ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4500, 29 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


4 sierpnia 2017r. godz. 11:46, odsłon: 20164, Kazimierz Marczewski
Miała być piękna galeria a jest zasyfiony plac, kurz i nielegalny "przystanek" prywatnego transportu.
Bolesławiec - Informacje: Straszy w centrum miasta Teren przy ulicy Łokietka (fot. Bolec.Info)

W środę, 2 sierpnia 2017r., odwiedziliśmy ponownie po kilku kolejnych latach, legalny-nielegalny parking na placu manewrowym dla busów i autobusów prywatnych przewoźników w Bolesławcu. Jest to teren prywatny, którego właścicielem jest spółka "Spectrum Galerie' z Wrocławia, posiadająca prawo do użytkowania wieczystego, obejmujący powierzchnię między ulicami Zgorzelecką, Łokietka i Górne Młyny.

Według znaków drogowych np. od strony ulicy Zgorzeleckiej na plac nie można wjechać samochodem, za wyjątkiem autobusów. Jak poinformowano nas Zarząd Dróg Powiatowych nie wydał pozwolenia na wjazd z tej strony ulicy na plac, do czasu wybudowania, zgodnego z prawem, wjazdu.

Od wielu lat właściciel tego placu obiecuje, że zbuduje tu galerię handlową. I nic się nie dzieje, telefony na jego stronie internetowej są nieaktualne a adresy mailowe są nieaktywne. Urząd Miasta rozkłada także ręce i jest bezradny.

"Budowa", a raczej bezczynność trwa już prawie już 10 lat. Mało tego, jak się dowiedzieliśmy, właściciel nie płaci Urzędowi Miasta za użytkowanie wieczyste terenu. Plac ten nie jest ogrodzony i dlatego jest ogólnodostępny. Zabudowano tu wstrętne budki i jest pełno gruzu i innych śmieci. Po deszczu pojawiają olbrzymie kałuże.

Miejsce to od wielu lat psuje wizerunek naszego miasta. Prywatne firmy przewozowe, zapewne za cichą zgodą miasta, zrobiły niezgodny z planem zagospodarowania, pseudo-przystanek autobusowy, plac manewrowy dla swoich autobusów i zorganizowały płatny parking niestrzeżony.

Chwasty i chaszcze od ulicy Łokietka sięgają do wysokości pierwszego piętra. W godzinach wieczornych plac to także naturalna toaleta dla potrzebujących. I - jak widać po znajdujących się na placu butelkach - miejsce do spożycia piwa, wina i wódki.

Mimo znaków zakazu, każdy wjeżdża tu jak chce i kiedy chce, nielegalnie przejeżdżając chodniki i stwarzając niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia przechodniów.

Organy ścigania, policja, straż miejsca nie reagują, bo to teren prywatny. To samo dotyczy władz miasta i Rady Miasta Bolesławiec. Wszyscy milczą i udają, że nie widzą tego problemu.

Miejscowy Plan Przestrzennego Zagospodarowania Bolesławca uchwalony przez Radę Miasta i ogłoszony przez Wojewodę Dolnośląskiego nie przewiduje w tym miejscu ani parkingu ani miejsca na "dworzec" dla busów i autobusów. Można zatem powiedzieć, że władze miasta i Rada Miasta nie przestrzegają, tego co sami uchwalili. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że prawdopodobnie nie jest też możliwe wybudowanie tutaj galerii ponieważ uniemożliwia to płynąca pod powierzchnią placu rzeka. Ale do takich ekspertyz nie dotarliśmy.

Za dwa tygodnie rozpoczyna się  Bolesławieckie Święto Ceramiki. Jest jeszcze czas, aby zadbać o porządek i estetykę. Trzeba "zmusić" właściciela chociaż do posprzątania placu, a w przyszłości do jego ogrodzenia. "Jak nas widzą, tak nas piszą" - mówi znane przysłowie. "Najpierw posprzątajmy, potem świętujmy". O tym pisaliśmy między innym 2013 roku i 2015 - Zasyfiały plac w "trójkącie bermudzkim" czy w artykule: Galeria na placu przy Łokietka może powstać już w 2015 roku ...

Do sprawy wkrótce wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Adrian   4 sierpnia 2017r. o 13:43

~~Adrian

Postów:

Kiedyś wystawili mi tam mandat za picie piwa w miejscu publicznym... Wygląda na to że było to działanie bezprawne jako że jest to teren PRYWATNY należący do spółki "Spectrum Galerie' z Wrocławia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 13:44

~~

Postów:

Ten plac to największy szwindel w historii bolesławca. Parę osób powinno za te przekręty siedzieć. Aż śmierdzi tam zgnilizną.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 13:46

~~

Postów:

A wy dalej brońcie sądów... tych sądów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 13:57

~~

Postów:

~~ napisał(a): A wy dalej brońcie sądów... tych sądów.

Brawo! jedna właściwa odpowiedź na ten temat , BRAWO !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bolec   4 sierpnia 2017r. o 14:20

~~Bolec

Postów:

Działka jest nadal własnością Miasta, a jedynie użytkowanie wieczyste jest w rękach prywatnych. Prawo mówi,że mając nieruchomość na umowie wieczystej należy rozpocząć budowę w ciągu 2 lat i zakończyć w następnych 3 latach, Jeżeli nie -Prezydent /Burmistrz itd. rozwiązuje umowę wieczystą i odzyskuje nieruchomość. Taka jest teoria,która w Bolesławcu nie może się ziścić . PS. Umowę wieczystą podpisano chyba w 2007 roku( jeżeli się mylę -poprawcie)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 14:23

~~

Postów:

~~Bolec napisał(a): Działka jest nadal własnością Miasta, a jedynie użytkowanie wieczyste jest w rękach prywatnych. Prawo mówi,że mając nieruchomość na umowie wieczystej należy rozpocząć budowę w ciągu 2 lat i zakończyć w następnych 3 latach, Jeżeli nie -Prezydent /Burmistrz itd. rozwiązuje umowę wieczystą i odzyskuje nieruchomość. Taka jest teoria,która w Bolesławcu nie może się ziścić . PS. Umowę wieczystą podpisano chyba w 2007 roku( jeżeli się mylę -poprawcie)


I tu jest problem, bo miasto sprzedało ten grunt za np. złotówkę, a teraz jakby miało odzyskać to musi odkupić po cenie przynajmniej jaką zapłacił obecny "właściciel" czyli 15 zł :). To byłby kolejny interes życia :) dlatego temat stoi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   4 sierpnia 2017r. o 14:29

~~

Postów:

Na przedostatnim zdjęciu widzę trzy stoiska galerii
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~YuRiJ   4 sierpnia 2017r. o 14:30

~~YuRiJ

Postów:

Rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego jest dla Miasta bezkosztowe. Pytanie, dlaczego władze miasta nie korzystają z tego środka ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama SKOK Stefczyka zaprasza
reklama Zapraszamy