ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4489, 18 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 8061, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Niebieska Maciejka   14 lutego 2018r. o 12:42

~~Niebieska Maciejka

Postów:

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka napisał(a): w sondzie blisko 300 głosów za tym że to represje polityczne.
80 głosów to zapewne "przypadkowe" osoby :) dokupcie komputerów w partii prezesów.
A tak serio, to rzeczywiście prezydent nie ma kogoś kto by mu doradził że takie decyzje to strzał w kolano? czy może już nie chce słuchać mądrych rad?
Ostatnio na sesji rady miejskiej zastanawiali się co zrobić żeby Mucha nie zadawał tyle pytań i żeby były krótsze. :) Ludzie, to się dzieje naprawdę :)

w trakcie interpelacji radny Kasprzyk chciał aby odebrano mu głos
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmelowa Stokrotka   15 lutego 2018r. o 9:28

~~Karmelowa Stokrotka

Postów:

Miejmy nadzieję, że teraz przyjdzie czas na wyrzucenie klanu wodzów i prezesów razem z ich klakierami . I tu zwracam się do Pana Darka - WODZU PROWADŹ !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoróżowy Agrest   15 lutego 2018r. o 9:36

~~Ceglastoróżowy Agrest

Postów:

~~Karmelowa Stokrotka napisał(a): Miejmy nadzieję, że teraz przyjdzie czas na wyrzucenie klanu wodzów i prezesów razem z ich klakierami . I tu zwracam się do Pana Darka - WODZU PROWADŹ !


Pana Darka czyli kogo?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   15 lutego 2018r. o 11:10

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Roman podzieli los Burniaka. Mucha ma to przećwiczone.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowawożółta Fasola   15 lutego 2018r. o 16:31

~~Brązowawożółta Fasola

Postów:

Oby nie ! Wodociągi nie przetrwają następnego fachowca.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotożółty Zawilec   16 lutego 2018r. o 7:31

~~Złotożółty Zawilec

Postów:

~~Brązowawożółta Fasola napisał(a): Oby nie ! Wodociągi nie przetrwają następnego fachowca.

do wodociągów nie trafi już ani Król, ani Roman, odejdą spokojnie razem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy