Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ogrzewanie domu - gaz czy coś innego?

~ niezalogowany
5 maja 2015r. o 13:24
assassin napisał(a):
~ napisał(a):
A od kiedy to pompa ciepła podgrzewa czynnik?

Czynnik ogrzewa się w parowniku

Akurat w parowniku to sie skrapla i ochładza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 maja 2015r. o 14:04
Sprężarka spręża gaz co powoduje wzrost jego temperatury. Gaz trafia do skraplacza (z tyłu lodówki, lub do wymiennika w mieszkaniu) tam oddaje ciepło następnie przechodzi przez kapilarę gdzie się rozpręża i ochładza, trafia do zamrażalnika w lodówce lub do podziemnego odwiertu (za pośrednictwem) skąd pobiera ciepło powodując zamrożenie zamrażalnika lub ochłodzenie ziemi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
5 maja 2015r. o 16:06
ja to zamiast opału na zimę kupuje wódke i zamiast palić w piecu piję,węgla i drewna nosić nie muszę,a i popiołu wynosić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 maja 2015r. o 22:38
Czy ktoś więcej wie na temat kotłów na olej opałowy ??Jaką firmę wybrać ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 maja 2015r. o 11:37
up
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 maja 2015r. o 12:37
~robert napisał(a): Tylko piec na ekogroszek. Najtansza z mozliwych form ogrzewania a jaka wygoda. Odkąd mam taki piec to odżyłem. Do pieca chodze raz na 2 tygodnie tylko wyjąć tacke z popiolem i zasypać podajnik - 10 minut roboty. Raz do roku czyszcze piec -pół godzinki roboty. Ekogroszek popakowany w worki po 30 kilo, w kotłowni czysto i schludnie. I przede wszystkim bardzo tanio.


dawno nie słyszałem większego pierd...nia, eko groszek najtańszy buahaha bzdura roku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 maja 2015r. o 12:59
~robert napisał(a): Tylko piec na ekogroszek. Najtansza z mozliwych form ogrzewania a jaka wygoda. Odkąd mam taki piec to odżyłem. Do pieca chodze raz na 2 tygodnie tylko wyjąć tacke z popiolem i zasypać podajnik - 10 minut roboty. Raz do roku czyszcze piec -pół godzinki roboty. Ekogroszek popakowany w worki po 30 kilo, w kotłowni czysto i schludnie. I przede wszystkim bardzo tanio.

Nie wiem co jest w tym ekogroszku, ale spaliny sa bardzo żrące. Wszystkie elementy metalowe (nawet cynkowane) bardzo szybko korodują.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 maja 2015r. o 18:44
~ napisał(a): Czy ktoś więcej wie na temat kotłów na olej opałowy ??Jaką firmę wybrać ??
Ja od 10 lat mam Vissmana -dwufunkcyjny jestem bardzo zadowolona ,działa bezawaryjnie .Jest to już drugi mój piec tej firmy w poprzednim domu był na gaz i też działał bez zarzutu ,dlatego mój wybór to był ponownie Vissman tym razem na olej opałowy i nie żałuję swojej decyzji , do tego zużycie oleju jest oszczędne ,a dom jest duży i zawsze jest ciepło, W lecie wyłączam grzanie - pozostaje tylko ciepła woda ,a zużycie oleju niewielkie .Bardzo prosty w obsłudze . Ja jestem bardzo zadowolona , nie wiem co to jest problem z piecem ,jakiekolwiek awarie do tej pory się nie zdarzyły .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.