Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Zgubiłem dowód osobisty. Komu to zgłosić

~ niezalogowany
5 kwietnia 2016r. o 22:52
~szef wszystkich szefów napisał(a):
~ napisał(a):
Nie badz taki madrala i prawnik od siedmiu bolesci. Moj maz kilka lat temu zgubil dowod. W tym samym dniu zglosil na policje. Oczywiscie, ze nie szukali, bo znawco, nie o to tu chodzi. Wyobraz sobie ze na ten dowod ktos sobie auto wypozyczyl, cyfre wzial, ktedycik maly. Po jakims czasie przychodzily wezwania do zaplaty. I wlasnie zgloszenie na policji bylo dowowdem na to, ze to nie maz sobie tak zaszalal. Dodtarlo czy nadal masz problem ?
Niemądra kobieto nie jestem mądralą tylko po raz kolejny stwierdzam : ZAGUBIENIA NIE ZGŁASZAMY NA POLICJI ! Nikt żadnego zawiadomienia o zagubieniu od nas nie przyjmie i czy się to podoba czy nie. Zgłoszenie przyjmuje się gdy dochodzi do czynu zabronionego !! Nie spieraj się kobiecinko i schowaj lepiej w cieniu bo to słońce szkodzi :>



Pieprzysz jak potłuczony! Ozywiście że niezwłocznie zgłaszamy to na policji!!
A jak ci matołku ktoś bliski zaginie to też nie zgłosisz na policji bo przecież też nie jest czyn zabroniony??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13707
#maron nieaktywny
6 kwietnia 2016r. o 7:01
Nie do wonga ale do banku. W banku się zgłasza takie rzeczy... Poza tym ktoś już mógł wziac chwilówkę na Twój dowód skoro nie załatwisz tego a pytasz się przez internet.... Takie rzeczy robi się od razu jak zauważy się,ze nie ma się dokumentu....
Sama starałam sie zawsze unikac zobowiązań typu chwilówka. Wprawdzie jest to kuszące bo pieniądze są na teraz ale oprocentowanie takich chwilówek jest o wiele większe niż kredytów. Powinni tego ogólnie zakazać bo jest to kilka a nawet kilkanaście tysięcy rocznie. Potem ludzie wpadaą w pętlę kredytową oraz nie zostaje im nic innego jak upadłość konsumencka.
Na stronie jest artykuł o chwilówkach
http://www.postawnaswoim.pl/finanse/pozyczki-chwilowki-przez-internet/
Poczytajcie sobie o zagrożeniach. Jest tam również porównywarka wszystkich ofert.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bvgf niezalogowany
6 kwietnia 2016r. o 7:31
~ napisał(a):
~szef wszystkich szefów napisał(a):
~ napisał(a):
Nie badz taki madrala i prawnik od siedmiu bolesci. Moj maz kilka lat temu zgubil dowod. W tym samym dniu zglosil na policje. Oczywiscie, ze nie szukali, bo znawco, nie o to tu chodzi. Wyobraz sobie ze na ten dowod ktos sobie auto wypozyczyl, cyfre wzial, ktedycik maly. Po jakims czasie przychodzily wezwania do zaplaty. I wlasnie zgloszenie na policji bylo dowowdem na to, ze to nie maz sobie tak zaszalal. Dodtarlo czy nadal masz problem ?
Niemądra kobieto nie jestem mądralą tylko po raz kolejny stwierdzam : ZAGUBIENIA NIE ZGŁASZAMY NA POLICJI ! Nikt żadnego zawiadomienia o zagubieniu od nas nie przyjmie i czy się to podoba czy nie. Zgłoszenie przyjmuje się gdy dochodzi do czynu zabronionego !! Nie spieraj się kobiecinko i schowaj lepiej w cieniu bo to słońce szkodzi :>



Pieprzysz jak potłuczony! Ozywiście że niezwłocznie zgłaszamy to na policji!!
A jak ci matołku ktoś bliski zaginie to też nie zgłosisz na policji bo przecież też nie jest czyn zabroniony??


Bzdura masakryczna. Jeśli chodzi o zaginięcia osób to Policja się tym zajmuje zgodnie z zadaniami ustawowymi ale jak sierotka "Marysia" zgubi daną rzecz to może to zameldować koniowi no chyba, że np. ktoś zgubi telefon komórkowy i są ku temu przesłanki to sierotka może zgłosić przywłaszczenie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 kwietnia 2016r. o 15:58
~bvgf napisał(a):
~ napisał(a):
~szef wszystkich szefów napisał(a):
~ napisał(a):
Nie badz taki madrala i prawnik od siedmiu bolesci. Moj maz kilka lat temu zgubil dowod. W tym samym dniu zglosil na policje. Oczywiscie, ze nie szukali, bo znawco, nie o to tu chodzi. Wyobraz sobie ze na ten dowod ktos sobie auto wypozyczyl, cyfre wzial, ktedycik maly. Po jakims czasie przychodzily wezwania do zaplaty. I wlasnie zgloszenie na policji bylo dowowdem na to, ze to nie maz sobie tak zaszalal. Dodtarlo czy nadal masz problem ?
Niemądra kobieto nie jestem mądralą tylko po raz kolejny stwierdzam : ZAGUBIENIA NIE ZGŁASZAMY NA POLICJI ! Nikt żadnego zawiadomienia o zagubieniu od nas nie przyjmie i czy się to podoba czy nie. Zgłoszenie przyjmuje się gdy dochodzi do czynu zabronionego !! Nie spieraj się kobiecinko i schowaj lepiej w cieniu bo to słońce szkodzi :>



Pieprzysz jak potłuczony! Ozywiście że niezwłocznie zgłaszamy to na policji!!
A jak ci matołku ktoś bliski zaginie to też nie zgłosisz na policji bo przecież też nie jest czyn zabroniony??


Bzdura masakryczna. Jeśli chodzi o zaginięcia osób to Policja się tym zajmuje zgodnie z zadaniami ustawowymi ale jak sierotka "Marysia" zgubi daną rzecz to może to zameldować koniowi no chyba, że np. ktoś zgubi telefon komórkowy i są ku temu przesłanki to sierotka może zgłosić przywłaszczenie



Ty chyba z PiS-u i nikt cię nie przekona że czarne jest czarne a bisłe jest białe :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 kwietnia 2016r. o 17:46
Zgubienie zgłasza się w Urzędzie gdzie został dowód wydany wiem bo ostatnio załatwiałam taką sprawę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
6 kwietnia 2016r. o 17:55
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/677665,co-zrobic-gdy-zgubimy-dowod-osobisty.html

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
6 kwietnia 2016r. o 20:51
Też miałam kiedyś taką sytuację. Po zagubieniu dowodu należy zgłosić to w najbliższym urzędzie. Co, jeśli zgubimy go w piątek po południu, a urząd otwierają dopiero w poniedziałek rano?
Można próbować szczęścia na policji lub spokojnie czekać do poniedziałku. Slowem-kluczem jest "niezwłocznie". Czyli najszybciej, jak to możliwe. A najszybciej w tym przypadku będzie w poniedziałek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~a nie mówiłem? niezalogowany
6 kwietnia 2016r. o 22:43
E napisał(a): http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/677665,co-zrobic-gdy-zgubimy-dowod-osobisty.html



No i wszystko jasne: "... pierwsze kroki należy skierować na policję."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.