Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Odkładacie coś?

13395
#monk nieaktywny
15 czerwca 2015r. o 6:17
Hej wszystkim!
Czy tylko ja mam talkie problemy z odłożeniem jakiś kwot na przyszłość ?
Ile mniej więcej udaje Wam się w miesiacu odłozyć? I w jaki sposób odkładacie? Pytam Niby człowiek tak mało nie zarabia ale pod koniec miesiaca kieszenie świecą totalnymi pustkami i nie ma nawet kasy aby wyskoczyć na przysłowiowe piwo.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~M niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 7:54
Ja odkładam 150 zł miesięcznie, korzystam z programu rentowo-inwestycyjnego, tyle że tam należy odkładać przynajmniej 10 lat, a zgromadzone pieniądze "pracują" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
15 czerwca 2015r. o 7:58
~M napisał(a): Ja odkładam 150 zł miesięcznie, korzystam z programu rentowo-inwestycyjnego, tyle że tam należy odkładać przynajmniej 10 lat, a zgromadzone pieniądze "pracują" :)

Kolega odkładał na fundusz inwestycyjny, zainwestował 4 tyś, dostał po trzech latach 4030zł.
Inwestycja życia....

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~niedarady niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 7:59
jak mam 50 zeta w portfelu i do końca miesiąca musi mi starczyć , a co dopiero odkładać,nie że brak pracy tylko takie zarobki :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 8:35
Blackjack napisał(a): Kolega odkładał na fundusz inwestycyjny, zainwestował 4 tyś, dostał po trzech latach 4030zł.
Inwestycja życia....


No bo co to jest 4 000? Tu nie ma co "pracować" ;) ja po 10 latach odłożę 18 000 i jeśli będę mogła, to będę odkładać dalej, więc całość będzie "rosła". Inaczej nie odłożyłabym nic, bo zawsze znajdzie się jakiś wydatek i skusi, żeby wydać kasę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 8:52
Odkładałem 15 lat w AMPLIKO pieniądze miały pracować i po 15 latach mogłem zgromadzone pieniądze wybrać jednorazowo lub co miesiąc otrzymywać w formie dopłaty do emerytury ,wpłaciłem 27tysięcy a ci s...iele naliczyli mi 17tys i jeszcze zaproponowali ze mogę te pieniądze zostawić na 5 lat na 4,5%.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 8:59
Wybrałem te 17tys kupiłem towar i po dwóch tygodniach sprzedałem go za 25tys , najlepiej inwestować w towar a nie odkładać na książeczkach bo inflacja i banki to zniweczą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 czerwca 2015r. o 9:16
~ napisał(a): Odkładałem 15 lat w AMPLIKO pieniądze miały pracować i po 15 latach mogłem zgromadzone pieniądze wybrać jednorazowo lub co miesiąc otrzymywać w formie dopłaty do emerytury ,wpłaciłem 27tysięcy a ci s...iele naliczyli mi 17tys i jeszcze zaproponowali ze mogę te pieniądze zostawić na 5 lat na 4,5%.

Wpłaciłeś 27 tys a dostałeś 17 bo oprócz odkładania kapitału byłeś pewnie ubezpieczony przez 15 lat. Tylko tego to już nie liczysz.
Ale fakt że też zdzierstwo. Dobre ubezpieczenie to jakieś 50 zł miesięcznie. Za 15 lat by wyszło 9 tys. W takim razie zarąbali Ci tysiaka plus odsetki od tych 18 tys, które powinny być odkładane na kapitał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.