ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4634, 12 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu4 czerwca 2020r. godz. 12:14, odsłon: 2967, Kazimierz Marczewski
Od wielu miesięcy zdewastowany samochód osobowy stoi na parkingu przy ulicy Jezierskiego.
Bolesławiec - Informacje: Wrak na Jezierskiego Wrak na Jezierskiego (fot. Kazimierz Marczewski)

Mieszkańcy bloków przy ulicy Jezierskiego w Bolesławcu poinformowali nas o zdewastowanym samochodzie osobowym stojącym na parkingu. Samochód, a raczej jego wrak, nie ma kół, lusterek. Ma rozbite szyby,rozwalony bagażnik i zderzak.

Wewnątrz samochodu siedzenia i wszystko co możliwe porozbijane. Samochód ten nie tylko zajmuje miejsce na parkingu ale także zagraża zdrowiu i życiu dzieci, które mogą się znaleźć obok niego.

Administracja osiedla, której siedziba jest w odległości 100 metrów od tego samochodu nie reaguje. Spółdzielnia Mieszkaniowa, a raczej jej pracownicy nie robią nic, aby samochód usunąć z miejsca parkowania. Straż miejska "udaje", że tego nie widzi, nie ma też postępowania policji w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że teraz osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy zareagują i samochód przekażą na koszt właściciela do złomowania.I nie będzie on jak dotychczas atrakcją turystyczną na Osiedlu Staszica.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Ceglastoróżowa Lantana   5 czerwca 2020r. o 10:54

~~Ceglastoróżowa Lantana

Postów:

~Czerwonopomarańczowa Aronia napisał(a): Dudabus...coś tak wygląda jak kuń z Janowa..albo 500 plus .

Przecież on tam stoi po rządach PO.aprańców,
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotobrązowa Krokosmia   5 czerwca 2020r. o 12:56

~~Złotobrązowa Krokosmia

Postów:

~~Ceglastoróżowa Lantana napisał(a):
~Czerwonopomarańczowa Aronia napisał(a): Dudabus...coś tak wygląda jak kuń z Janowa..albo 500 plus .

Przecież on tam stoi po rządach PO.aprańców,

Stoi za czasów PiS-lamu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płomienny Słoneczniczek   5 czerwca 2020r. o 21:23

~~Płomienny Słoneczniczek

Postów:

~~Szarozielona Iglica napisał(a): Redakcja sobie robi chyba żarty, kolejny raz. Macie takie nierzetelne artykuły, że szok. Przecież wiadomo, że wrak usuwa własciciel auta na żądanie własciciela terenu. Nie ma nic do tego ani Straż Miejska ani inne służby. Po co piszecie takie bzdury, że Straż Miejska nic nie robi? Nie ma nic do tego.

Polecam również lekturę przepisów. Wrak stoi od co najmniej 2 lat, ale lokalna młodzież go sponiewierała w ostatnim roku. Granica pomiędzy drogą miejską a gruntem spółdzielni przebiega przez miejsca parkingowe, więc obydwie instytucje przerzucają kartofla udając, że nie ich (w końcu tego nie widać z gabinetu wielmożnego, więc nikt zadka nie ruszy). Jeśli miasto się nie poczuwa do terenu może wezwać właściciela nieruchomości do ogarnięcia śmiecia z miejsca do tego nieprzeznaczonego - wrak staje się odpadem (właściciel terenu ściga właściciela wraku - raczej namierzenie po numerach VIN nie powinno być trudne). Jeśli się poczuwa - jest instytucja wykonania zastępczego - miasto usuwa na swój koszt, identyfikuje właściciela po tym samym numerze i odzyskuje kasę, lub wzywa właściciela do usunięcia wraku grożąc stosowną karą administracyjną (kodeks administracyjny przewiduje grzywnę w celu przymuszenia). Trzeba tylko chcieć, ale ach byłbym zapomniał to nie rynek tylko jakieś zadupie prawie za miastem (ależ skąd 10 min. do centrum)... Właśnie tak nasi włodarze postrzegają miasto za zabytkowymi murami obronnymi, dalej już kresy nie do ogarnięcia - tylko rynek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtoszary Pierwiosnek   7 czerwca 2020r. o 10:08

~Żółtoszary Pierwiosnek

Postów:

Bliżej centrum, naprzeciw mopsu, również stoją od lat nie używane pojazdy. Obydwa wrosły już w ziemię. Sam byłem świadkiem, jak pierwszego z nich, od razu po wybudowaniu parkingu, ktoś zrzucił z lawety i tak stoi do dziś. Ktoś to widocznie zrobił z premedytacją. Niestety, auto ma tablice i OC i tutaj może być problem z jego usunięciem. Z drugiej strony przepisy powinny być tak skonstruowane, że nie ważne, czy auto jest opłacone. Jeśli stoi od kilku lat, co widać gołym okiem, powinno być usuwane. Drugi to vauxhall na angielskich tablicach. Stoi na kapciach i straszy. W Jeleniej Górze jest odpowiednie stanowisko w urzędzie do tego typu spraw: "Stanowisko ds. transportu i usuwania pojazdów z dróg". Szkoda, że u nas nie ma.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Mrowka zaprasza