ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4597, 5 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu7 października 2019r. godz. 09:58, odsłon: 4708, Bolec.Info
Debata kandydatów do Senatu - prezydent Bolesławca wypadł lepiej, niż senator PiS.
Bolesławiec - Informacje: Roman kontra Ślusarz - 1:0 Piotr Roman, prezydent Bolesławca (fot. Kazimierz Marczewski)

W Radiu Wrocław odbyła się debata kandydatów na senatora z naszego okręgu. Władysław Kozakiewicz z Koalicji Obywatelskiej z zaproszenia radia nie skorzystał, wybrał inne spotkania w ramach kampanii. W studiu pojawili się za to Piotr Roman kandydujący z listy Bezpartyjnych Samorządowców oraz Rafał Ślusarz - obecny senator i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję.

Mieszkańcy powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego wybierają w tych wyborach swojego senatora jedynie z grona tych trzech wspomnianych kandydatów, co każdemu z potencjalnych senatorów daje ogromną szansę na sukces.

Prowadząca program Malwina Gadawa trzymała lekko stronę kandydata PiS, ale prezydentowi Bolesławca to nie zaszkodziło. Rafał Ślusarz chwalił działania PiS a Piotr Roman mówił, że obawia się kolejnych pomysłów Jarosława Kaczyńskiego, przypominając, że to samorządy sfinansowały wiele wprowadzanych zmian podatkowych, co może skutkować problemami finansowymi lokalnych społeczności nie tylko naszego regionu.

Zdaniem Piotra Romana Senat jest m.in. "po to, aby poprawiać głupie prawo stanowione przez sejm"

"Bardzo często jest to głupie prawo, bo trudno jest uchwalić dobre prawo  jeżeli debatuje się o drugiej w nocy i uchwala się ustawy bardzo szybko" - mówił kandydat na senatora. W Senacie, zdaniem Romana, trzeba takich ludzi, którzy będą poprawiać prawo.

"Największym zagrożeniem jest monopolizacja władzy przez każdą partię, niezależnie od tego, czy to jest PiS, czy KO" - mówił Piotr Roman.

W dyskusji z kandydatem PiS Piotr Roman użył m.in. słów prezydenta Dudy mówiąc że, "Prezydent Duda jak był w Bolesławcu powiedział, że chciałby żeby cała Polska wyglądał jak Bolesławiec". Ale Roman pozwolił sobie także na krytykę państwowych instytucji.

Dziennikarka pytała także o potencjalne koalicje po wyborach. Piotr Roman stwierdził, że może współpracować z ludźmi rozsądnymi. Rafał Ślusarz powiedział, że kto popiera program Prawa i Sprawiedliwości, może się przyłączyć.

Prezydent Bolesławca wypadł w debacie zdecydowanie lepiej i to zupełnie nie atakując kontrkandydata. Rafał Ślusarz powtarzał słowa o wyborach jako stawianiu na kontynuację dotychczasowej polityki rządu. Kandydat Bezpartyjnych twierdził jasno, że obecna polityka rządu jest zagrożeniem dla samorządów, bo to one ponoszą konsekwencje finansowe polityki rządu.

Całej rozmowy można posłuchać pod TYM linkiem.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Butelkowy Cytryniec   11 października 2019r. o 0:36

~~Butelkowy Cytryniec

Postów:

~~Szarobłękitna Tibuchina napisał(a): Niech jedzie do tej stolicy, miasto może w końcu odżyje, bo już sami emeryci zostali, młodzi uciekają gdzie można zarobić na mieszkanie, a tutaj 1600 zł na rękę a cena za mieszkanie powyżej 200-300 tys nawet ludzie z innych miast tutaj przyjeżdżają i mówią ze strasznie drogo …. niech jedzie i da ludziom żyć, nie ma żłobków, same markety, miasto zabetonowane, miasto nie rozwija się niestety ….


Puknij się w swój dekielek. Prezydent winny, że miasto się rozwija i ceny nieruchomości rosną (bo ten czynnik jest skutkiem rozwoju miasta). Jak ci to przeszkadza - to się przeprowadź do Lwówka, Gryfowa, Lubomierza, czy innej dziury, która nie wyszła jeszcze z tamtej epoki. będziesz miał tanie mieszkanie i nawet Biedrone pod nosem, a do pracy możesz sobie przecież dojeżdżać. We Wrocławiu 1 godzna dojazdu do pracy to żaden rekord, a raczej norma. Więc gdzie widzisz problem?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bławatkowa Budleja   11 października 2019r. o 3:40

~Bławatkowa Budleja

Postów:

Życzę Romanowi aby został senatorem ,posłem , sekretarzem ONZ,papieżem czy szamanem w Afryce ale niech opuści w końcu to miasto i zabierze ze sobą tą armię klakierów z których wielu to przestępcy czujący się bezkarnie za jego plecami jak choćby K.Ł.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Zapraszamy
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji