Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Proza. Książki ulubione.

13051
#Virgo nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:30
Dla tych , którzy jeszcze nie czytali - "Prochy Angeli", autor Frank McCourt. Film , to nie to samo :>

" Wzruszajaca , budząca szczery uśmiech wspomnieniowa książka syna irlandzkich imigrantów , uhonorowana w 1997 roku Nagrodą Pulitzera."

Przykład okrucieństwa Anglików...


Dopisane 17.03.2015r. o godz. 20:30:

Jeżeli ktoś z Was był w Limerick...akcja toczy się własnie tam , nad rozlewiskiem rzeki Shannon

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:39
alter napisał(a): Chata
Autor: William P. Young

Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie.
Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.
W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. „Chata” odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.


[img=1426620050_ccxk20f.jpg]


jako że lubię czytać zajrzałem w temat i tu ''suprajsik''

ciekawy fragment tylko czy czasem nie zapomniano o znakach ''cytatu''?
bo w pewne rzeczy nie chce mi się wierzyć... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:40
Proszę, pojawiło się już kilka ciekawych propozycji :) Mnie ciekawi na razie ta o Kozakach, cynk od Eto ;)

Zapomniałem dodać przy zakładaniu tematu, że ciekawią mnie również pozycje książkowe, które wywarły na Was i Wasze życie największy wpływ! Takie książki do których się powraca kilka razy. :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:43
zapomniałeś również odpowiedzieć :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:45
falco napisał(a): jako że lubię czytać zajrzałem w temat i tu ''suprajsik''



Po pierwsze tnij cytaty. Po drugie weź do ręki tę książkę, nawet jest w bibliotece publicznej, jest też w formie ebooka, to odnajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości.

Może sam podasz jakąś propozycję? Czy tylko zamierzasz śmiecić, tak jak w innych tematach? :D

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:50
jak zaczniesz wstawiać znaki że cytujesz ...
co nazywasz ''śmieceniem''?

że zwracam ci uwagę ? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:52
alter napisał(a): że ciekawią mnie również pozycje książkowe, które wywarły na Was i Wasze życie największy wpływ! Takie książki do których się powraca kilka razy. :)



Na moje życie wywarły dość istotny wpływ , takie pozycje :
Andrzej Garlicki " Józef Piłsudski 1867 - 1935 " (Czytelnik 1989)
Paweł Jasienica - "Polska Piastów.Polska Jagiellonów "
Paweł Jasienica - "Rzeczpospolita obojga narodów

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 20:54
Virgo napisał(a):
Na moje życie wywarły dość istotny wpływ , takie pozycje :
Andrzej Garlicki " Józef Piłsudski 1867 - 1935 " (Czytelnik 1989)
Paweł Jasienica - "Polska Piastów.Polska Jagiellonów "
Paweł Jasienica - "Rzeczpospolita obojga narodów


Mogę spytać dlaczego? Bo to akurat specyficzna lektura :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza