ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 25 lutego 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony7 marca 2019r. godz. 16:59, odsłon: 5219, Zlecony tekst
Dzieci mają to do siebie, że szybko rosną i zmieniają zainteresowania.
Bolesławiec - Informacje: Postaw w ogrodzie domek drewniany dla Twojego dziecka Postaw w ogrodzie domek drewniany dla Twojego dziecka (fot. )

Jeszcze przed chwilą bawiły się w sklep drewnianymi klockami lub organizowały wyścigi na wykładzinie w uliczki, a już potrzebują nowych wyzwań. Jeśli Twoja pociecha zaczyna się nudzić i nie wiesz, jak wypełnić jej czas – postaw dla niej w ogrodzie mały drewniany domek od firmy Wood & Play.

Prywatna przestrzeń dla dziecka

Dla większości dorosłych dzieci są małymi, nieporadnymi istotami, które wymagają stałej opieki i nadzoru. Ponadto trzeba za nie podejmować niemal wszystkie decyzje i najczęściej nic nie wychodzi im tak jak powinno. Jeśli Ty też myślisz, że Twoja pociecha nie ma własnej woli i trzeba ją stale prowadzić za rączkę, to zdecydowanie się mylisz.

Idąc za słowami Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie" z pewnością uznasz, że Twoje dziecko ma prawo nie tylko do szacunku i godności, ale również do własności i tajemnicy. Dlatego zadbaj o przestrzeń osobistą dla dziecka i miejsce, w którym schowa swoje sekrety. Realizację tych planów umożliwią Ci domki drewniane do ogrodu od firmy Wood & Play. Te efektowne konstrukcje dla dzieci do złudzenia przypominają domy stawiane na działkach.

Jeśli Ty też masz taki dom, z pewnością jego mniejszy wariant pozwoli dziecku poczuć się jak dorosły. Zapewnij mu miejsce do odpoczynku z dala od rodzicielskich upomnień i obaw przed kolejnym niepowodzeniem. Drewniane domki dla dzieci do ogrodu to idealne miejsce do stworzenia azylu, w którym można ukryć własne niepowodzenia i smutki.

Domki z drewna – dlaczego warto w nie zainwestować?

Konstrukcje drewniane dla dzieci, które oferuje Wood & Play, to nie tylko efektowna mała architektura do dekoracji ogrodu. Są niezwykle funkcjonalne, a swoimi walorami nie odbiegają od „dorosłych” domów letniskowych. Jednak dzięki znacznie mniejszym wymiarom pozwalają dzieciom poczuć się jak w swoim własnym prawdziwym domu. Świat wewnętrzny kurczy się do rozmiarów, które rozumieją i w których się doskonale odnajdują. Domki z drewna niosą też ze sobą wiele korzyści dla dziecka takich jak:

  • rozwijanie kreatywności i pomysłowości, doskonalenie poczucia przestrzeni i proporcji przez urządzanie wnętrza, meblowanie, dekorowanie i inne prace tego typu,
  • poznawanie i utrwalanie ról społecznych poprzez zabawy tematyczne w dom, sklep, szpital, szkołę itp.,
  • rozwijanie samodzielności, umiejętności podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów (mamy nie ma w pobliżu),
  • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej, nawiązywanie interakcji społecznych, poznawanie swojego miejsca podczas zabaw z rówieśnikami,
  • rozwój ruchowy ogólny i manualny,
  • oswajanie własnych lęków i niepewności, jaka wiąże się z oddaleniem od dorosłych,
  • budowanie poczucia pewności siebie i sprawstwa oraz odpowiedzialności za własne decyzje.

Domek odpowiedni do wieku i charakteru dziecka

Jeśli zdecydujesz się na zakup domku dla swojego dziecka musisz pamiętać o tym, żeby był odpowiedni. Domki drewniane do ogrodu są zabawkami na wiele lat, jednak kupując model dla siedmiolatka z pewnością wybierzesz inną konstrukcję niż dla dziecka 12-letniego.

Jeśli masz w domu malucha w wieku przedszkolnym, najlepszym wyborem będzie domek kartonowy Broozzer Rainbow - jest malowniczy, wyposażony w ozdobne okienko i ladę, w sam raz do zabaw tematycznych w sklep. Kartonowa konstrukcja jest lekka i łatwa do przeniesienia, dlatego możesz ją złożyć w pokoju. Starszym dzieciom  kartonowe konstrukcje szybo się znudzą. Nie stwarzają przecież tak dużych możliwości urządzania, dekorowania i zabaw z przyjaciółmi.

Jeśli Twoja pociecha chodzi już do szkoły, najlepszym prezentem dla niej będzie domek Oliwia lub Borys. Decyzję o tym, który model jest lepszy podejmij, oceniając sprawność swojego dziecka. Domki z drewna na palach wymagają wchodzenia po drabince, co wymaga od malucha koordynacji ruchowej, poczucia równowagi i opanowania lęku wysokości.

Domki z drewna dla dzieci aktywnych

Konstrukcje drewniane dla dzieci, które oferuje Wood & Play, to również świetna stymulacja rozwoju ruchowego. Z jednej strony możesz skutecznie zachęcić Twoje wyjątkowo spokojne dziecko do zabawy na powietrzu i aktywności fizycznej. Z drugiej domki z kolekcji Borys wyposażone w huśtawki, rampy i drabinki są doskonałym narzędziem do wyładowania energii przez małego rozrabiakę. Bez względu na to, jaki charakter i temperament ma Twoja pociecha, drewniane konstrukcje dla dzieci zagwarantują jej niezapomnianą zabawę, szybszy i bardziej równomierny rozwój fizyczny oraz większą odporność na choroby.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Szaroczarny Nachyłek   8 marca 2019r. o 8:48

~Szaroczarny Nachyłek

Postów:

Jaka cena
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroczarny Nachyłek   8 marca 2019r. o 8:53

~Szaroczarny Nachyłek

Postów:

Sprawdziłem ceny. Jest ok wychodzi prawie to samo jak samemu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawożółty Wilec   8 marca 2019r. o 10:47

~~Zielonkawożółty Wilec

Postów:

a czego dziecko ma się chwycić jak będzie schodzić po tych schodach, spadochron rozumiem gratis do domku ?,...........albo bandaże i opatrunki.......fajowo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomidorowa Scewola   8 marca 2019r. o 11:06

~~Pomidorowa Scewola

Postów:

Czego ma się chwycić?!
A czego się niby chwytaliśmy, jak wchodziliśmy na drzewo, albo huśtaliśmy się na tarzanie.
Przestańcie z tych dzieci robić kaleki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Terakotowy Sundaville   8 marca 2019r. o 16:05

~Terakotowy Sundaville

Postów:

Jezu ludzie jedzie się do tartaku materiał Max 300 zł i trochę zapału do roboty i wasze pociechy mają piękny domek bo te ceny ze strony to wyssane z palca albo dla leniwych i super bogatych
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Terakotowa Inkarwilla   8 marca 2019r. o 19:46

~~Terakotowa Inkarwilla

Postów:

Moja wnusia miała taki domek, który służy obecnie innym dzieciom. Wspaniała rzecz. To taka enklawa wprowadzająca dzieci do innego świata, gdzie mogą bawić się z rówieśnikami z ich wizją patrzenia na świat, bez zawiści i intryg. Niestety dzieciństwo szybko przemija i i zderzenie z realiami świata weryfikuje często nasze "WIDZENIE tego ŚWIATA".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   8 marca 2019r. o 19:52

DP

Postów: 6735

to się nazywa
Naturalna kolej rzeczy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza