ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4465, 25 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja6 grudnia 2019r. godz. 12:56, odsłon: 21354, Kazimierz Marczewski
Prokurator potwierdza, że pięciu pracowników wniosło doniesienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa.
Bolesławiec - Informacje: Kolejni pracownicy oskarżają Dariusza F Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

O sprawie możliwego mobbingu w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej pisaliśmy kilka tygodni temu w artykule Mobbing w zakładzie miejskim pod lupą prokuratury. Od zakończenia prac komisji antymobbingowej minęły już ponad trzy miesiące.

Radny Dariusz F. także nie wypowiedział się w sprawie formułowanych w jego kierunku oskarżeń. Nie brał także udziału w sesjach rady miasta czy komisji (zwolnienie lekarskie).

Portalowi Bolec.Info udało jednak dotrzeć do dokumentów związanych z tą sprawą. O szokujących ustaleniach komisji antymobbingowej pisaliśmy 12 listopada w artykule , Do niczego się nie nadajesz Artykuł ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych czytelników, ponad 27 tys. odsłon na portalu, mnóstwo komentarzy na portalu i facebooku bolec.info. Artykuł ten był także publikowany a gazecie Bolec.Info

Jak dowiedział się Portal Bolec.Info kilka dni temu pięciu pracowników MZGM, każdy osobno,wniosło do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kierownika cmentarza komunalnego w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu, Dariusza F. Przypominamy, że Dariusz F. jest radnym Rady Miasta i członkiem klubu Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka.

- Potwierdzam, że do prokuratury wpłynęły od pięciu osób doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dariusza F. - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego Sebastian Woźniak. - Toczy się już postępowanie w tej sprawie. Te doniesienia dołączymy do toczącego się postępowania i będziemy to rozpatrywać łącznie - dodaje

Wystąpiliśmy do Przewodniczącego Klubu Radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka Łukasza Jaźwca i prezydenta Piotra Romana o opinię w tej kwestii. 

- Sprawa jest w prokuraturze i czekamy na jej ustalenia - pisze do nas Łukasz Jaźwiec. - Radny  jest nadal członkiem naszego klubu, nie uczestniczy w obradach rady, jest na zwolnieniu lekarskim - dodaje.

- Jestem przekonany, że działania prokuratury pozwolą na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji w MZGM, ponieważ będą opierać się na wyważonych i obiektywnych przesłankach - mówi prezydent Piotr Roman.

- Niezwykle istotne jest, aby każdy pracownik czuł się dobrze w miejscu pracy, ponieważ wszelkie niepożądane działania mogą wpływać na różne aspekty życia zawodowego i prywatnego. Szczególnie w tym przypadku – jak się przy tej okazji ostatnio dowiedziałem - gdzie kierownik i podwładna są spokrewnieni.

Do obowiązków pracodawcy należy przeciwdziałanie mobbingowi. Z informacji uzyskanych od dyrektora MZGM wiem, że w zakładzie odbyło się szkolenie pracowników  informujące o niebezpieczeństwie i konsekwencjach mobbingu  oraz powołana została komisja antymobbingowa, która prowadziła postępowanie wyjaśniające i sformułowała wnioski końcowe w raporcie z prac. Dyrektor MZGM poinformował mnie, że skierował sprawę do prokuratury - dodaje

- Boimy się, że to wszystko może być zamiecione pod dywan - mówi pracownik MZGM zainteresowany rozstrzygnięciem tej sprawy - W pracy mamy teraz spokój i dobrą atmosferę, przedtem był tu koszmar. Może byłoby lepiej aby tym mobbingiem zajęła się inna prokuratura, tu wszyscy się znają - dodaje.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10

~Złocistoruda Mahonia   12 grudnia 2019r. o 21:13

~Złocistoruda Mahonia

Postów:

Ciekawe kiedy ktoś z władz miasta coś z tym zrobi...chyba pan F. ma na kogoś haka skoro dalej go trzymają...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Hotel Garden zaprasza