ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4889, 20 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu20 lipca 2020r. godz. 18:17, odsłon: 9306, Kazimierz Marczewski
Strefy wolne od LGBT to działnia sprzeczne z unijnymi wartościami i Traktatami.
Bolesławiec - Informacje: Gromadka bez dotacji z Unii za LGBT? mapki Polski z zaznaczonymi województwami, powiatami i gminami, w których były procedowane uchwały anty-LGBT (fot. Facebook Kuba Gawron)

O uchwale Rady Gminy Gromadka dotyczącej utworzenia strefy wolnej od LGBT w gminie Gromadka pisaliśmy w artykule 3 grudnia 2019 roku Gromadka na mapie nienawiści - Bolec.Info - wersja mobilna

Teraz okazuje się, że gmina Gromadka może na tym bardzo dużo stracić.Komisja Europejska grozi wstrzymaniem dotacji regionom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT.  Pisze o tym https://www.rmf24.pl/

Unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności Vera Jourova, grozi wstrzymaniem finansowania unijnych projektów w regionach, które ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT..

Podczas posiedzenia komisji do spraw równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego Jourova mówiła o pięciu regionach Polski, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT.

Unijna komisarz nazwała to oburzającym i powiedziała, że nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej. 

- Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - mówiła.

Komisja KE wysłała  list do marszałków 5 województw, gdzie zostały ogłoszone "strefy wolne od LGBT". Bruksela ostrzega w liście, że takie strefy wolne od LGBT to działania niezgodne z wymogami zarządzania funduszami, sprzeczne z unijnymi wartościami i Traktatami.

Komisja wyraźnie daje do zrozumienia, że wprawdzie ułatwia teraz wydawanie unijnych środków w związku z pandemią COVID-19, ale nieprzestrzeganie zasady niedyskryminacji - może skończyć się wstrzymaniem finansowania tych regionów. 

Deklarowanie przez regiony "stref wolnych od LGBT" zdaniem KE "podważa zdolność regionalnych organów zarządzających (przyp. red. funduszami UE) do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji przy  wdrażaniu programów Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych".

KE żąda od marszałków wyjaśnienia czy istnieje ryzyko dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową w dostępie do unijnych środków. 

KE chce także potwierdzenia, że w projektach współfinansowanych przez UE urzędy marszałkowskie "wzmocnią promocję równości i niedyskryminacji  ze względu na orientację seksualną". Innymi słowy marszałkowie 5 województw muszą się odciąć od tzw. stref wolnych od LGBT jeżeli chcą nadal korzystać z unijnych środków.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Ognistoczerwony Kielichowiec   20 lipca 2020r. o 18:18

~Ognistoczerwony Kielichowiec

Postów:

Masz babo placek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarobrunatna Sałata   20 lipca 2020r. o 18:23

~Szarobrunatna Sałata

Postów:

Dobrze im tak.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zzieleniała Abelia   20 lipca 2020r. o 18:29

~~Zzieleniała Abelia

Postów:

O Tym nie decydowali mieszkańcy w referendum , więc czemu ich karać skoro nie oni decydowali.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brzoskwiniowy Oczar   20 lipca 2020r. o 18:36

~Brzoskwiniowy Oczar

Postów:

Ot Eurokołchoz niczym bolszewia mówi co jest właściwe ludziom którzy wybierają władze samorządowe w demokratycznych wyborach. Pani Jutowa widać nie zna prawa. Polska jest krajem unitarnym a nie federalnym. Warto się poduczyć zanim się pomacha paluszkiem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowa Tibuchina   20 lipca 2020r. o 18:36

~~Liliowa Tibuchina

Postów:

... no, teraz radni powinni unieść się honorem, odpowiedzię, żę krec ią pieniądze z Unii i wystąpić o dofinansowanbie do Episkopatu Poilski!

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielony Bluszczyk   20 lipca 2020r. o 18:37

~~Zielony Bluszczyk

Postów:

~~Zzieleniała Abelia napisał(a): O Tym nie decydowali mieszkańcy w referendum , więc czemu ich karać skoro nie oni decydowali.


Dokładnie tak. Homofobia i brak tolerancji za to zostaną ukarani mieszkańcy gminy. Nie będzie dotacji dla rozpoczynających działalność gospodarczą, nie będzie dofinansowania dla rozwoju infrastruktury, z której korzystają głównie mieszkańcy gminy. Nie będzie wielu innych projektów, współfinansowanych przez UE.

Ja świadomy jestem tego, że Polska jako szpołeczeństwo jeszcze do pewnych standardów nie dorosła, szkoda tylko, że zostaną ukarani wszyscy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmazynowy Perukowiec   20 lipca 2020r. o 18:46

~~Karmazynowy Perukowiec

Postów:

Zrobić referendum i odwołać radnych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Różowa Wiśnia   20 lipca 2020r. o 18:49

~Różowa Wiśnia

Postów:

Brawo Gromadka! Brawo Normalność!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>