Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Proza. Książki ulubione.

10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:16
Virgo napisał(a):
Alterze , załozyłeś temat , uważam ,że dobry.


Bo szczerze mam wrażenie, że te książki takie są. Pomimo tego, że są w formie esejów. Wydają się fachowe i zimne, nie naukowe, ale jednak typu "historyczne"? To sama rozumiesz? :)




Dopisane 17.03.2015r. o godz. 21:16:

alter napisał(a):
Masz? hehe... Przeczytałeś? Jeżeli tak to, może wrażenia z lektury?


To teraz ja ponowię pytanie? Jasienice przeczytałeś, czy tylko robi za dekorację? :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:21
Wiele rozumiem. Nie rozumiem tylko jednego - jak , lubiąc literaturę pisaną prozą , można ..sam wiesz co. Zapytałeś też kpiarsko , w któryms swoim poscie wyżej , o duchowość , miłość. Jeżeli masz ochotę na taką tematyke , polecam :
"Erotyka w aspekcie zdrowia psychicznego" Inst.Wyd.PAX
"Pachnący ogród" (1994) - dzieło szejka arabskiego Nafzawiego , jest pochwałą miłości fizycznej a jednoczesnie pozytecznym poradnikiem technik seksualnych,
"Erotyzm i techniki seksualne wschodu" Zbigniew Lew - Starowicz...

Mogłabym polecic wiele innych tytułów , lecz uważam ,że niewielu sięgnie po te pozycje

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:27
Virgo napisał(a): o duchowość , miłość. Jeżeli masz ochotę na taką tematyke


Tym razem ty sobie kpisz? Tą erotyką i zdrowiem psychicznym?

Najwyraźniej się nie rozumiemy, chyba się nawet nie dziwię. Może Twoje propozycje komuś przypadną do gustu :)

Jakoś pokrętnie reagujesz, tak jak falco, który pewnie Jasienice przeczytał? prawda? :)

Generalnie mnie nie dziwią Twoje komentarze w tym temacie, ani Twoje ani falco. Wiele nas różni, i nie zamierzam tego zmieniać :)

Jak jeszcze macie coś do powiedzenia na temat książek, to śmiało. Bez oczywiście personalnych uwag? miłego

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Art niezalogowany
17 marca 2015r. o 21:29
Polecam. OSHO ,,księga kobiet,, i ,,Księga mężczyzn,, świetne aby zrozumieć siebie i płeć przeciwną.Daje pozytywne otwarcie na płeć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:30
jak widać unikasz odpowiedzi czyli pośrednio przyznajesz się że cytowałeś tylko ''zapomniałeś '' coś zaznaczyć...
dlatego nie masz prawa wymagać odpowiedzi na zadane później pytanie...

trudno jest się przyznać do błędu?...od początku nie wierzyłem że to twój tekst... :D
teraz już mnie upewniłeś... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:41
~Art napisał(a): Polecam. OSHO ,,księga kobiet,, i ,,Księga mężczyzn,, świetne aby zrozumieć siebie i płeć przeciwną.Daje pozytywne otwarcie na płeć.


TAK! I to jest dla mnie interesujące :)

opis:

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

Księga kobiet. Duchowa siła kobiecości

Wbrew temu, co zapowiada tytuł, nie jest to książka o kobietach. A przynajmniej - nie tylko o kobietach, lecz o wszystkim , co się z kobietami wiąże i co jest dla nich ważne. A więc między innymi o miłości, małżeństwie i rodzinie, rodzeniu i wychowaniu dzieci, seksualności, duchowości, samotności, związkach i manipulacji, wolności, wyzwoleniu i zniewoleniu. Zainspirowany pytaniami, które zadawali mu słuchacze i słuchaczki na jego wykładach, Osho przedstawia swoją opinię na wiele tematów. Czyni to we właściwy sobie sposób, stylem obrazowym i pełnym emocji. Czasem jest dowcipny, czasem niezwykłe kategoryczny. To, co mówi, zawsze wynika z jego doświadczenia, z zanurzenia się w życiu, a nie z czysto teoretycznych rozważań, snutych gdzieś na odludziu.


Dopisane 17.03.2015r. o godz. 21:33:

falco napisał(a): jak widać unikasz odpowiedzi


Odwal się głupku. Sam czegoś nie jarzysz i masz pretensje. Pisz na temat. Czytaj Jasienice. :D


Dopisane 17.03.2015r. o godz. 21:41:

Techniki Medytacji? Też OSHO :) Teraz skojarzyłem, nawet mam jego audioboki!

A skojarzyłem po tej książce...

[img=1426624877_274pifm.jpg]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:45
Tutaj są inne ciekawe propozycje OSHO :)

http://www.empik.com/techniki-medytacji-osho,prod11860138,ksiazka-p


Dopisane 17.03.2015r. o godz. 21:45:

falco napisał(a): jakież to ''alterowskie''? :D
no ale teraz przynajmniej zaznaczyłeś wszystko min.to że jest to opis a więc tekst nie jest twój...

kto wyszedł na głupka ? dla ciebie niestety właśnie ty mimo tworzenia pozy ''intelektualisty'' :D


W każdym temacie zachowujesz się jak pieniacz. Pisz na temat.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2015r. o 21:53
po raz kolejny zwracam ci uwagę :D
zanim napiszesz pewne słowo ,określenie, poznaj jego znaczenie ...Wiki przecież próbujesz czytać zresztą z mizernym skutkiem bo nie wystarczy czytać , trzeba to również zrozumieć a z tym masz nadal trudności...
''pieniacz'' ostatnio ulubione przez ciebie słowo bardziej właśnie do ciebie pasuje bo to nie ja ciebie a ty mnie straszysz ''konsekwencjami prawnymi'' :D zaraz ci poszukam odnośnika :D
bo ten do ''Chaty'' to www.granice .pl i coś tam jeszcze :D
czyżbym kłamał? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego