ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4663, 10 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu2 lipca 2020r. godz. 12:19, odsłon: 7728, Bolec.Info
Prokuratura stawia radnemu Dariuszowi F. zarzuty znęcania się nad pracownicą i nakłanianie jej do fałszerstwa.
Bolesławiec - Informacje: Radny Dariusz F. stanie przed sądem [SONDA] Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu wniosła do Sądu Rejonowego w Bolesławcu akt oskarżenia przeciwko radnemu Rady Miasta, Dariuszowi F (Klub Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka).

Jak ustalono w śledztwie pracujący w administracji cmentarza podległego Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej, radny znęcał się psychicznie nad pracownicą pozostającą w stosunku zależności służbowej od niego. Prokuratura informuje, że robił to poprzez wielokrotne poniżanie, krytykowanie, ośmieszanie, zastraszanie kobiety. Groził jej także zwolnieniem z pracy.

- Został też oskarżony o nakłanianie jej do podrobienia jego podpisów podczas jego nieobecności w pracy - mówi dla Bolec.Info zastępca Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, Sebastian Woźniak.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Jeśli sąd uzna, że radny jest winny, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności za znęcanie się i do pięciu lat za nakłanianie do fałszerstwa. Dariusz F. nie był wcześniej karany. Gdyby sąd go skazał, straci również mandat radnego Rady Miasta

Sprawę wpłynięcia do prokuratury zarzutów pracowników pod adresem radnego we wrześniu 2019 roku ujawnił portal Bolec.Info - o szokujących ustaleniach pisaliśmy w tekście Do niczego się nie nadajesz.

W MZGM odbyło się wówczas szkolenie pracowników informujące o niebezpieczeństwie i konsekwencjach mobbingu oraz powołana została komisja antymobbingowa, która prowadziła postępowanie wyjaśniające i sformułowała wnioski końcowe w raporcie z prac.

Ustalenia komisji po przesłuchaniu dziesięciu osób i analizie dokumentów były zatrważające:

W ocenie komisji nie ulega wątpliwości, że doszło do działań mobbingowych (...) i zostały spełnione wszystkie kodeksowe przesłanki mobbingu. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że dochodziło do częstych przypadków nękania, poniżania i zastraszania innych pracowników, skutkujących rozstrojami zdrowia - zapisano w protokole końcowym.

- Komisja antymobbingowa jednoznacznie stwierdza, iż od maja 2018r. (...) pracownik był nękany i poniżany przez kierownika Dariusza F. - zapisano w dokumencie.

- Kierownik wielokrotnie zwracał się do pracownika zwrotami: "włącz myślenie", "ty nic nie umiesz", "jak nie zmienisz myślenia na biurowe, to cię zwolnię", "k.... albo wykonujesz moje polecenia albo cię zwolnię" - zaznaczyła Komisja.

Komisja stwierdziła także, że kierownik miał bardzo duże pretensje, kiedy pracownik chciał wziąć urlop. Padały pytania: - Po co? Na co? Zapomnij o urlopie i skup się na pracy! Albo wracasz na ścierkę, albo zapomnij o urlopie.

Po złożeniu skargi przez jednego pracownika kierownik miał zlecić innym podwładnym, w trakcie godzin pracy, wyszukiwanie błędów popełnianych przez tego pracownika od stycznia 2018r.

- Wykrycie błędów dopiero na potrzeby postępowania przed Komisją, świadczy raczej o niewłaściwym nadzorze nad podwładnymi i wykonywaną przez nich pracą - napisała komisja.

W protokole komisja stwierdziła także, że Kierownik polecił pracownikowi podpisywanie się za niego na fakturach i innych dokumentach - co stanowi - zdaniem komisji - podżeganie do popełnienia przestępstwa.

Komisja po przeprowadzeniu dochodzenia zarekomendowała pracodawcy między innymi odizolowanie kierownika od podwładnych oraz pociągniecie go do odpowiedzialności poprzez dyscyplinarne rozwiązanie stosunku pracy z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych oraz naruszania zasad współżycia społecznego w miejscu pracy.

W dokumentacji mowa jest także o wprowadzaniu przez kierownika nerwowej, stresującej atmosfery, dezorganizacji pracy, psychicznym znęcaniu się nad pracownikami, niszczenia relacji koleżeńskich, zastraszaniu pracowników zwolnieniami, używaniu wulgaryzmów czy załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych przy otwartych drzwiach.

W czasie gdy komisja zakończyła swoje postępowanie radny zachorował i poszedł na zwolnienie, na którym pozostaje do dziś. Nie uczestniczy również w sesjach Rady Miasta, dietę pobiera, ale w zmniejszonej wysokości.

- Pracownik od wielu miesięcy jest nieobecny w pracy - mówi Kazimierz Łomotowski, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu. - Do wyroku sądowego nie podejmiemy żadnej decyzji kadrowej w jego sprawie.

O wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się także do szefa klubu radnych Bezpartyjni i Ziemia Bolesławiecka, Łukasza Jaźwca. Jak tylko ją otrzymamy, uzupełnimy tekst.

Sam radny Dariusz F. sprawy nie komentuje. Próbował za to interweniować w sprawie naszych publikacji przy pomocy prawników o czym pisaliśmy w tekście Będziemy informować na bieżąco.

Sonda Bolec.Info

Czy oskarżony Dariusz F. powinien zrzec się mandatu radnego?
Tak
Nie
Nie mam zdania

Wyniki sondy - Opinie

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Bladoróżowy Heliotrop   3 lipca 2020r. o 11:39

~~Bladoróżowy Heliotrop

Postów:

Myślę ,że coś jest nie tak, ale na taką skalę - to raczej w to nie wierzę.
Ludziom niestety nie warto ufać ............
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawa Ślazówka   5 lipca 2020r. o 9:49

~Rdzawa Ślazówka

Postów:

Powiadasz nie na taką skalę? Właśnie skala i liczba osób, które złożyły zawiadomienie świadczy o tym, że najprawdopodobniej do takich zachowań dochodziło. Jedna osoba odważyła się powiedzieć prawdę, to i inni zyskali odwagę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczekoladowy Suchodrzew   9 lipca 2020r. o 16:48

~Ciemnoczekoladowy Suchodrzew

Postów:

Kiedy proces? I czy będzie z udziałem publiczności? Czy ktoś posiada takie informacje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Grynszpanowa Stokrotka   10 lipca 2020r. o 5:51

~Grynszpanowa Stokrotka

Postów:

Na tego gnoja chcesz się gapić on by swoją rodzinę sprzedał szuja jedna na chak z nim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Stalowy Niecierpek   10 lipca 2020r. o 14:34

~~Stalowy Niecierpek

Postów:

No to skurczybyk , kierownik jeden.
Wymagał od pracowników aby pracowali. Sam się powinien wziąć za miotłę. Pracownicy nie są od tego aby pracować. Piwo powinien im z rana kupić, a nie od rana gonić do roboty.
Współczuje tym pracownikom że musieli pracować.
Ale może jest jakie biureczko i stołeczek w ratuszu to może się który załapie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pożółkła Budleja   11 lipca 2020r. o 8:49

~~Pożółkła Budleja

Postów:

~~Stalowy Niecierpek napisał(a): No to skurczybyk , kierownik jeden.
Wymagał od pracowników aby pracowali. Sam się powinien wziąć za miotłę. Pracownicy nie są od tego aby pracować. Piwo powinien im z rana kupić, a nie od rana gonić do roboty.
Współczuje tym pracownikom że musieli pracować.
Ale może jest jakie biureczko i stołeczek w ratuszu to może się który załapie.


Szanowny Panie,
nie będę się rozpisywał o bezsensowności Pańskiej wypowiedzi, tylko przytoczę tekst podsumowujący ustalenia komisji anty-mobbingowej.

"W dokumentacji mowa jest także o wprowadzaniu przez kierownika nerwowej, stresującej atmosfery, dezorganizacji pracy, psychicznym znęcaniu się nad pracownikami, niszczenia relacji koleżeńskich, zastraszaniu pracowników zwolnieniami, używaniu wulgaryzmów czy załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych przy otwartych drzwiach."

Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   11 lipca 2020r. o 9:04

Horus

Postów: 1401

''Najwyższa Izba kontroli uznała, że prowadzenie przez miejską spółkę zakładu pogrzebowego to nie jest najlepszy pomysł i po trzech latach władze postanowiły NIK posłuchać.

Na konkurs na stanowisko Kierownika Działu Administracji Cmentarza do 20 grudnia wpłynęła jedna aplikacja, właśnie Dariusz Filistyńskiego, w tym tygodniu komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs i radny dostał nową samorządową posadę.

Dzięki temu kolejny radny będzie na sesji decydował o sytuacji firmy w której pracuje i, jako radny, będzie poniekąd szefem swojego szefa. Gratulujemy radnemu zwycięstwa w trudnej rywalizacji konkursowej.''

to się nazywa cudowny ikład...
'' szef'' może swojemu ''pracownikowi'' nap .dać podwyżkę ...
jeden z drugim ;) może też przyznać sobie ''nagrodę czy to kwartalna czy to roczną ...

w imię ''zasady'' - ''bo te pieniądze mu się po prostu należą'' ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawozłoty Winobluszcz   11 lipca 2020r. o 11:23

~~Rdzawozłoty Winobluszcz

Postów:

W tym kunktatorskim burdeliku takie osoby wszystko mogą ... niektórzy maja dokładnie przewrócone w głowie i dupie, nie liczą się z niczym, a już z ludźmi najmniej ..... kolesie partyjniaki szczerze mu współczują i skutecznie mu pomogą w tej mało komfortowej sytuacji .... cóż, gratulację odwagi osobie, która przeciwstawiła się systemowi ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"