Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Zgubiłem dowód osobisty. Komu to zgłosić

13881
#tekek nieaktywny
4 sierpnia 2015r. o 6:51
Dzisiaj z rana zobaczyłem,że nie mam dowodu. Tyle się słyszy o oszukanych, na których wzięto kredyt,że zastanawiam się gdzie mógłbym to zgłosić...Czy ktoś orientuje się może czy powinienem iść do swojego banku czy na policję najpierw?
Nie mam zielonego pojęcia czy dowód został ukradziony czy zgubiony, nie pamiętam zresztą kiedy ostatni raz miałem go przy sobie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
801
#JoanDark nieaktywny
4 sierpnia 2015r. o 7:18
W pierwszej kolejności zgłosić do banku.
Wwięcej info pod linkiem:

http://www.dokumentyzastrzezone.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=143:zgubisem-lub-ukradziono-mi-dokumenty-co-mam-robi&catid=20&Itemid=126

\m/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
4 sierpnia 2015r. o 7:40
a po co na policje.myslisz,ze policja nie ma co rbic tylko szukac twojego dowodu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 sierpnia 2015r. o 8:21
Policja nie ma co robić, a właściwie patrząc po okolicy niewiele robi (poza drogówką). To jest m.in obowiązek policji. Jak odmówi przyjęcia zgłoszenia skarż do wojewódzkiej. Obowiązkiem policji jest przyjęcie każdego zgłoszenia, nawet jeśli to im popsuje statystyki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 sierpnia 2015r. o 8:31
Policja nie ma co robić, a właściwie patrząc po okolicy niewiele robi (poza drogówką). To jest m.in obowiązek policji. Jak odmówi przyjęcia zgłoszenia skarż do wojewódzkiej. Obowiązkiem policji jest przyjęcie każdego zgłoszenia, nawet jeśli to im popsuje statystyki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~@@@ niezalogowany
4 sierpnia 2015r. o 8:36
Najważniejsze to pójść do Urzędu Miasta lub Gminy (tam gdzie wyrabiają dowody), zależy gdzie jesteś zameldowany
i powiedzieć, że zgubiłeś dowód. Stary zostanie unieważniony i złożyć wniosek o nowy dowód. W banku również należy złożyć wniosek o unieważnienie dowodu.
Po takim unieważnieniu na starym dowodzie nikt nie narobi problemów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~echo niezalogowany
4 sierpnia 2015r. o 8:53
tekek napisał(a): Dzisiaj z rana zobaczyłem,że nie mam dowodu. Tyle się słyszy o oszukanych, na których wzięto kredyt,że zastanawiam się gdzie mógłbym to zgłosić...Czy ktoś orientuje się może czy powinienem iść do swojego banku czy na policję najpierw?
Nie mam zielonego pojęcia czy dowód został ukradziony czy zgubiony, nie pamiętam zresztą kiedy ostatni raz miałem go przy sobie.


http://www.comperia.pl/zgubilem-dowod-osobisty-co-mam-zrobic-zeby-nie-zaciagnieto-na-mnie-kredytu.html

Sam jakiś czas temu miałem taką sytuację.Pierwsze co musisz zrobić to nie żaden urząd gminy ani policja ale bank. W kazdym banku obecnie możesz zgłosić to,ze zgubiłeś dowód, oni wszyscy korzystają z jednego systemu. Wtedy jak bedziesz zapisany to nikt nie weźmie na Ciebie kredytu a banku. Zorientuj się czy w danym banku nic sie nie płąci bo w niektórych dranie pobierają opłaty za taki niewielki wpis.
Potem idź na policję
A na końcu do gminy aby sobie wyrobić nowy dowód.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1799
#koehl nieaktywny
4 sierpnia 2015r. o 9:34
jutro pan x zgubi klucze i tez pojdzie z tym na policje...bo to oczywiste sam zgubił...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza