ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4735, 21 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu15 października 2017r. godz. 09:10, odsłon: 7347, Kazimierz Marczewski
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Bolesławcu.
Bolesławiec - Informacje:  Piękny, wspaniały i niezapomniany koncert Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego Bolesławiec 14.10.2017 (fot. Krystian Kawa)

W sobotę, 14 października w sali kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się niezapomniany, stojący na najwyższym poziomie  koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na koncert mieszkańców Bolesławca zaprosiła  Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego oraz Dowódca 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Piotr Roman Prezydent Miasta Bolesławiec.

Wstęp na koncert był  bezpłatny,

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Jej głównym celem jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.

Zespół odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar.

Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym - w kraju oraz poza jego granicami.

Bolesławianie byli zachwyceni występem tego zespołu i owacją na stojąco dziękowali artystom za przepiękne widowisko. Była to prawdziwa uczta artystyczna, intelektualna i niezwykła uczta patriotyzmu

Więcej zdjęć na bobrzanie.pl Koncert Zespołu Wojska Artystycznego Polskiego

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~   16 października 2017r. o 10:57

~~

Postów:

Informacja była (i to zupełnie niepotrzebnie) w lokalnej tv i na stronie UM - chyba dobrze, że nie było jej wszędzie jeśli i tak nie można było dostać wejściówki. Po co denerwować ludzi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

ela   16 października 2017r. o 13:09

ela

Postów: 1202

Nie można na chwilę oddalić się od Bolesławca, bo zaraz coś ciekawego się dzieje:-D
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   16 października 2017r. o 16:09

~~

Postów:

Ta sama orkiestra poproszona przez Pana Ministra Jerzego Szmajdzińskiego parę lat temu dała niezapomniany pokaz w Parku Waryńskiego w dniu 1 maja. Wówczas do parku przybyło ok. 10 tys. osób. Bolesławianie za darmo, bez ograniczeń ilości osób mieli okazję jej wysłuchać i zobaczyć na żywo , a był to prawdziwy "balsamem na duszę". Organizatorami było SLD ze Związkiem Bezrobotnych. Może dla większego grona sympatyków na wolnym powietrzu dojdzie do ponownego koncertu, już wszystko jedno z czyjej inicjatywy, prawicy czy lewicy. Muzyka nie ma przynależności politycznej. Bolesławianie byliby na pewno szczęśliwi, gdyby sprawiono im taką przyjemność.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   16 października 2017r. o 17:21

~~

Postów:

~~ napisał(a): Ta sama orkiestra poproszona przez Pana Ministra Jerzego Szmajdzińskiego parę lat temu dała niezapomniany pokaz w Parku Waryńskiego w dniu 1 maja. Wówczas do parku przybyło ok. 10 tys. osób. Bolesławianie za darmo, bez ograniczeń ilości osób mieli okazję jej wysłuchać i zobaczyć na żywo , a był to prawdziwy "balsamem na duszę". Organizatorami było SLD ze Związkiem Bezrobotnych. Może dla większego grona sympatyków na wolnym powietrzu dojdzie do ponownego koncertu, już wszystko jedno z czyjej inicjatywy, prawicy czy lewicy. Muzyka nie ma przynależności politycznej. Bolesławianie byliby na pewno szczęśliwi, gdyby sprawiono im taką przyjemność.

Muzyka ma przynaleznosc polityczna. Piesni rewolucyjne komunistow.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~;)   16 października 2017r. o 18:22

~~;)

Postów:

Koncert rewelka.Zaproszenia były tylko przez chwilę i najwyżej dostałam 2. Drugiej pary już mi odmówiono,a na widowni było kilkanaście miejsc wolnych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   16 października 2017r. o 21:29

~~

Postów:

Za mało polskich pieśni patriotycznych i polskiego repertuaru,za dużo utworów po angielsku i z muzikali.Po co ten utwór ze Skrzypka na dachu?Zamiast tego powinni zaprezentować więcej piosenek żołnierskich,przecież mają takie w swoim repertuarze,tego się spodziewałem po występie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.Szkoda,odczułem pewien niedosyt.Natomiast partie solowe znakomite.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   16 października 2017r. o 21:34

DP

Postów: 6605

szkoda że ta uczta tylko dla nielicznych była
już po fakcie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   16 października 2017r. o 21:36

~~

Postów:

DP napisał(a): szkoda że ta uczta tylko dla nielicznych była
już po fakcie

Byla dla bardzo licznych. Widownia byla pelna, bylo tylko kilka wolnych miejsc.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy