ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4734, 20 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony28 sierpnia 2020r. godz. 09:45, odsłon: 210, Zlecony tekst
Właściwe przygotowanie podłoża jest niezbędne przed malowaniem drewnianych mebli, okien czy desek na podłodze.
Bolesławiec - Informacje: Dlaczego warto stosować grunt do drewna? Dlaczego warto stosować grunt do drewna? (fot. )

Zastosowanie odpowiedniego preparatu gwarantuje wysoką trwałość i estetykę wykończenia. Zobacz, dlaczego warto używać gruntu do drewna i na czym polega działanie tego produktu.

Grunt do drewna – czym jest i jak działa?

Lite drewno stosowane do wykończenia wnętrz czy produkcji mebli wymaga zabezpieczenia bejcą lub lakierem. Jeśli chcesz nadać powierzchni inny kolor, możesz sięgnąć także po farbę do drewna, na przykład akrylową lub kredową. Jednak przed pokryciem desek emalią należy zastosować grunt do drewna. Produkt ten ma za zadanie przygotowanie materiału i poprawę jego właściwości fizycznych. Wnika w deski, wyrównując chłonność podłoża i zwiększając jego przyczepność. Poprawia trwałość materiału i ogranicza wchłanianie wody.

Na rynku dostępne są różne farby podkładowe do drewna – między innymi lateksowe, akrylowe i olejno-ftalowe. Niektórzy wybierają pokost lniany wykonany na bazie naturalnego oleju lnianego. Każdy z tych preparatów wpływa korzystnie na kondycję drewna i ułatwia aplikację farby. Sprawdzone emalie gruntujące znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Dekoratorium: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Emalie-i-spraye/Emalie-gruntujace/c/b2c-emalie-gruntujace.

Zalety stosowania gruntu do drewna

Stosowanie produktów gruntujących pozwala na osiągnięcie lepszych efektów wizualnych. Wyrównanie chłonności drewna sprawia, że nałożony kolor pozostaje jednolity na całej pomalowanej powierzchni. Można w ten sposób osiągnąć idealnie matowe, estetyczne wykończenie i pięknie wyeksponować barwę mebla. Grunt zwiększa także przyczepność podłoża, dzięki czemu farba zyskuje większą trwałość. Ryzyko powstania pęknięć i odprysków zostaje zminimalizowane, a ty możesz cieszyć się pięknem koloru przez długi czas.

Kolejna zaleta to oszczędność pieniędzy. Ograniczenie chłonności drewna sprawia, że farba nie wnika nadmiernie do jego wnętrza. W efekcie możesz liczyć na jej większą wydajność. Nie bez znaczenia jest oczywiście ochrona drewna. Preparat gruntujący wzmacnia i zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak na przykład wilgoć. Ma to znaczenie między innymi w przypadku mebli łazienkowych, kuchennych, a także ogrodowych, narażonych na działanie deszczu.

Jak stosuje się farbę podkładową do drewna?

Właściwa aplikacja produktu pozwala dodatkowo przedłużyć trwałość drewna i uzyskać perfekcyjny efekt końcowy. Dlatego sprawdź, czy poprawnie stosujesz preparaty gruntujące. Przed zastosowaniem gruntu koniecznie zeszlifuj i odtłuść powierzchnię za pomocą rozpuszczalnika. Następnie nałóż wybrany preparat pędzlem lub wałkiem na całą powierzchnię, którą chcesz pokryć farbą. Zaimpregnowany materiał powinien całkowicie wyschnąć przed nałożeniem kolorowej emalii. Przyjmuje się, że schnięcie trwa około 24 godzin – po tym czasie możesz bez obaw dokończyć pracę. Farba podkładowa do metalu lub do drewna znajduje zastosowanie zarówno podczas zabezpieczania nowych mebli, jak i przy renowacji starych przedmiotów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Groszkowy Len   20 września 2020r. o 10:58

~Groszkowy Len

Postów:

stosowałem olej Vidaronu. Bardzo fajnie pokrył meble, nadał ładną jedwabistą powłoke. Drewno jest naturalne w dotyku i ma ładnie podkreślony rysunek słojów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sinoniebieska Fortegilla   21 września 2020r. o 22:53

~~Sinoniebieska Fortegilla

Postów:

swietna reklama !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza