ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4537, 6 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zakupy z dostawą do domu!
reklama Zakupy z dostawą do domu!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują27 lutego 2020r. godz. 09:44, odsłon: 9018, Kazimierz Marczewski
Skutki huraganu i nawałnic w dniu 10 lutego odczuwają na "swojej skórze" mieszkańcy w budynku nr 4 przy ul. Łokietka.
Bolesławiec - Informacje: Zalane kuchnie, łazienki, pokoje, klatka schodowa Zerwamy dach na Łokietka (fot. Bernard Letowski)

W dniu 10 lutego w Bolesławcu mocno wiało, o tym pisaliśmy między innymi w artykule Wichura pozrywała dachy

Okazuje się, że do tej pory nie udało się na przykład naprawić dostatecznie dobrze oberwanego dachu w budynku nr 4 przy ul. Łokietka. O tym napisała do nas Agnieszka mieszkająca na czwartym piętrze. Poniżej fragmenty tego listu:

W dniu 10.02 br huragan uszkodził nasz dach. Zerwane zostały bele, deski, kominy oraz oberwana papa. Na miejsce wezwana została Straż Pożarna, która odkryła folią nasz dach.
W tym samym dniu zarządca wyznaczył osobę, która popołudniu przyszła i zabezpieczyła dach.
Ucierpiały  dwa mieszkania, które są na ostatnim piętrze. Zalane kuchnie, łazienki, pokoje, klatka schodowa.
Jeszcze w tym samym dniu mieszkańcy interweniowaliśmy u Zarządcy Wspólnoty Ireny Dul i pytaliśmy o dalsze kroki oraz plany.

Dostaliśmy odpowiedź, ze niczego więcej nie może zrobić dopóki nie odbędzie się zebranie wspólnoty w "trybie pilnym" i nie zostanie pojęta odpowiednią uchwała, ale najpierw czeka poczekać na kosztorys odbudowy dachu.

Jest 26 lutego, do dnia dzisiejszego zebranie nie odbyło się. Nie ma kosztorysu, nie ma dachu, nie ma zebrania A minęło 15 dni!!!

Bardzo Was prosimy o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy. Nie rozumiemy dlaczego to trwa tak długo. W łazience mamy zakaz włączania urządzeń elektrycznych, bo może to grozić zwarciem i porażeniem prądem.

Pojechaliśmy na miejsce w  środę 26 lutego aby zobaczyć jak to wygląda. Faktycznie w łazience, pokoju dziecinnym, na klatce schodowej widać świeże ślady płynącej wody. W tym dniu nie padało, dlatego woda nie spływała po ścianach.

Rozmawialiśmy w powyższej sprawie z Ireną Dul reprezentującą Zarządzanie Nieruchomościami Walor, która zarządza tym budynkiem.

- Zaraz gdy tylko huragan zerwał część dachu wysłaliśmy wykonawcę, który starał się tak jak było to możliwe zabezpieczać dach przed przeciekaniem - mówi Irena Dul Zarządca Nieruchomością przy ul. Łokietka nr 4. - W między czasie wykonawca remontu sporządził w dwóch wariantach kosztorys na remont dachu.

Potrzebne to było na zebranie, które odbyło się 26 lutego. Wspólnota podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu na remont dachu i podniesienie opłat na fundusz remontowy. Po podjęciu tej uchwały 27 lutego wystąpię do starostwa powiatowego zgodnie w prawem budowlanym, o pozwolenie na wykonanie remontu tego dachu, a także do konserwatora zabytków w Jeleniej Górze o wydanie odpowiedniej opinii. Na wydanie decyzji starostwo ma dwadzieścia jeden dni.

Chcemy maksymalnie przyspieszyć ten remont, bo zdajemy sobie sprawę, że przeciekający dach jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Huragan 10 lutego zerwał dach, który ostatni raz był remontowany w 2004 roku. Jako firma zarządzająca wystąpiłam do ubezpieczyciela aby wypłacił odszkodowania także mieszkańcom, których bezpośrednio dotyczy ta sprawa.

Zdaję sobie sprawę z tego, że mieszkańcy nie czują się komfortowo. Zrobimy wszystko aby maksymalnie przyspieszyć ten remont. Wykonawca zamówił już materiały na jego wykonanie. Do czasu wykonania remontu, wykonawca na bieżąco będzie zabezpieczał dach przed przeciekaniem. Proszę lokatorów o wyrozumiałość robię wszytko aby mogli godnie mieszkań w swoim bloku.  - dodaje.

