Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławianka nasza woda
~Artur niezalogowany
25 sierpnia 2015r. o 16:15
powymieniajcie rury ,nie będzie kamienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 sierpnia 2015r. o 16:36
"Po wypiciu szklanki wody odzyskiwaliśmy energię do pracy dziennikarskiej."
Kaźmirz, ty to tak na serio? :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dojrzały niezalogowany
25 sierpnia 2015r. o 20:08
Przypomnijcie sobie dziadka na rogu Asnyka pod kwiaciarnią, na przeciwko Baru Mlecznego i na Prusa koło ówczesnej "Mleczarni" Woda z soczkiem - miodzio :) Pamięta ktoś te punkty ? Kranówka, a ludzie płacili i cieszyli się jak dzieci... Obecną gazowaną też wypiłem - bardzo mi smakowała.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
25 sierpnia 2015r. o 20:23
~k napisał(a): ale z Ciebie matematyk :)
200 ml x 500 = 100 litrów
Twoim zdaniem to Hektolitr? haha


Dziękuję za korektę. Masz rację.
Tak to jest gdy się coś liczy tuż przed snem, z głową na poduszce i opadającymi powiekami. Liczyłem na dotykowym telefonie i nie zauważyłem, iż chcąc podzielić 1000/0,2 wklepałem 1000/2.
Przyznaję się do błędu i pozdrawiam.


Dopisane 25.08.2015r. o godz. 20:21:

BTW. Dzieląc coś przez ułamek dziesiętny zazwyczaj wpisuję na kalkulatorze ułamek bez zera, np. 1000/,2
Mój skrót+zmęczenie+faza zasypiania=błąd.


Dopisane 25.08.2015r. o godz. 20:23:

Po prostu nie zauważyłem, iż nie "tapnąłem" przecinka na telefonie. I to tyle na moje usprawiedliwienie.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 sierpnia 2015r. o 20:49
Demonides napisał(a):

Dziękuję za korektę. Masz rację.


Nie zrobiłeś błędu! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
25 sierpnia 2015r. o 22:26
~ napisał(a):
Demonides napisał(a):

Dziękuję za korektę. Masz rację.


Nie zrobiłeś błędu! :)

Owszeem, zrobiłem. Podzielił 1000/2, zamiast 1000/0,2.


Dopisane 25.08.2015r. o godz. 22:26:

Precyzując moją wypowiedź mogę tylko napisać 1000 litrow (1 hektolitr) / 200 mililitrów, czyli 0,2 litra.

BTW. Pisząc cokolwiek na małym ekranie tel., w okienku "Wyślij odpowiedź" bardzo łatwo o literówkę wynikającą z faktu, iż nie można powiększyć tego co się aktualnie wpisuje, gdyż tego po prostu nie widać.

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 sierpnia 2015r. o 23:52
Demonides napisał(a): 1000 litrow (1 hektolitr) / 200 mililitrów, czyli 0,2 litra.


100 litrów to 1 hektolitr! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ani niezalogowany
26 sierpnia 2015r. o 12:29
Hekto – przedrostek jednostki miary o symbolu h oznaczający mnożnik 100 (sto)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.