ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4589, 28 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort14 października 2016r. godz. 22:10, odsłon: 10928, Kazimierz Marczewski
Sprawdzimy czy śmietnisko przy ulicy Gdańskiej blisko Cmentarza Komunalnego jest legalne i kto wyrzuca tam gruz.
Bolesławiec - Informacje: Nielegalne składowisko śmieci przy Cmentarzu Komunalnym? Dzikie wysypisko śmieci obok Cmentarza Komunalnego (fot. Kazimierz Marczewski)

Mieszkańcy ul. Gdańskiej poinformowali nas, że tuż przy ogrodzeniu z Cmentarzem Komunalnym, na skarpie składowane są śmieci także z Cmentarza Komunalnego. Pojechaliśmy tam i rzeczywiście, ktoś wywozi na skarpę przy ulicy Gdańskiej, płyty betonowe, gruz, oraz wycięte gałęzie drzew,  a także widzieliśmy pojedyncze znicze i elementy krzyża. Łącznie zgromadzono tam kilka tys.ton odpadów, śmieci.  Jedyny dojazd w to miejsce jest od strony  cmentarza.

Widać w tym miejscu kilka wyciętych grubych drzew, są drzewa, które wysychają bo zostały naruszone jakimiś maszynami.Prawdopodobnie wyrzucony tam został gruz z cmentarza, deski i inne śmieci  przysypane ziemią. Widać, że w tym miejscu niedawno pracował sprzęt ciężki. Przesuwany mechaniczne gruz uszkadza rosnące drzewa i zagraża środowisku naturalnemu.

Poinformowaliśmy o wysypisku Straż Miejską i Inspektora Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze, czekamy też na stanowisko prezydenta Bolesławca i Rady Miasta. Mamy nadzieję, że składowisko śmieci przy cmentarzu zostanie zlikwidowanie, a osoby,które doprowadziły do jego powstania ukarani.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   4 lipca 2019r. o 9:32

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~~Zielononiebieski Jałowiec napisał(a): Zdecydowana większość tej hałdy to ziemia z gruzem, przywieziona tu kilkadziesiąt lat temu. Podobnie jak na Przylesiu. Skoro tam drzewa przeżyły to i koło cmentarza, raczej nie to było przyczyną obumarcia drzew. Może ktoś wywalił ostatnio coś toksycznego, ale bez monitoringu nie dojdziesz kto. A zasada kowal zawinił a cygana powiesili, nie jest chyba najlepsza do załatwienia tej sprawy. Sąd wycenił winę władz miejskich na 11 zł i akurat ja się z tym wyrokiem zgadzam. Jeśli władze zawiniły to w znikomy sposób. Mogły tam dać monitoring. Ale przecież nie da się całego miasta okamerować. I całe szczęście. Odrobina prywatności też nam się należy.


To dlaczego sam prezydent uznał działania spółki za nielegalne? Chłopie ogarnij się i nie brnij, bo słabo ci to wychodzi. Skoro drzewa uschły to niezły syf był tam sypany. Nikt tam odkrywek nie robił. Obsypali ten syf ziemią, a za kilkadziesiąt lat będą na tym śmietniku chować ludzi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieski Jałowiec   4 lipca 2019r. o 9:49

~~Zielononiebieski Jałowiec

Postów:

Pamiętam jak tę hałdę sypano kilkadziesiąt lat temu. Nikt się wtedy z tym nie krył. Ktoś sobie wymyślił by winą za ten "haniebny czyn" obciążyć obecna władzę to mi to słabo wygląda i o tym piszę. A że z cmentarza wywieziono w ostatnich latach dodatkowo kilka taczek śmieci, to czemu prezydent miał temu zaprzeczać. Wyceniono to słusznie na 11 zł i po sprawie :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   4 lipca 2019r. o 10:00

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~~Zielononiebieski Jałowiec napisał(a): Pamiętam jak tę hałdę sypano kilkadziesiąt lat temu. Nikt się wtedy z tym nie krył. Ktoś sobie wymyślił by winą za ten "haniebny czyn" obciążyć obecna władzę to mi to słabo wygląda i o tym piszę. A że z cmentarza wywieziono w ostatnich latach dodatkowo kilka taczek śmieci, to czemu prezydent miał temu zaprzeczać. Wyceniono to słusznie na 11 zł i po sprawie :)


To zobacz na zdjęcia wyżej jaka stara ta hałda... jakby usypana kilka chwil wcześniej...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ametystowy Kocanki   4 lipca 2019r. o 10:14

~Ametystowy Kocanki

Postów:

Przyjdzie nowa władza spoza układu i się wszystko wyjaśni. Ślady nie znikną
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

reklama Dom Seniora zaprasza!