ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4705, 21 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo5 kwietnia 2019r. godz. 10:32, odsłon: 12576, Policja Dolnośląska/Bolec.info
Dolnośląscy funkcjonariusze ujęli ludzi odpowiedzialnych za serie kradzieży
Bolesławiec - Informacje: Rozbito grupę kradnącą bankomaty Zatrzymany członek grupy napadającej na bankomaty (fot. Policja Dolnośląska)

Rozbita grupa przestępcza, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z wrocławskiej komendy wojewódzkiej i komendy powiatowej w Bolesławcu. W ciągu ostatnich kilku dni zatrzymanych zostało 3 mężczyzn, którzy podejrzani są o napady na bankomaty. Podczas działań funkcjonariusze znaleźli blisko 3 kilogramy marihuany oraz metamfetaminy. Wobec dwóch z zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. W tej sprawie kilka tygodni wcześniej policjanci zatrzymali również jedną osobę - mężczyznę, podejrzanego m.in. o kradzież z włamaniem do bankomatu i posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziałów Kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przy wsparciu dolnośląskich antyterrorystów, zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże z włamaniami do bankomatów. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 27 do 37 lat.

Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną metamfetaminy, prekursory oraz ponad 1000 porcji gotowego już narkotyku, a także prawie 3 kg marihuany. Policjanci zabezpieczyli busa wykorzystanego do popełnienia przestępstw oraz kominiarki, amunicję, magazynek, pasy transportowe i liczne telefony komórkowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy mają na swoim koncie trzy czyny - jedną kradzież z włamaniem oraz dwa usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych przestępstw.

Przypomnijmy, że także 3 tygodnie wcześniej bolesławieccy policjanci zatrzymali w tej sprawie jedną osobę, udaremniając kradzież z włamaniem do bankomatu i odzyskując pojazd pochodzący z przestępstwa. Zatrzymany wówczas mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Był on członkiem grupy, która teraz została rozbita przez policjantów. 39-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego usłyszał wówczas 5 zarzutów. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, posiadanie broni i środków odurzających, paserstwo pojazdu pochodzącego z przestępstwa oraz ucieczkę przed policjantami.

Kolejni zatrzymani, w zależności od roli pełnionej w przestępczym procederze, odpowiadać będą za kradzieże z włamaniami do bankomatów, posiadanie i wytwarzanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie amunicji.

Wszystkim podejrzanych grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Kasztanowa Lawenda   15 sierpnia 2020r. o 11:15

~Kasztanowa Lawenda

Postów:

Jacy wy wszyscy mądrzy jesteście -szkoda tylko ze przy klawiaturze i przed monitorembanda peda...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Makowa Irga   18 września 2020r. o 21:20

~Makowa Irga

Postów:

Sergiej - łysy ty kur....o
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.