ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4537, 6 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 lutego 2018r. godz. 11:54, odsłon: 8193, Bolec.Info

Dariusz Mucha usunięty z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBolesławiec - Informacje: Mucha znów wyrzucony Dariusz Mucha (fot. Bernard Łętowski)

Decyzją prezydenta Piotra Romana radny Dariusz Mucha nie jest już członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mucha pracował w komisji od początku kadencji, czyli od ponad 3 lat. Został jej członkiem na prośbę… Piotra Romana.

Kłopoty prezydenta z radnym zaczęły się, gdy ten w 2016 roku, jako szef Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ujawnił sprawę nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu oraz grobów a terenie cmentarza będącym formalnie drogą. 

Mucha nie chciał także przyjęcia w poczet członków komisji radnego Wojciecha Kasprzyka i na jakiś czas udało mu się powołanie Kasprzyka do komisji udaremnić.

Rok temu radni z klubu Forum, czyli ludzie Piotra Romana, usunęli Dariusza Muchę ze swojego klubu. Odwołano go także a funkcji szefa Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa a na jego miejsce powołano Kasprzyka. Mucha sam złożył rezygnację z tej funkcji uprzedzając uchwałę o odwołaniu go.

Wykluczenie Muchy z klubu radnych Forum szef tego klubu, Dariusz Filistyński, uzasadniał stwierdzając, że radny Mucha “działał na niekorzyść klubu”.

Problem w tym, że prezydent potwierdził, iż składowisko odpadów przy cmentarzu jest nielegalne a odpowiedzialny za nie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ponosi konsekwencje finansowe swoich zaniedbań. Zaś teren, na którym pochowano zmarłych na cmentarzu faktycznie, w sensie formalnym był drogą.

Wyrzucenie Muchy z klubu radnych i pozbawienia stanowiska szefa komisji nic nie dało i radny wciąż lubuje się w zadawaniu rządzącym na sesjach Rady Miasta niełatwych pytań. Wskutek interpelacji radnego prezydent musi się tłumaczyć z rozmaitych spraw a w obecnej kadencji rady nie jest to częsty przypadek.

Teraz przyszedł czas na usunięcie Dariusza Muchy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

- Niech ludzie się boją, bo zemsta prezydenta dotknie każdego, jeśli będzie niegrzeczny - mówi dla Bolec.Info radny Dariusz Mucha. - Pan prezydent powiedział na sesji, że myślał, iż będę grzeczny i że się uspokoję. To jest dla mnie jednoznaczne, że doszedł do wniosku że jestem niegrzeczny i musi mnie odwołać. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej uzmysłowić ludziom z kim mają do czynienia. Ja dalej robię swoje. Prezydent odwołał także Barbarę Wojciechowską pokazując, że taki fachowiec jak ona nie jest dla niego ważny. W komisji pozostali tacy wybitni fachowcy jak panowie Zbigniew Razik i Józef Pokładek

Rzecznik Urzędu Miasta, Agnieszka Gergont, poinformowała Bolec.Info, że na razie nie będzie komentować sprawy a okoliczności odwołania zostaną najpierw przedstawione radnemu na zaplanowanym spotkaniu z nim.

Co o tym sądzicie? Czy usunięcie Muchy z komisji to kara za jego krytyczny spojrzenie na rządzących miastem i działania MZGK?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Niebieska Maciejka   14 lutego 2018r. o 12:42

~~Niebieska Maciejka

Postów:

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka napisał(a): w sondzie blisko 300 głosów za tym że to represje polityczne.
80 głosów to zapewne "przypadkowe" osoby :) dokupcie komputerów w partii prezesów.
A tak serio, to rzeczywiście prezydent nie ma kogoś kto by mu doradził że takie decyzje to strzał w kolano? czy może już nie chce słuchać mądrych rad?
Ostatnio na sesji rady miejskiej zastanawiali się co zrobić żeby Mucha nie zadawał tyle pytań i żeby były krótsze. :) Ludzie, to się dzieje naprawdę :)

w trakcie interpelacji radny Kasprzyk chciał aby odebrano mu głos
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmelowa Stokrotka   15 lutego 2018r. o 9:28

~~Karmelowa Stokrotka

Postów:

Miejmy nadzieję, że teraz przyjdzie czas na wyrzucenie klanu wodzów i prezesów razem z ich klakierami . I tu zwracam się do Pana Darka - WODZU PROWADŹ !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoróżowy Agrest   15 lutego 2018r. o 9:36

~~Ceglastoróżowy Agrest

Postów:

~~Karmelowa Stokrotka napisał(a): Miejmy nadzieję, że teraz przyjdzie czas na wyrzucenie klanu wodzów i prezesów razem z ich klakierami . I tu zwracam się do Pana Darka - WODZU PROWADŹ !


Pana Darka czyli kogo?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   15 lutego 2018r. o 11:10

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Roman podzieli los Burniaka. Mucha ma to przećwiczone.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowawożółta Fasola   15 lutego 2018r. o 16:31

~~Brązowawożółta Fasola

Postów:

Oby nie ! Wodociągi nie przetrwają następnego fachowca.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotożółty Zawilec   16 lutego 2018r. o 7:31

~~Złotożółty Zawilec

Postów:

~~Brązowawożółta Fasola napisał(a): Oby nie ! Wodociągi nie przetrwają następnego fachowca.

do wodociągów nie trafi już ani Król, ani Roman, odejdą spokojnie razem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.