Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uwaga na "korzystną" ofertę TAURON

~~tauronowskie spolki oszukancze niezalogowany
31 maja 2017r. o 12:33
moi drodzy !!!!!!!!!!!!!

tak, umowa z elektrykiem ale nei za darmo , tylko nikt tego nie powie ci z tauronu ze za tego elektryka zapłacisz i to sporo !!!!!!

oni ci podesla elektryka w razie zgłoszenia przez ciebie

ale taka usługo kosztuje kilka setek

mnie naprawa usterki kosztowała 370 zł :)

pozdrawiam naiwnych inaczej :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Majster niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 10:31
Ja również byłem nagabywany przez konsultantkę.
Zawsze staram się być miły w rozmowie, ale pani tak przegięła, nachalnie próbując mi wcisnąć ofertę z elektrykiem że puściły mi nerwy i powiedziałem, że jak będę chciał to mam biuro Tauronu w Częstochowie to sobie podjadę i umowę podpiszę jak będę czuł taką potrzebę.

Nie warto zgadzać się na to co proponują przez telefon, to raz, a dwa że ta umowa jest tak zbudowana, że koszty wszystkiego i tak poniesiemy MY.

Uwagi do przeczytanych wcześniej komentarzy:
1) Pan z firmy serwisującej "wniebo wzięty serwisant" pisał o 3000 zł/rocznie.
Jest to nieprawda ponieważ w umowie jest wskazane że jest to 3000/całą umowę (a dokładnie " nie więcej niż 3000 zł brutto w odniesieniu do maksymalnie
6 awarii w okresie obwiązywania Cennika.").
Czyli po 500 zł na awarię na 2 lub 3 lata. Z tego co Pani pisała elektryk za przyjazd może wykorzystać 230zł - a więc na rozwiązanie awarii zostaje 270zł a resztę dopłacamy z własnej kieszeni. Oczywiście cena za części może być równie kosmiczna jak cena za dojazd.

2) Z tego co pisze w ofercie z "Elektrykiem 24h" elektryk zobowiązany jest do naprawy:
-awarii polegających na wymianie/naprawie przewodów wewnętrznej instalacji elektrycznej
-Usuwanie awarii gniazd wtykowych, włączników, wyłączników i wypustów oświetleniowych w przypadku
- Usuwanie awarii za tablicą licznikową
A więc nie ma nic o naprawie urządzeń AGD i innych rzeczy.

Czyli podsumowując elektryk z 4,9/miesięcznie zajmuje się kablami w ścianach, gniazdkami i licznikiem. A mieszkając w domu 1 rodzinnym od wielu lat, nie zdarzyło mi się wymieniać przewodów i gniazd (poza remontami = zmianą design'u pomieszczeń)

To serwisant za prawie 13zł/miesięcznie zajmuje się resztą ale również do 500zł na 1 wezwaniu. Wymieńcie sobie np, ekran w laptopie/telefonie w autoryzowanym serwisie, zobaczycie ile to kosztuje, a tu serwisant jeszcze musi dojechać (230zł) i to dwa razy :)

Ogólnie ta obniżka, gwarancja i kompleksowa umowa jest po to aby zedrzeć z nas więcej kasy. Ja się na to nie piszę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Majster niezalogowany
8 czerwca 2017r. o 10:37
Jeszcze jedno chciałem dodać
3) Przejście do innego operatora również nie jest "tańsze" gdyż mimo iż jakaś firma kupuję energię elektryczną na giełdzie, i może ją sprzedać taniej to nie znaczy że nie doliczy większego abonamentu.
A druga strona tej transakcji - operator przesyłający, zwykle podnosi ceny za przesył "nieswojego" prądu do klienta lub opłaty stałe/zmienne + czasem może również naliczyć abonament, bo w końcu jest to w opłatach dystrybucyjnych, a nie energii elektrycznej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jam niezalogowany
19 lipca 2017r. o 23:15
Fakt. Jest dolicza oplata handlowa ale wystarczy tylko raz korzystać z uslugi elektryka by się zwróciło. Poza tym, nie wiem cży dobrze jest oceniać tauron. Ceny są przeważnie narzucanie przez URE. Handlowa opłata jest wymysłem tauron, ale są firmy ktore mają wyższe. Monopolisci rynku energetycznego mają te same ceny. Dystrybucja ee jest narzucone odgórnie. Tauron Sprzedaż nie ma monopolu od czasów uwolnienia rynku. Więcej niż pół fv przy zużyciu 1200 kWh to i tak praktycznie dystrybucja na co inny sprzedawca nie ma wpływu. Z resztą lokalny OSD tez. A PiS ma w garści całą Polskę a nie tylko obszary Tauron Dystrybucja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~dobre niezalogowany
20 lipca 2017r. o 13:18
Demonides napisał(a): Otrzymuję gwarancję stałej ceny i opiekę elektryka do 4 godz.
Moja grupa taryfowa: G11
Miesięczne zużycie: 250 kWh
Obecna cena za prąd: 0,3159 zł/kWh

Obecnie 3 letnie koszty: 250 kWh x 36 m-cy x 0,3159 zł/kWh = 2843,10 zł

Po przejściu na nową ofertę " Prąd z Elektrykiem 24H na 3 lata"
Moja grupa taryfowa: G11
Miesięczne zużycie: 250 kWh
Nowa cena za prąd: 0,3133 zł/kWh
Opłata za Usługa Elektryk 24H przez 12 m-cy x 3,99 zł/m-ąc, 24 m-ce x 7,98zł/m-ąc = 239,40 zł za 3 lata

Po przyjęciu propozycji TAURON 3 letnie koszty: 250 kWh x 36 m-cy x 0,3133 zł/kWh = 2819,70 zł + 239,40 = 3059,1

Przez okres 3 lat dopłacam: 216,00 zł. Gdzie tu sens i logika?


Dochodzi kolejny pośrednik :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kkk niezalogowany
24 lipca 2017r. o 13:33
Najciekawsze jest to że poprosiłem konsultanta aby przedstawił mi wykres słupkowy kosztu faktory za poprzedni miesiąc z nowym cennikiem i obecnym. Odmówił twierdząc że sam mogę to zrobić. Jasne czytając umowę i analizując 25 tabel kiedyś bym może to zrozumiał. Brawo .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~anna niezalogowany
7 sierpnia 2017r. o 12:03
w sprawie 3-letnich umów tauron - poprawka - to nie są 3-letnie umowy, jak nie zauważysz i w porę PISEMNIE nie wypowiesz w jakimś punkcie obsługi klienta, to przedłużają umowę o kolejne 3 lata oczywiście po kolejnej absurdalnie wysokiej stawce i z kolejnymi karami umownymi jak się zorientujesz i chcesz się wymiksować
pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tom niezalogowany
17 sierpnia 2017r. o 11:57
Do mnie wczoraj zadzwoniła pani z taurona, zaproponowała umowę z elektrykiem, ale po przeczytaniu widzę, że to wałek. Jestem prawnikiem i kieruję się w życiu zasadą - nie rozumiem tego co czytam - nie podpisuję. I tak też będzie w tym przypadku, bo umowa jest tak skonstruowana, że nic z niej nie wynika. A po co mi elektryk? Przez tyle lat jak żyję elektryka brałem tylko jak wymieniałem instalację elektryczną, nigdy nie miałem żadnej awarii. Po co mi to. A za darmo to na pewno nie jest. Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza