Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta
11855
#Adelajda nieaktywny
23 listopada 2014r. o 20:27
Po wejściu na stronę Szlachetna Paczka jestem zdziwiona. Okazuje się, że nie można wybrać konkretnej rodziny i zanieść dla niej kilku rzeczy, tylu na ile mnie stać. Jedyną możliwością jest skompletowanie całej paczki. Jest wiele osób, które chciałyby pomóc, ale nie stać ich na wydatek kilku tysięcy ( wiele rodzin potrzebuje np. pralki, kuchenki, lodówki itp) Pieniędzy wysyłać nie będę, bo nie mam zaufania ale parę kilo żywności chętnie bym zaniosła z przeznaczeniem dla konkretnej rodziny, a nie można.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
23 listopada 2014r. o 20:35
jegomosc napisał(a): Użyj czasem mózgu - wszak narząd nieużywany obumiera. J

zapraszasz mnie jednocześnie pisząc ''użyj czasem mózgu''? :>

dziękuję ...właśnie dzięki ''mózgowi'' zrobię to po swojemu czyli jak piszesz ''po cichu''


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~SuperW niezalogowany
23 listopada 2014r. o 20:50
Adelajda napisał(a): Po wejściu na stronę Szlachetna Paczka jestem zdziwiona. Okazuje się, że nie można wybrać konkretnej rodziny i zanieść dla niej kilku rzeczy, tylu na ile mnie stać. Jedyną możliwością jest skompletowanie całej paczki. Jest wiele osób, które chciałyby pomóc, ale nie stać ich na wydatek kilku tysięcy ( wiele rodzin potrzebuje np. pralki, kuchenki, lodówki itp) Pieniędzy wysyłać nie będę, bo nie mam zaufania ale parę kilo żywności chętnie bym zaniosła z przeznaczeniem dla konkretnej rodziny, a nie można.


W Szlachetnej Paczce konkretny człowiek (grupa ludzi) pomaga konkretnej rodzinie odpowiadając na jej potrzeby. Lista potrzeb jest różnorodna, jednak Darczyńca skupia się na 3 najpotrzebniejszych rzeczach, które są zapisane w opisie (pozostałe rzeczy można dokupić w zależności od możliwości). Owszem jest to projekt dość wymagający, dlatego zachęcamy do tworzenia Paczki ze znajomymi/rodziną/współpracownikami. Zdarzają się osoby starsze i samotne, które tych potrzeb mają mniej. W tych droższych rzeczach wolontariusze chętnie pomagają. Można przed wybraniem rodziny skontaktować się z liderem - dane na dole w ramce podczas wybierania magazynu. W zeszłym roku mieliśmy sytuacje, że pomagaliśmy w pozyskaniu pralek, lodówek itd. Po jednym ogłoszeniu znaleźliśmy 2 kuchenki i 5 stołów :) To nie muszą być nowe rzeczy. Ważne, aby były zadbane. A wolontariusze i liderzy są właśnie po to, aby pomóc, wyjaśnić i ukierunkować ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
23 listopada 2014r. o 20:53
Adelajda napisał(a): Po wejściu na stronę Szlachetna Paczka jestem zdziwiona. Okazuje się, że nie można wybrać konkretnej rodziny i zanieść dla niej kilku rzeczy, tylu na ile mnie stać. Jedyną możliwością jest skompletowanie całej paczki. Jest wiele osób, które chciałyby pomóc, ale nie stać ich na wydatek kilku tysięcy ( wiele rodzin potrzebuje np. pralki, kuchenki, lodówki itp) Pieniędzy wysyłać nie będę, bo nie mam zaufania ale parę kilo żywności chętnie bym zaniosła z przeznaczeniem dla konkretnej rodziny, a nie można.


Dokładnie tak jak Pani pisze - nie ma takiej możliwości. Bo nie do końca na tym polega ten projekt. Co nie oznacza, że nie może Pani wziąć w nim udziału!

Zachęcamy do tego, żeby zachęcić do wspólnego zrobienia paczki swoich przyjaciół, znajomych, współpracowników itp. W zeszłym roku jedną paczkę przygotowywało średnio, o ile mnie pamięć nie myli, 30 osób. Każdy da od siebie trochę i wspólnie jest to coś wielkiego. Do tego zachęcamy! Wymaga to oczywiście nieco pracy, ale efekt jest tego wart!

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~virgo niezalogowany
23 listopada 2014r. o 21:35
To co w tym temacie wypisuje Przemysław , jest OBRZYDLIWE i PODŁE !!
Proponuję - niech 24 - 25 -26 grudnia Przemysław przejdzie się po rodzinach , w których na stole królują kartofle i zalewajka , gdzie dzieci siedzą ze smętnym wzrokiem wbitym w talerz z takim jadłem. Gdzie plecaczki szkolne rozrywają się na szwach , w kurteczkach "zimowych" świszczy wiatr...Przejedź się chłopie po miescinach ( całkiem blisko) , wejdź do tych mieszkań...Wejdź i popatrz. I powiedz, że naśmiewasz się z akcji , za to walczyż o zmniejszenie podatków ( oni i tak nie mają dochodów).
Wstydź się ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
23 listopada 2014r. o 21:39
Virgo, też tak uważam!

Panie Przemysławie, już po wyborach! :>
Dziękujemy panu za wypowiedzi w tym temacie.
Oznacza to jedynie: paszoł won!

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
23 listopada 2014r. o 22:00
~virgo napisał(a): To co w tym temacie wypisuje Przemysław , jest OBRZYDLIWE i PODŁE !!
Proponuję - niech 24 - 25 -26 grudnia Przemysław przejdzie się po rodzinach , w których na stole królują kartofle i zalewajka , gdzie dzieci siedzą ze smętnym wzrokiem wbitym w talerz z takim jadłem. Gdzie plecaczki szkolne rozrywają się na szwach , w kurteczkach "zimowych" świszczy wiatr...Przejedź się chłopie po miescinach ( całkiem blisko) , wejdź do tych mieszkań...Wejdź i popatrz. I powiedz, że naśmiewasz się z akcji , za to walczyż o zmniejszenie podatków ( oni i tak nie mają dochodów).
Wstydź się ...


Z całym szacunkiem , nie naśmiewam się z akcji -- pragnę jedynie wskazać przyczyny .
Dlaczego nikt nie wspomina co jest przyczyną biedy ?
Czy po rodzinach się chodzi tylko między 24 a 26 grudnia ?
Napatrzyłem się na biedę i nie jestem hipokrytą.Nie godzę się aby co niektórzy wyczyszczali swoje sumienia "jałmużnymi" paczkami.
(...)

Zmoderowano 24.11.2014 godz.16:02 - powód: spam (moderator)

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tylda niezalogowany
23 listopada 2014r. o 22:05
"Z całym szacunkiem , nie naśmiewam się z akcji -- pragnę jedynie wskazać przyczyny .
Dlaczego nikt nie wspomina co jest przyczyną biedy ?"


Temat nie dotyczy PRZYCZYN BIEDY!

Człowieku, opamiętaj się i przestań tu spamować!

Nie dociera do Ciebie, że nie są potrzebne tutaj Twoje dziwne komentarze i wywody!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza