ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4741, 27 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony7 marca 2019r. godz. 16:59, odsłon: 4894, Zlecony tekst
Dzieci mają to do siebie, że szybko rosną i zmieniają zainteresowania.
Bolesławiec - Informacje: Postaw w ogrodzie domek drewniany dla Twojego dziecka Postaw w ogrodzie domek drewniany dla Twojego dziecka (fot. )

Jeszcze przed chwilą bawiły się w sklep drewnianymi klockami lub organizowały wyścigi na wykładzinie w uliczki, a już potrzebują nowych wyzwań. Jeśli Twoja pociecha zaczyna się nudzić i nie wiesz, jak wypełnić jej czas – postaw dla niej w ogrodzie mały drewniany domek od firmy Wood & Play.

Prywatna przestrzeń dla dziecka

Dla większości dorosłych dzieci są małymi, nieporadnymi istotami, które wymagają stałej opieki i nadzoru. Ponadto trzeba za nie podejmować niemal wszystkie decyzje i najczęściej nic nie wychodzi im tak jak powinno. Jeśli Ty też myślisz, że Twoja pociecha nie ma własnej woli i trzeba ją stale prowadzić za rączkę, to zdecydowanie się mylisz.

Idąc za słowami Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie" z pewnością uznasz, że Twoje dziecko ma prawo nie tylko do szacunku i godności, ale również do własności i tajemnicy. Dlatego zadbaj o przestrzeń osobistą dla dziecka i miejsce, w którym schowa swoje sekrety. Realizację tych planów umożliwią Ci domki drewniane do ogrodu od firmy Wood & Play. Te efektowne konstrukcje dla dzieci do złudzenia przypominają domy stawiane na działkach.

Jeśli Ty też masz taki dom, z pewnością jego mniejszy wariant pozwoli dziecku poczuć się jak dorosły. Zapewnij mu miejsce do odpoczynku z dala od rodzicielskich upomnień i obaw przed kolejnym niepowodzeniem. Drewniane domki dla dzieci do ogrodu to idealne miejsce do stworzenia azylu, w którym można ukryć własne niepowodzenia i smutki.

Domki z drewna – dlaczego warto w nie zainwestować?

Konstrukcje drewniane dla dzieci, które oferuje Wood & Play, to nie tylko efektowna mała architektura do dekoracji ogrodu. Są niezwykle funkcjonalne, a swoimi walorami nie odbiegają od „dorosłych” domów letniskowych. Jednak dzięki znacznie mniejszym wymiarom pozwalają dzieciom poczuć się jak w swoim własnym prawdziwym domu. Świat wewnętrzny kurczy się do rozmiarów, które rozumieją i w których się doskonale odnajdują. Domki z drewna niosą też ze sobą wiele korzyści dla dziecka takich jak:

  • rozwijanie kreatywności i pomysłowości, doskonalenie poczucia przestrzeni i proporcji przez urządzanie wnętrza, meblowanie, dekorowanie i inne prace tego typu,
  • poznawanie i utrwalanie ról społecznych poprzez zabawy tematyczne w dom, sklep, szpital, szkołę itp.,
  • rozwijanie samodzielności, umiejętności podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów (mamy nie ma w pobliżu),
  • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej, nawiązywanie interakcji społecznych, poznawanie swojego miejsca podczas zabaw z rówieśnikami,
  • rozwój ruchowy ogólny i manualny,
  • oswajanie własnych lęków i niepewności, jaka wiąże się z oddaleniem od dorosłych,
  • budowanie poczucia pewności siebie i sprawstwa oraz odpowiedzialności za własne decyzje.

Domek odpowiedni do wieku i charakteru dziecka

Jeśli zdecydujesz się na zakup domku dla swojego dziecka musisz pamiętać o tym, żeby był odpowiedni. Domki drewniane do ogrodu są zabawkami na wiele lat, jednak kupując model dla siedmiolatka z pewnością wybierzesz inną konstrukcję niż dla dziecka 12-letniego.

Jeśli masz w domu malucha w wieku przedszkolnym, najlepszym wyborem będzie domek kartonowy Broozzer Rainbow - jest malowniczy, wyposażony w ozdobne okienko i ladę, w sam raz do zabaw tematycznych w sklep. Kartonowa konstrukcja jest lekka i łatwa do przeniesienia, dlatego możesz ją złożyć w pokoju. Starszym dzieciom  kartonowe konstrukcje szybo się znudzą. Nie stwarzają przecież tak dużych możliwości urządzania, dekorowania i zabaw z przyjaciółmi.

Jeśli Twoja pociecha chodzi już do szkoły, najlepszym prezentem dla niej będzie domek Oliwia lub Borys. Decyzję o tym, który model jest lepszy podejmij, oceniając sprawność swojego dziecka. Domki z drewna na palach wymagają wchodzenia po drabince, co wymaga od malucha koordynacji ruchowej, poczucia równowagi i opanowania lęku wysokości.

Domki z drewna dla dzieci aktywnych

Konstrukcje drewniane dla dzieci, które oferuje Wood & Play, to również świetna stymulacja rozwoju ruchowego. Z jednej strony możesz skutecznie zachęcić Twoje wyjątkowo spokojne dziecko do zabawy na powietrzu i aktywności fizycznej. Z drugiej domki z kolekcji Borys wyposażone w huśtawki, rampy i drabinki są doskonałym narzędziem do wyładowania energii przez małego rozrabiakę. Bez względu na to, jaki charakter i temperament ma Twoja pociecha, drewniane konstrukcje dla dzieci zagwarantują jej niezapomnianą zabawę, szybszy i bardziej równomierny rozwój fizyczny oraz większą odporność na choroby.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Szaroczarny Nachyłek   8 marca 2019r. o 8:48

~Szaroczarny Nachyłek

Postów:

Jaka cena
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroczarny Nachyłek   8 marca 2019r. o 8:53

~Szaroczarny Nachyłek

Postów:

Sprawdziłem ceny. Jest ok wychodzi prawie to samo jak samemu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawożółty Wilec   8 marca 2019r. o 10:47

~~Zielonkawożółty Wilec

Postów:

a czego dziecko ma się chwycić jak będzie schodzić po tych schodach, spadochron rozumiem gratis do domku ?,...........albo bandaże i opatrunki.......fajowo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomidorowa Scewola   8 marca 2019r. o 11:06

~~Pomidorowa Scewola

Postów:

Czego ma się chwycić?!
A czego się niby chwytaliśmy, jak wchodziliśmy na drzewo, albo huśtaliśmy się na tarzanie.
Przestańcie z tych dzieci robić kaleki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Terakotowy Sundaville   8 marca 2019r. o 16:05

~Terakotowy Sundaville

Postów:

Jezu ludzie jedzie się do tartaku materiał Max 300 zł i trochę zapału do roboty i wasze pociechy mają piękny domek bo te ceny ze strony to wyssane z palca albo dla leniwych i super bogatych
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Terakotowa Inkarwilla   8 marca 2019r. o 19:46

~~Terakotowa Inkarwilla

Postów:

Moja wnusia miała taki domek, który służy obecnie innym dzieciom. Wspaniała rzecz. To taka enklawa wprowadzająca dzieci do innego świata, gdzie mogą bawić się z rówieśnikami z ich wizją patrzenia na świat, bez zawiści i intryg. Niestety dzieciństwo szybko przemija i i zderzenie z realiami świata weryfikuje często nasze "WIDZENIE tego ŚWIATA".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   8 marca 2019r. o 19:52

DP

Postów: 6605

to się nazywa
Naturalna kolej rzeczy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!