ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4825, 19 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort8 czerwca 2019r. godz. 05:42, odsłon: 5955, e.luban/Bolec.Info
Na drodze nr 30 pomiędzy Biedrzychowicami a Olszyną dachował bus na bolesławieckich numerach rejestracyjnych.
Bolesławiec - Informacje: Dachował na prostej Dachowanie busa (fot. e.luban)

Na drodze nr 30 pomiędzy Biedrzychowicami a Olszyną dachował bus na bolesławieckich numerach rejestracyjnych.Zdarzenie miało miejsce 7 czerwca br.

- Z naprzeciwka nadjechało auto, kierowca jadący przed nami widząc co się dzieje przyhamował. Zrobiło się mało miejsca i też zahamowaliśmy – tłumaczył nam jeden z mężczyzn podróżujących Peugeotem.

W efekcie kierujący busem utracił kontrolę nad pojazdem, auto wpadło do przydrożnego rowu i dachowało. Kierowca i pasażer Boxera samodzielnie opuścili pojazd.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Fioletowy Wiąz   8 czerwca 2019r. o 8:24

~Fioletowy Wiąz

Postów:

Prędkość przyczyną wypadku.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobursztynowy Miskant   8 czerwca 2019r. o 9:17

~Ciemnobursztynowy Miskant

Postów:

Prędkość nigdy nie jest przyczyną wypadku tylko nagłe hamowanie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Azalia   8 czerwca 2019r. o 13:42

~~Jaskraworuda Azalia

Postów:

~Fioletowy Wiąz napisał(a): Prędkość przyczyną wypadku.


Gdyby tylko i wyłącznie prędkość była przyczyną wypadków, to Niemcy masowo by się zabijali na ich "Autobahnach", także nie gadaj głupot, bo wypadki są powodowane przez nieodpowiednie działania/manewry, a nie prędkość...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Fioletowoczarny Cząber   8 czerwca 2019r. o 20:18

~~Fioletowoczarny Cząber

Postów:

Przyczyną może być prędkość niedostosowana. Niedostosowana do warunków (deszcz, noc, duży ruch, gołoledź), niedostosowana do stanu technicznego pojazdu (im szybciej jedziesz, tym skuteczniej musisz hamować. Nie wspomnę o stanie zawieszenia i opon), w końcu niedostosowanie prędkości do umiejętności kierowcy. W Niemczech kierowcy poruszają się sprawnymi autami. Rozsądnie dobierają prędkosć do warunków atmosferycznych i przestrzegają ograniczeń, bo są one postawione z jakiegoś powodu. Oczywiście są jednostki łamiące wszelkie zasady. Ale stanowią może kilka procent. W Polsce, chyba ten odsetek jest kilka razy większy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtorudy Tytoń   10 czerwca 2019r. o 9:14

~~Żółtorudy Tytoń

Postów:

~~Fioletowoczarny Cząber napisał(a): Przyczyną może być prędkość niedostosowana. Niedostosowana do warunków (deszcz, noc, duży ruch, gołoledź), niedostosowana do stanu technicznego pojazdu (im szybciej jedziesz, tym skuteczniej musisz hamować. Nie wspomnę o stanie zawieszenia i opon), w końcu niedostosowanie prędkości do umiejętności kierowcy. W Niemczech kierowcy poruszają się sprawnymi autami. Rozsądnie dobierają prędkosć do warunków atmosferycznych i przestrzegają ograniczeń, bo są one postawione z jakiegoś powodu. Oczywiście są jednostki łamiące wszelkie zasady. Ale stanowią może kilka procent. W Polsce, chyba ten odsetek jest kilka razy większy.

Bo jak w Niemczech ustawia się zakaz, to w miejscach, gdzie faktycznie wymagają tego warunki drogowe. U nas zakazy ustawia się tam, gdzie jest okazja złapać frajera. Nic więc dziwnego ze rodzi to ogólnospołeczny bunt przed stosowaniem się do zakazów. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens ma ograniczenie np na Zgorzeleckiej pomiędzy cmentarzem Kutuzowa a wjazdem na osiedle Kwiatowe. Nie przypominam sobie by tam dochodziło do jakichś wypadków, a już szczególnie od kiedy Prinjavor przestała działać. A mandatów tam się posypało że hej!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1