pieczony boczek(najtańszy)z chrupiącą skórką.boczek skórke nacinamy w kratkę nacieramy solą morską nie za dużo,na dno brytfanki kładziemy pokrojoną cebule i zgnieciony czosnek(można dać pietruszke papryke itp)na to boczek oczywiście skórką do góry,zalewamy zimnym wywarem rosołowym(np woda+kostka rosołowa) tak do 2/3wysokości boczku żeby skórka nie była zanurzona ,to na kuchence doprowadzamy do wrzenia,a następnie do piekarnika 180 stopni na 3 godz.z tego wywaru co zostanie+te warzywa można zrobić sos.smacznego[img=1393512238_pfo9g4h.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~khreecik niezalogowany
27 lutego 2014r. o 15:48
Soczewicę zieloną ugotowałam. Na patelni podsmażyłam cebulkę, dodałam ugotowaną soczewicę przyprawy(jakie kto ma, ja dałam paprykę czerwoną, chili, czosnek, imbir, curry i zioła), pomidory z puszki lub koncentrat. Do tego wszystkiego dodałam kurczaka z rosołu a na wierch podsmażone w kostkę ziemniaczki. Smaczne wyszło
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szyrczenka niezalogowany
15 listopada 2015r. o 18:15
Niedrogą potrawą jest np. grochówka http://www.codogara.pl/24192/grochowka W moim domu jest bardzo lubiana, przynajmniej raz na dwa tygodnie musimy ją zjeść. Mąż zwłaszcza jest zadowolony ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sknyrus niezalogowany
15 listopada 2015r. o 18:49
Najtańsze danie z możliwych .
Szklanka deszczówki.W wersji na bogato można ją przegotować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.