Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy opłaca się inwestować w kolektory słoneczne?

12834
#bigben nieaktywny
6 listopada 2014r. o 5:42
Cześć wam!

Obecnie mieszkam w domku jednorodzinnym. Opalany jest głównie węglem i trochę drzewem. Zastanawiam się nad montażem kolektorów słonecznych - do podgrzewania wody. Ale czy to się opłaca. Czy faktycznie spełniają swoją rolę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11222
#Amnesty nieaktywny
6 listopada 2014r. o 5:51
nie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 listopada 2014r. o 6:07
Pewnie, ze tak. Tylko nie kupuj u Eweliny . Tylko biorą kasę i nie masz pózniej nic!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 listopada 2014r. o 7:13
Może ktoś napisze ile kosztowało go założenie kolektorów i dla ilu osób?
Interesuje mnie też ten temat, chciałem sobie policzyć opłacalność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 listopada 2014r. o 7:34
Ja też miałam taki dylemat. W zimie woda ciepła z CO ale lato - średnia przyjemność palić w piecu żeby mieś ciepłą wodę. Robiłam rozeznanie kolektory słoneczne średnia opłacalność instalacja około 12- 14 tysięcy i te kolektory po 10-15 latach do wymiany. Serwis i takie tak - więc daje to tylko wygodę opłacalności nie ma. My zdecydujemy się na pompę ciepłą -ale taka tylko do wody. Cena podobna ( może troszkę mniej) ale jak to pan powiedział to nie wymaga serwisu ( Pan instaluje i pompy i kolektory). Więc my pójdziemy w tą stronę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Lenczyk niezalogowany
6 listopada 2014r. o 7:40

Trzeba sobie policzyć czy jest to opłacalny interes. Generalnie kolektory słoneczne sprawdzają się. Woda faktycznie leci ciepła - a w te bardziej słoneczne dni nawet gorąca. No i działa to też zimą. Tylko z drugiej strony wydawać na to 15 zł. Prosiłem kiedyś o wycenę i porównanie poszczególnych rozwiązań tutaj http://www.ekofachowcy.pl/
Ale akurat miałem nieplanowany wydatek na nowy piec. Takie zapytanie nic nie kosztuje, więc Ci co są zainteresowani niech podpytają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~F/X niezalogowany
6 listopada 2014r. o 8:19
Zapytaj tego fachmana od sprzedaży kolektorów co sie stanie jak wyjedziesz na tydzień czasu w środku lata na wakacje . :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 listopada 2014r. o 9:19
Od wieków wiadomo, że na oszczędności stać tylko bogatych... :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.