ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4490, 19 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony30 czerwca 2018r. godz. 10:00, odsłon: 1790, Urząd Miasta
Przewodniczący ogłosił przerwę w Sesji Rady miasta do dnia 25 lipca.
Bolesławiec - Informacje: Radni nie zmienili wynagrodzenia prezydenta Sesja Rady Miasta (fot. Urząd Miasta )

27 czerwca 2018 r. obradowali radni Rady Miasta Bolesławiec. Rada podjęła uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych. Uchwała zawiera zasady udzielania i rozmiar obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla osób zajmujących stanowiska kierownicze.

Określa tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, a także przyznania zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Miejską Bolesławiec.

Radni zmienili dotychczasowa uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Miejska Bolesławiec, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów. Rada wyraziła zgodę na ustanowienie zastawu rejestrowego na udziałach Gminy Miejskiej Bolesławiec w Zakładzie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Bolesławcu jako zabezpieczenia z tytułu udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pożyczki na rzecz tego zakładu. Radni podjęli uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz zmian w budżecie miasta na 2018 r.

W związku z wątpliwościami dotyczącymi procesu legislacyjnego, wynikającymi z opinii prawnych, radni nie procedowali projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Bolesławiec. Przewodniczący ogłosił przerwę do dnia 25 lipca. W tym dniu nastąpi kontynuacja sesji, podczas której procedowany będzie projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia. Po przerwie rada zajmie się też kolejnymi punktami porządku obrad, tj. sytuacją ekonomiczną spółek miejskich: MZGK,MZK, TBS, ZEC, BFPK, PWiK.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Perłowoszary Jesion   30 czerwca 2018r. o 11:59

~Perłowoszary Jesion

Postów:

Zmiana płac dla prezydentów wójtów i burmistrzów to idiotyczne postępowaniu PiSu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoturkusowy Hibiskus   2 lipca 2018r. o 13:39

~~Jasnoturkusowy Hibiskus

Postów:

~Perłowoszary Jesion napisał(a): Zmiana płac dla prezydentów wójtów i burmistrzów to idiotyczne postępowaniu PiSu.
Hameryke odkrył
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

klucznick   2 lipca 2018r. o 19:07

klucznick

Postów: 1296

i co z tego że sobie pensje poobniżają ,jak premia roczna wszystko wyrówna i będzie jak dawniej ,a głupi lud będzie myślał że jest mniej.ot cała filozofia robienia w h-u-j ciemnego luda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Mrowka zaprasza