Opinia redakcji:

Jesteśmy zdziwieni faktem, że w przypadkach klęsk żywiołowych nie ma procedur, które maksymalnie przyspieszałyby remont uszkodzonych budynków, a mieszkańcy skazani są na biurokratyczne załatwianie spraw.

Co sądzicie o tempie załatwiania remontów obiektów po klęskach żywiołowych? Zapraszamy do dyskusji.Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Złotawobrązowa Niezapominajka   28 lutego 2020r. o 21:07

~~Złotawobrązowa Niezapominajka

Postów:

~~Śliwkowy Rozpław napisał(a): My jesteśmy mieszkańcami z ul. Kut. . i M.Br. w Bolesławcu. A ja jeszcze z terenu N.Wieś. Może Pani sprawdzić u zarządcy Ireny Dul, czy zarządza naszymi wspólnotami. Tak, my jesteśmy z Pani Dul zadowoleni. Zrobiła nam remonty termomodernizacje, dachy, kotłownie, to czego nie mogliśmy się doczekać u innych zarządców.

"My"? Wszyscy siedzicie na jednym kompie i wspólnie pod jednym nickiem przemawiacie jednym głosem? Cuda i dziwy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karminowa Szachownica   29 lutego 2020r. o 7:49

~~Karminowa Szachownica

Postów:

~~Złotawobrązowa Niezapominajka napisał(a):
~~Śliwkowy Rozpław napisał(a): My jesteśmy mieszkańcami z ul. Kut. . i M.Br. w Bolesławcu. A ja jeszcze z terenu N.Wieś. Może Pani sprawdzić u zarządcy Ireny Dul, czy zarządza naszymi wspólnotami. Tak, my jesteśmy z Pani Dul zadowoleni. Zrobiła nam remonty termomodernizacje, dachy, kotłownie, to czego nie mogliśmy się doczekać u innych zarządców.

"My"? Wszyscy siedzicie na jednym kompie i wspólnie pod jednym nickiem przemawiacie jednym głosem? Cuda i dziwy...Może imprezę razem mają? razem z zarządcą. hehe
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czarna Frezja   29 lutego 2020r. o 10:03

~Czarna Frezja

Postów:

A MZGM jak się wykazał? Podobno nie wszystkie mieszkania są własnościowe.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistobrązowy Heliotrop   2 marca 2020r. o 17:32

~Złocistobrązowy Heliotrop

Postów:

Привет, хочу представить новый и современный портал с очень
качественным товаром по отличной цене. Кучу новинок и интересных
предложений на любой вкус, будь с нами и получай лучшее !""

Гидра торговая площадка


Гидра маркет
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Cynia   26 marca 2020r. o 5:16

~Cynia

Postów:

Привет дорогой пользователь,
все что нужно знать о распостранении коронавируса в странах
мира мы собрали на одном сайте. Здесь ты найдешь полезную информацию
и карту распостранения, а так же меры предосторожности
чтобы не заболеть и не заразить родных и близких. Ссылка на
сайте ниже:

https://karta-koronavirus.ru/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwona Sanwitalia   26 marca 2020r. o 16:03

~Czerwona Sanwitalia

Postów:

Polecam kupować chemie gospodarczą tutaj https://generalfresh.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Miedziana Leszczyna   1 kwietnia 2020r. o 18:37

~Miedziana Leszczyna

Postów:


Готовые аккаунты Фифа для сервиса Steam

Спортивные игры пользуются у геймеров особой популярностью. Реалистичность графики и возможность прокачки команды и каждого игрока в отдельности делают данный жанр весьма интересным.

Достичь успеха на виртуальном футбольном поле не так-то просто. Необходимо иметь команду с хорошим бюджетом и талантливыми игроками. Путь к победам долог и непрост.

Но вы всегда можете купить фифа аккаунт на стиме с уже готовой прокачанной командой. И использовать ее для онлайн-соревнований. Это обойдется вам дешевле, чем покупать игру на стиме и вкладывать средства в развитие своих команд.

Как покупать аккаунты на Steamdrop

Чтобы стать владельцем крутой команды, вам нужно:

-Ознакомиться с каталогом;
-Выбрать понравившийся аккаунт;
-Перейти к оплате.

Пользователи могут выбрать любые игры steamdrop предлагает демократичные цены и абсолютную защиту персональных данных при совершении финансовых транзакций.

Также вы можете купить ключи стим для Фифа, если у вас интересует лицензия. Оплатить свою покупку можно при помощи банковских карт, указав реквизиты в специальной форме. Также принимаются платежи с электронных кошельков Киви, Яндекс.Деньги.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Pączkarnia Marceli - słodkości z dowozem i na wynos