ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4493, 22 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Interwencja Bolec.Info24 stycznia 2020r. godz. 16:10, odsłon: 7619, Kazimierz Marczewski
Wykonawca został zobligowany do gwarancyjnej naprawy zaniżonej nawierzchni.
Bolesławiec - Informacje: Będzie pogwarancyjna naprawa drogi Droga w Łziskach (fot. Kazimierz Marczewski)

Od prawie roku ciągnie się remont drogi wojewódzkiej nr 363 na odcinku w Łaziskach. Wykonawca ciągle, w ramach reklamacji, naprawia to co źle wykonał. Pisaliśmy o tym między innymi w 2019 roku w artykułach Dziury na drodze w Łaziskach czy Dołek spowalniający w Łaziskach.

Zwróciliśmy się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - zarządcy drogi - o wyjaśnienie tej bulwersującej mieszkańców Łazisk sprawy. Odpowiedź przesłał nam Leszek Locha - Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Czytam w nim:

(...) informuję, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK) podjęła już działania w celu rozwiązania problemu z nierówną nawierzchnią.

Dwa nacięcia asfaltu dokonane przy skrzyżowaniu DW 363 z drogą powiatową nr 2292D Kruszyn – Łaziska są efektem rozbudowy kanalizacji deszczowej w obrębie tego skrzyżowania (jest to inwestycja prowadzona przez gminę wiejską Bolesławiec w porozumieniu z DSDiK). Podczas odbioru robót nawierzchnia była zniwelowana do poziomu wcześniej ułożonego asfaltu, niemniej jednak w miarę upływu czasu zaobserwowaliśmy jej stopniowe osiadanie pod wpływem obciążenia ruchem ciężkich pojazdów.

Po interwencji naszej oraz samorządu, wykonawca w ramach gwarancji wykonał w obu miejscach nadlanie warstwy asfaltowej, niwelując uskoki w nawierzchni. Obecnie oba uskoki są tylko nieznacznie zaniżone na szerokości pasów ruchu. Dla kierowcy jadącego z dozwoloną w tym miejscu prędkością (40 km/h) różnice w poziomie nawierzchni nie stanowią zagrożenia.

Szczególnie problematyczne osiadanie występuje tylko w rejonie jednego z dwóch wpustów ulicznych. Aby zabezpieczyć tu bezpieczeństwo ruchu, wpust został dodatkowo oznaczony.

Wykonawca robót został zobligowany do gwarancyjnej naprawy zarówno zaniżonej nawierzchni na szerokości pasów ruchu, jak i nawierzchni i podbudowy w rejonie samych wpustów ulicznych. Ma też obowiązek codziennego kontrolowania oznakowania.

Prace będą wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przy możliwości odbioru masy na gorąco z wytwórni mas bitumicznych. Na wiosnę zaplanowana jest natomiast wymiana warstwy ścieralnej na odcinku przed nową nawierzchnią.

Będziemy na bieżąco monitorować tę sprawę.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Butelkowa Mina   26 stycznia 2020r. o 19:14

~Butelkowa Mina

Postów:

Najpierw robią nowy asfalt-super. Potem robią kanalizacje niszcząc nowy asfalt. Potem robią chodnik. Potem robią lampy niszcząc chodnik. Za takie właśnie decyzje powinni urzednicy podejmujący takie decyzje płacić za szkody i naprawy z własnej kieszeni.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ołowianoniebieska Czarnuszka   26 stycznia 2020r. o 21:22

~Ołowianoniebieska Czarnuszka

Postów:

Jak nawet sędzia chce być królem to co Wy magacie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielona Szydlica   28 stycznia 2020r. o 15:35

~Zielona Szydlica

Postów:

Tak to jest jak jedynym kryterium przetargu jest ceną . Potem wygrywają Mietki Ryśki i inne Janusze i efekty widać zaraz po skończonym " remoncie "
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszara Męczennica   30 stycznia 2020r. o 10:38

~~Jasnoszara Męczennica

Postów:

Bardzo dobra droga jest z Bolesławca do Trzebienia .Wstydźcie się pisiory.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy