Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uwaga na "korzystną" ofertę TAURON

~~ niezalogowany
5 lutego 2017r. o 13:37
~Wojtek napisał(a):
~AGRAFKA napisał(a): Ja pie....lę,podpisałam tę umowę 30 listopada.Pani tłumaczyła mi ,że umowa niczym się nie różni od poprzedniej tylko,że mam gwarancję ceny przez 3 lata i w razie czego elektryka za free.Zapowiedziałam jej ,że jak kłamie to ją zjem.


Równocześnie cena sprzedaży energii elektrycznej w Tauronie spada o 4,7% w roku 2017. A że nie ma w tym kraju nic za darmo to równolegle podnoszą cenę dystrybucji o 6%.

Źródło: http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/ure-taryfy-za-prad-w-2017-roku,700737.html

Stąd te natrętne wciskanie "gwaancji stałej ceny" - ci co dali się wrobić będą płacić wg taryf 2016, czyli bez owej obniżki o 4,7%. Za to podwyżkę dystrybucji o 6% dostaną, bo jej owa "gwarancja" nie obejmuje, ona się tyczy tylko sprzedaży ;)

Super wałek wymyślili, trzeba przyznać...


Trzeba się upomnieć, że ma być taniej - iść, przypomnieć się i tyle. Wtedy będzie taniej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
11 lutego 2017r. o 9:20
~~xax napisał(a): ja się dałam namówić na Novum. Odradzam. dostaję dwa rachunki od novum stały abonament i potem rozliczenie. I od taurona za dystrybucję. Oczywiście każdy rachunek w innym czasie, ogólnie nie zbyt do ogarnięcia. Czekam na koniec umowy z novum a to już w lutym. Był plan przejścia do Taurona ale teraz wątpię czy będzie lepiej. Ale chyba jest taryfa bez elektryka?


Jest zwykła taryfa sprzedawcy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Grażyna niezalogowany
21 marca 2017r. o 14:54
Pomóżcie proszę. Dzisiaj zadzwoniła p. z Taurona z nową ofertą, bo poprzednie tracą ważność!. Poprosiłam o przysłanie w formie pisanej (e-mail, poczta). Nie może. Oni muszą to przeczytać i dopiero potem mogą wysłać pocztą. Aha i jeszcze nagrywają. Czy ktoś cos podobnego słyszał? Jutro ma dzwonić ponownie i chciałam się przygotować, tzn. rozeznać temat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~tak z boku niezalogowany
21 marca 2017r. o 15:07
~~Grażyna napisał(a): Pomóżcie proszę. Dzisiaj zadzwoniła p. z Taurona z nową ofertą, bo poprzednie tracą ważność!. Poprosiłam o przysłanie w formie pisanej (e-mail, poczta). Nie może. Oni muszą to przeczytać i dopiero potem mogą wysłać pocztą. Aha i jeszcze nagrywają. Czy ktoś cos podobnego słyszał? Jutro ma dzwonić ponownie i chciałam się przygotować, tzn. rozeznać temat.


Po prostu nie potrafisz być asertywna. Nie umiesz radzić sobie z telemarketingiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15729
#Dimada nieaktywny
21 marca 2017r. o 15:11
Czasem są strasznie natrętni, szczególnie telemarketerzy z branży "inwestycji".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malkontent niezalogowany
21 marca 2017r. o 15:37
Powiedz że momencik bo też chcesz włączyć nagrywanie-natychmiast się rozlaczaja. Tylko powiedz bo nagrywanie bez zgody jest nielegalne, zapytaj Sowy i Przyjaciół
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ja niezalogowany
22 marca 2017r. o 9:11
Nigdy a nigdy nie załatwiam takich spraw przez telefon,teraz jest dużo naciągaczy.Gdy chcę coś załatwić,np.odnośnie prądu,czy telefonu itp. idę osobiście do biura.Nigdy,a nigdy przez telefon ,bo mogą być oszuści,nigdy nie podaję danych osobowych,itp.,zawsze,dziękuję i się rozłączam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~tomas niezalogowany
31 maja 2017r. o 12:25
akurat przepisuję licznik na siebie ( Tauron)
rodzice mają taryfę sprzedawcy i pytanie takie, czy prąd z elektrykiem niby tańszy 0,2966 zł wobec 0,3392 zł ale miesięcznie chcą 7,98 zł przy taryfie sprzedawcy jest opłata 4,90
czy opłaca się przejść na prąd z elektrykiem? roczna prognoza zużycia to 8600 kW
Niby gwarancja stałej ceny ale czy rzeczywiście warto? i co po 2 latach ? umowa przejdzie na bezterminową z elektrykiem czy z automatu na bezterminową z taryfą sprzedawcy?
Rozumiem że w jednej i drugiej taryfie opłaty za przesył i temu podobne są takie same?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza