Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Odkładacie coś?

~ niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 9:29
~ napisał(a): Odkładałem 15 lat w AMPLIKO pieniądze miały pracować i po 15 latach mogłem zgromadzone pieniądze wybrać jednorazowo lub co miesiąc otrzymywać w formie dopłaty do emerytury ,wpłaciłem 27tysięcy a ci s...iele naliczyli mi 17tys i jeszcze zaproponowali ze mogę te pieniądze zostawić na 5 lat na 4,5%.


To jest trafne podsumowanie oszczędzania .....
A będzie jeszcze gorzej, niektóre banki stosują ujemne stopy procentowe i za trzymanie kasy u nich trzeba będzie im płacić. Na szczęście na razie nie u nas, ale tylko patrzeć jak pomysł podchwycą nasi bankowcy....
http://biznes.pl/magazyny/finanse/ujemne-stopy-procentowe-nowym-klopotem-dla-bankow/txby1
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13482
#komen nieaktywny
15 czerwca 2015r. o 11:10
Wprawdzie dużo nie zarabiam, bo jest tego około 2400 zł m-c, ale należę do oszczędnych osób i spokojnie co miesiąc udaje mi się odłożyć nawet 500 zł.
Mam taki zwyczaj, że po odłożeniu większej kwoty ot np 5 tys zł, wpłacam to na lokatę. Nie wierzę, że nie jesteś w stanie odłożyć 100 zł m-c. Kwestia zaplanowania budżetu, kontroli wydatków. A zastanawiałaś się nad kontem oszczędnościowym? Zawsze to dodatkowy motywator.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 12:03
A zastanawialiście się co się stanie z waszymi oszczędnościami w banku jak padnie euro?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 12:08
Dlatego odkładam do skarpety i gdzieś mam ich procenty :] Banki nigdy nie działają na korzyść klienta tylko po to by go oskubać. Korzystajcie z mądrości babć i dziadków i do "skarpety " :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13395
#monk nieaktywny
15 czerwca 2015r. o 12:17
No to i tak jest to sporo. Chciałabym mieć takie miesięczne oszczędności ! W sumie w ciągu roku nazbiera sie z tego duża kwota jak tak sobie to przeliczyć. Nad kontem oszczędnościowym sie zastanawiałam ale czy warto jest je zakładać obecnie? Czy nie ma bardzo niskiego oprocentowania? :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 12:22
Jeszcze raz wkleję:

Komunikat (28.05.2015r) i zalecenia komisji Europejskiej dla Jedenastu krajów, aby w przeciągu dwóch miesięcy były gotowe do ewentualnego wprowadzenia stanu Bail-in (Cypr) „EU Orders 11 Countries To Enact Bail-In Rules Within Two Months” Kraje te to: Szwecja, Litwa, Luksemburg, Francja, Rumunia, Holandia, Bułgaria, Włochy, Czechy, Polska, Malta.

http://ca.reuters.com/article/businessNews/idCAKBN0OD14Z20150528

http://dwagrosze.com/2014/04/czas-bail-ina-w-eu.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~??? niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 12:38
monk napisał(a): No to i tak jest to sporo. Chciałabym mieć takie miesięczne oszczędności ! W sumie w ciągu roku nazbiera sie z tego duża kwota jak tak sobie to przeliczyć. Nad kontem oszczędnościowym sie zastanawiałam ale czy warto jest je zakładać obecnie? Czy nie ma bardzo niskiego oprocentowania? :(



Pytanie do " monk" cyt. twoja inną wypowiedź z innego tematu o prezentach
"W takim razie ja również dorzucę coś od siebie. Czyli prezent jaki sam ostatnio SPREZENTOWAŁEM ŻONIE. Jest to bransoletka Pandory. Obecnie dokupuję do niej koraliki. Każdy koralik na inne wydarzenie ( dzieki temu rówiez nie muszę się zastanawiać co jej podarować).

Zdecyduj się czy jesteś ON czy Ona ;) A może Conchita Wurst 2 :D :D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13482
#komen nieaktywny
15 czerwca 2015r. o 12:56
To ile jesteś w stanie odłożyć - to jest kwestia odpowiedniego planowania wydatków. Nawet z niewielkiej pensji można odłożyć całkiem sensowne kwoty w perspektywie czasu.
Lokaty, konta oszczędnościowe - oprocentowane na bardzo zbliżonym poziomie. Te ostatnie wydają się być lepszym rozwiązaniem, bo nie zamrażasz gotówki jak to ma miejsce w przypadku lokaty. Odsyłam na http://comperia.pl/konta_oszczednosciowe
Porównanie kont oszczędnościowych. Ewentualnie funsze inwestycyjne - sprawdzałaś?

Aha i okładając do skarpety jedynie tracisz. Inflacja zjada Wam Wasze oszczędności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza