ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4910, 11 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Oferta pracy: Monter wyrobów z tworzyw sztucznych – Rena Polska - Wykroty, Dolnośląskie
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu2 maja 2021r. godz. 19:46, odsłon: 1235, K. Szwajkowska-Głógiewicz / K. Marczewski
Unikatowy Turniej Trzech Rakiet 2021 w Osieczowie odbył się 1 maja.
Bolesławiec - Informacje: Srebrny medal Krystyny Szwajkowskiej-Głógiewicz Turniej Trzech Rakiet w Osieczowie pierwsza od prawej Krystyna Szwajkowska-Głógiewicz (fot. Bolecnauta)

Turniej Trzech Rakiet 2021 przeszedł do historii. Liczyły się wyniki z trzech dyscyplin: tenisa ziemnego, badmintona i tenisa stołowego.

Po raz pierwszy na dolnym korcie w Osieczowie podczas turnieju zamontowane były, niedawno zakupione, plastikowe linie.Umożliwiło to ekonomizację prac na korcie pomiędzy poszczególnymi meczami. Po raz pierwszy też udało się przeprowadzić turniej w jeden dzień i uniknąć konieczności przekładania meczów przez niekorzystną aurę.

Przede wszystkim ten turniej wyróżniał się jednak wysokim poziomem we wszystkich trzech dyscyplinach.

O mocnej obsadzie przemawia fakt, że w turnieju wzięli udział wszyscy mistrzowie z trzech ostatnich edycji: Mariusz Szczepaniak, Roman Lisak i Andrzej Szczepański. Oprócz tego, spośród 15 osób, które wstawiły się na starcie było aż siedem, dla których był to pierwszy występ w osieczowskim turnieju, wśród nich m. in.  Mistrzyni Polski w Racketlonie Krystyna Szwajkowska-Głógiewicz czy wicemistrz Polski Juniorów w grze podwójnej z 1997 roku Krzysztof Długi. W turnieju tenisa ziemnego już w fazie grupowej spotkali się, jak się później okazało, dwaj finaliści turnieju tenisowego.

W meczu grupowym Krzysztof Długi pokonał 6/3 Romana Lisaka. Do innych zaciętych i ciekawych spotkań fazy grupowej należało starce dwóch debiutantów, a mianowicie Pawła Sochackiego i Wojciecha Prądrzyńskiego ,w którym zwyciężył ten pierwszy stosunkiem 7/5,a także mecz dwóch najmłodszych uczestników turnieju- notowanej w pierwszej 50-ce kadetek w Polsce Darii Nowak z Mistrzem Turnieju Grzybowego sprzed 1,5 roku Dominikiem Twardowskim, w starciu tym 6-4 zwyciężył Dominik. Po pewnie zwyciężonych meczach ćwierćfinałowych przyszły mecze półfnałolwe, w których najmłodsi zawodnicy mimo dzielnej walki musieli uznać wyższość Romana Lisaka i Krzysztofa Długiego wygrywając po gemie.

W finale Krzysztof Długi udowodnił toże jego gra aktualnie znacząco przewyższa gre innych, nawet Romana Lisaka, którego w finale zwyciężył dużo bardziej zdecydowanie niż w grupie. Turniej tenisa stołowego stał na wysokim poziomie, czego dowodem jest fakt, ze dwukrotny zwycięzca turniejów tenisa stołowego w ramach TCR Mariusz Szczempaniak pożegnał się z turniejem już w ćwierćfinale. Po bardzo emocjonujacym finale debiutujacy w Osieczowie Andrzej Andrzejuk ograł Pawła Budiakowskiego.

W badmintona najlepsza okazała się Krystyna Szwajkowska- Głógiewicz , pokonując w finale Roberta Zgodzińskiego stając się zarazem pierwszą kobietą, która wygrała osieczowski turniej badmintona.

W klasyfikacji generalnej wydarzyła się sytuacja taka, jak w 2016 roku. Zwycięzca nie wygrał w żadnej z konkurencji, co jeszcze bardziej podkreśla jego uniwersalność. Po raz pierwszy ktoś powtórzył swoje osiągnięcie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej turnieju, mowa oczywiście o Romanie Lisaku. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała sie Krystyna Szwajkowska - Głógiewicz, a najniższy stopień podium przypadł Pawłowi Budiakowskiemu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i i gratulujemy świetnych wyników zapraszając na kolejne eventy ,,Tenisa Pod Sosnami''.

Turniej Trzech Rakiet 2021, wyniki:

Tenis ziemny:

półfinały: Krzysztof Długi vs Dominik Twardowski 9/1

Roman Lisak vs Daria Nowak 9/1

finał: Krzysztof Długi vs Roman Lisak 9/0

Tenis stołowy:

półfinały: Andrzej Adamczuk vs Roman Lisak 3/0

Paweł Budiakowski vs Krystyna Szwajkowska- Głógiewicz 3/0

finał: Andrzej Adamczuk vs Paweł Budiakowski 4/3

Badminton:

półfinały: Krystyna Szwajkowska vs Głógiewicz vs Roman Lisak 2/0

Robert Zgodziński vs Paweł Budiakowski 2/0

finał: Krystyna Szwajkowska- Głógiewicz vs Robert Zgodziński 3/1

Klasyfikacja Generalna - top 6:

  1. Roman Lisak - 200 pkt
  2. Krystyna Szwajkowska- Głógiewicz-180 pkt
  3. Paweł Budiakowski- 150 pkt
  4. Krzysztof Długi-140 pkt
  5. Andrzej Adamczuk-140 pkt
  6. Dominik Twardowski- 140 pkt
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ciemnoróżowa Gęsiówka   4 maja 2021r. o 13:06

~Ciemnoróżowa Gęsiówka

Postów:

Mam takie pytanko jak można zostać Mistrzem Turnieju Grzybowego? Jak wyglądają treningi zbierania grzybów i na czym polega współzawodnictwo? Z drugiej strony ciekawe zestawienie utytułowana tenisistka z mistrzem zbierania grzybów .Chwała grzybiarzowi ze potrafił rywalizować z tenisistka. Za grzybobranie tez są puchary? Jestem dumna ze mamy u siebie w mieście Mistrza Grzybobrania i to tak młodego człowieka. Od kiedy zacząłeś trenować grzybobranie ?Kochana redakcjo może wywiad jakiś z mistrzem? Brawo Dominik jestem dumna trzymam kciuki za następne trofea naszego najlepszego grzybiarza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morski Złotokap   4 maja 2021r. o 13:27

~~Morski Złotokap

Postów:

Brawo Pani Krystyno
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza