ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4371, 23 października 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecSzort14 października 2016r. godz. 22:10, odsłon: 10215, Kazimierz Marczewski
Sprawdzimy czy śmietnisko przy ulicy Gdańskiej blisko Cmentarza Komunalnego jest legalne i kto wyrzuca tam gruz.
Bolesławiec - Informacje: Nielegalne składowisko śmieci przy Cmentarzu Komunalnym? Dzikie wysypisko śmieci obok Cmentarza Komunalnego (fot. Kazimierz Marczewski)

Mieszkańcy ul. Gdańskiej poinformowali nas, że tuż przy ogrodzeniu z Cmentarzem Komunalnym, na skarpie składowane są śmieci także z Cmentarza Komunalnego. Pojechaliśmy tam i rzeczywiście, ktoś wywozi na skarpę przy ulicy Gdańskiej, płyty betonowe, gruz, oraz wycięte gałęzie drzew,  a także widzieliśmy pojedyncze znicze i elementy krzyża. Łącznie zgromadzono tam kilka tys.ton odpadów, śmieci.  Jedyny dojazd w to miejsce jest od strony  cmentarza.

Widać w tym miejscu kilka wyciętych grubych drzew, są drzewa, które wysychają bo zostały naruszone jakimiś maszynami.Prawdopodobnie wyrzucony tam został gruz z cmentarza, deski i inne śmieci  przysypane ziemią. Widać, że w tym miejscu niedawno pracował sprzęt ciężki. Przesuwany mechaniczne gruz uszkadza rosnące drzewa i zagraża środowisku naturalnemu.

Poinformowaliśmy o wysypisku Straż Miejską i Inspektora Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze, czekamy też na stanowisko prezydenta Bolesławca i Rady Miasta. Mamy nadzieję, że składowisko śmieci przy cmentarzu zostanie zlikwidowanie, a osoby,które doprowadziły do jego powstania ukarani.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   4 lipca 2019r. o 9:32

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~~Zielononiebieski Jałowiec napisał(a): Zdecydowana większość tej hałdy to ziemia z gruzem, przywieziona tu kilkadziesiąt lat temu. Podobnie jak na Przylesiu. Skoro tam drzewa przeżyły to i koło cmentarza, raczej nie to było przyczyną obumarcia drzew. Może ktoś wywalił ostatnio coś toksycznego, ale bez monitoringu nie dojdziesz kto. A zasada kowal zawinił a cygana powiesili, nie jest chyba najlepsza do załatwienia tej sprawy. Sąd wycenił winę władz miejskich na 11 zł i akurat ja się z tym wyrokiem zgadzam. Jeśli władze zawiniły to w znikomy sposób. Mogły tam dać monitoring. Ale przecież nie da się całego miasta okamerować. I całe szczęście. Odrobina prywatności też nam się należy.


To dlaczego sam prezydent uznał działania spółki za nielegalne? Chłopie ogarnij się i nie brnij, bo słabo ci to wychodzi. Skoro drzewa uschły to niezły syf był tam sypany. Nikt tam odkrywek nie robił. Obsypali ten syf ziemią, a za kilkadziesiąt lat będą na tym śmietniku chować ludzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieski Jałowiec   4 lipca 2019r. o 9:49

~~Zielononiebieski Jałowiec

Postów:

Pamiętam jak tę hałdę sypano kilkadziesiąt lat temu. Nikt się wtedy z tym nie krył. Ktoś sobie wymyślił by winą za ten "haniebny czyn" obciążyć obecna władzę to mi to słabo wygląda i o tym piszę. A że z cmentarza wywieziono w ostatnich latach dodatkowo kilka taczek śmieci, to czemu prezydent miał temu zaprzeczać. Wyceniono to słusznie na 11 zł i po sprawie :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   4 lipca 2019r. o 10:00

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~~Zielononiebieski Jałowiec napisał(a): Pamiętam jak tę hałdę sypano kilkadziesiąt lat temu. Nikt się wtedy z tym nie krył. Ktoś sobie wymyślił by winą za ten "haniebny czyn" obciążyć obecna władzę to mi to słabo wygląda i o tym piszę. A że z cmentarza wywieziono w ostatnich latach dodatkowo kilka taczek śmieci, to czemu prezydent miał temu zaprzeczać. Wyceniono to słusznie na 11 zł i po sprawie :)


To zobacz na zdjęcia wyżej jaka stara ta hałda... jakby usypana kilka chwil wcześniej...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ametystowy Kocanki   4 lipca 2019r. o 10:14

~Ametystowy Kocanki

Postów:

Przyjdzie nowa władza spoza układu i się wszystko wyjaśni. Ślady nie znikną
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8