REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM
+ nowy temat
Tylko na Bolcu
9 sierpnia 2025r. godz. 09:52 6792 UG Warta Bolesławiecka

Gmina Warta Bolesławiecka gotowa do dialogu i współpracy

Wójt Mirosław Haniszewski: Gmina nie może faworyzować jednego stowarzyszenia kosztem innych.

Wójt Gminy Warta Bolesławiecka
Wójt Gminy Warta Bolesławiecka (fot. UG Warta Bolesławiecka)

Informacja Wójta Gminy Warta Bolesławiecka

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami oraz komentarzami podważającymi działania Urzędu Gminy, Wójt Mirosław Haniszewski informuje, że gmina działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie finansowania organizacji pozarządowych, w tym klubów sportowych.

Decyzje dotyczące dotacji podejmowane są w sposób przejrzysty, w ramach otwartych konkursów, z zapewnieniem równego dostępu wszystkim podmiotom. Gmina nie może faworyzować jednego stowarzyszenia kosztem innych.

Wynagrodzenie Skarbnika Gminy, podobnie jak jego oświadczenie majątkowe, są jawne i zgodne z przepisami. Wszelkie próby publicznego oczerniania czy wywierania presji na urząd spotkają się ze stanowczym sprzeciwem.

Wójt podkreśla gotowość do dialogu i współpracy – pod warunkiem przestrzegania prawa i wzajemnego szacunku.

Oświadczenie w całości na stronie Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka Wyjaśnienie nieścisłości rozpowszechnianych publicznie

Sonda Bolec.Info


Jak oceniasz działania Urzedu Gminy Warta Bolesławiecka w tej sprawie?

Opracowane przez
Kazimierz Marczewski
Kazimierz Marczewski

dziennikarz i redaktor portalu i gazety Bolec.Info. Prowadzący program "Rozmowa Bolec.Info".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Gmina Warta Bolesławiecka gotowa do dialogu i współpracy

22 odpowiedzi strona 3 z 3
~~Bologość
Brawo panie wojcie chciał prywatny klub niech płaci, a nie jeszcze boisko na własność, a za 5 lat mu się znudzi i domy tam postawi ,jaja sobie gościu robi ,to jest obiekt mieszkancow I wara mu od tego
~~Pomarańczowożółty Jastrzębiecgość
~~Narcyz napisał(a): Jak wójt dawał kasę na klub i robił im boisko treningowe i bóg wie co jeszcze to Piterę nie interesowało ile zarabia księgowa a teraz jak każe mu płacić za dzierżawę boiska to wielkie halo . Było wiadomo że ta współpraca pójdzie wójtowi w pięty i długo nie trzeba było czekać . Panie Pitera jak byłeś w Sędzimirowie oglądać boisko i pytać ludzi czy sprzedadzą Ci ziemię to się tam przenieś wybuduj sobie stadion i będziesz miał na własność a nie przyszłeś na gotowe i chwalisz się co to nie zrobiłeś

~~HMTgość
O, zaczyna sie. „Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma”. Od poczatku bylo wiadomo, ze tak to sie skonczy, a skonczy sie niebawem. Zadna ze stron nie jest swieta i pewnie pojdzie na "ostro".
~~Dyhagość
Ma swoich kolesi i układy. Przykład - była poczta po sklepie spożywczym i...jest poczta, ale gdzie...w Bocianowie!!!
~~Jasnopopielata Acidanteragość
~~Malina napisał(a): Tam to się cyrki dzieją, czy GKS Warta bolesławiecka lub Iwiny też mają płacić za dzierżawę obiektu 20 tysięcy rocznie? Skoro traktują wszystkich równo to dlaczego by nie?


No ale sorry nikt nie prywatyzuje Waty, Tomaszowa czy Iwin, - w momencie, kiedy GKS Raciborowice przestanie być "G" a zacznie być spółką pana "P" staje się prywatny i wtedy sorry, ale gmina nie może płacić na rozwój prywatnego klubu, przepisy na to nie pozawalają. Poza tym jak ktoś chce stworzyć prywatny klub sportowy to, dlaczego na jego marzenie mają składać się wszyscy mieszkańcy gminy?
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!