ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja24 lipca 2018r. godz. 14:25, odsłon: 5398, Bolec.Info/Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Dodatkowe 7 zarzutów: m.in. jazda po alkoholu, zmuszanie do zmiany zeznań oraz kradzież mienia i dokumentów innej osoby.
Bolesławiec - Informacje: Areszt za potrącenie policjanta, groźba więzienia zatrzymany (fot. Bolec.ingo)

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Sąd rejonowy w Bolesławcu dziś zastosował areszt wobec Rafała S. który w sobotę potrącił policjanta. Zarzutów jest znacznie więcej, oto one w komunikacie prokuratury:

 Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi S., który w dniu 21 lipca 2018 roku w Bolesławcu w godzinach wieczornych, nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów Policji, a następnie uderzył kierowanym przez siebie samochodem w interweniującego funkcjonariusza Policji.

W dniu 19 lipca 2018 roku bolesławiecka Policja przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że Rafał S. dokonał zniszczenia pojazdu swojej byłej partnerki między innymi wybijając w nim szyby oraz uszkadzając powłokę lakieru.

Dwa dni później, w godzinach wieczornych 39-latek ponownie przyszedł do jej domu i przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, aby skłonić ją do wycofania wniosku o ściganie oraz zmianę swoich zeznań. Mężczyzna groził także matce swojej byłej partnerki podpaleniem mieszkania, a także zabrał jej portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz telefon i odjechał z miejsca zdarzenia.

Kobieta zawiadomiła Policję, która podjęła próbę zatrzymania mężczyzny. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydawanych przez funkcjonariusza Policji, Rafał S. nie zatrzymał samochodu. Zamiast tego skręcił gwałtownie w lewo i lewym bokiem pojazdu potrącił próbującego go zatrzymać policjanta. Został następnie ujęty przez innych funkcjonariuszy.

Jak ustalono, kierując swoim pojazdem Rafał S. znajdował się w stanie nietrzeźwości mając 1 promil alkoholu we krwi. W dniu 23 lipca 2018 roku Rafał S. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał między innymi zarzut tego, że działając w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od czynności służbowej w postaci zatrzymania dopuścił się wobec niego czynnej napaści uderzając go kierowanym przez siebie samochodem.

Dodatkowo, podejrzanemu zarzucono popełnienie siedmiu innych przestępstw, w tym niezatrzymania się na wezwanie Policji, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, gróźb oraz naruszenia nietykalności świadka w celu zmuszenia go do zmiany zeznań, groźby i kradzieży mienia o wartości ponad 800 złotych oraz dokumentów na szkodę innej osoby, a także zniszczenia mienia w postaci samochodu swojej byłej partnerki.
Podejrzany przyznał się jedynie do części ze stawianych mu zarzutów.
Po wykonaniu z nim czynności procesowych, Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Bolesławcu  wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. W dniu 24 lipca 2018 roku Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.

Za popełnione przestępstwa, Rafałowi S. grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.

Pokrzywdzony funkcjonariusz Policji nie odniósł poważnych obrażeń.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złocistożółta Kobea   25 lipca 2018r. o 13:21

~Złocistożółta Kobea

Postów:

Ot dureń kostropaty..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Miętowa Czubatka   27 lipca 2018r. o 11:13

~Miętowa Czubatka

Postów:

dla takich .cw.eli. 10lat to za mało
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szaropopielata Diaskia   11 lutego 2020r. o 20:06

~~Szaropopielata Diaskia

Postów:

Miętowa czubatka...Nie obrażaj ludzi którzy mają większy poziom inteligencji...sądząc po twoim poście,który jest zbędny,bo możemy spotkać się w sądzie.Karma wraca.Cw elom
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.