ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4496, 25 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama SKOK Stefczyka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


12 marca 2019r. godz. 21:36, odsłon: 4090, Bolec.Info
Ponad ćwierć miliona złotych wydał bolesławiecki Urząd Miasta na promocję miasta w 2018 roku. Sprawdziliśmy na co.
Bolesławiec - Informacje: Nagroda za promocję miasta dla Urzędu Miasta? (fot. Bolec.Info)

Już w czwartek szef bolesławieckiego Urzędu Miasta, Piotr Roman, wręczy nagrody za promocję Bolesławca w 2018r. Nagrody przyznawane są z budżetu miasta (pieniędzy podatników) za różne osiągnięcia (sportowe, kulturalne, itd.) promujące Bolesławiec w Polsce i na świecie. Nagroda każdego roku wzbudza spore kontrowersje - pojawiają się głosy, że niektóre osoby są pomijane pomimo sukcesów.

Okazuje się, że jednym z kandydatów do nagrody Urzędu Miasta za promocję Bolesławca w 2018 roku może być... sam Urząd Miasta Bolesławiec. Gmina wydała w 2018 roku na promocję w lokalnych i regionalnych mediach ponad 250000 złotych!

Na co zostało spożytkowanych tych ponad ćwierć miliona złotych? Zapytaliśmy o to sam Urząd - poniżej przedstawiamy informacje, które wydobyliśmy z odpowiedzi miejskich urzędników.

Na początek kwoty. Aż 95054 złotych trafiło do Telewizji Bolesławiec, w której gmina miejska ma swoje udziały. 44821 złotych trafiło do wydawcy gazety Express Bolesławiecki (gazety, która nie ma w naszym mieście dziennikarza). 37598 złotych kosztowała promocja Bolesławca na antenie Muzycznego Radia. 17216,77 złotych kosztowała promocja na łamach strony Istotne, a 10499 złotych w Bolec.Info.

Za co te wszystkie pieniądze? Wybraliśmy najciekawsze pozycje z całego zestawienia.

861 złotych kosztowała podatników emisja planszy z życzeniami wielkanocnymi w Telewizji Bolesławiec. Ciekawą pozycją - za kwotę 4034,40 złotych jest "Produkcja i emisja programu >Informacja na temat nagród Prezydenta Miasta<" Aż 8 068,80 złotych kosztowała produkcja i emisja programów "Informacja na temat projektu Centrum Przesiadkowego w nowym układzie komunikacyjnym Bolesławca" oraz "Informacja na temat nowego Centrum Wiedzy w Bolesławcu". Zapewne przez przypadek emisja odbyła się przed wyborami samorządowymi.

Z innych ciekawostek. 490 złotych zapłaciła gmina za transmisję on-line parady otwierającej 24.Bolesławieckie Święto Ceramiki na profilu facebookowym portalu istotne. Bolec.Info kolejny rok z rzędu przeprowadził taką transmisję z rekordową oglądalnością... za darmo. Zresztą w trakcie Święta Ceramiki zrealizowaliśmy wiele transmisji na żywo.

3035 złotych kosztowała emisja spotu w Muzycznym Radiu reklamująca grudniową Gwiazdkę Życzliwości, 5535 złotych kampania informacyjna na antenie Muzycznego Radia dotycząca Dni Bolesławca  i Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej w okresie 19-24.06.2018.

Czy kwota 250000 to dużo? Wystarczy spojrzeć na niektóre pozycje uchwalonego w styczniu budżetu miasta na 2019 rok. 15000 złotych miasto przeznacza na worki na psie kupy. 80 tysięcy kosztują zajęcia pływania dla przedszkolaków, 39600 złotych Uniwersytet Trzeciego Wieku, 75635 w budżecie przeznaczono na dokształcanie i doskonalenie nauczycieli a 81558 złotych na animatorów sportu i utrzymanie orlików SP1 i 2 .

Warto także zauważyć, że Urząd Miasta nie traktuje lokalnych mediów tak samo. Gazeta, która w mieście nie ma ani jednego dziennikarza otrzymała zlecenia na większa kwotę niż dwie inne razem, zatrudniające dziennikarzy w Bolesławcu.

Nie mamy także informacji o wydatkach na promocję w lokalnych mediach od spółek miejskich (a wiemy, że m.in. PWiK, MZGK, MOSiR, BOK-MCC takie reklamy zlecały w 2018 roku). Nie wiemy też ile gmina wydała na promocję w mediach ogólnopolskich - kwoty te mogą być o wiele wyższe.

Do sprawy wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 > >>

~~Płowożółta Rozplenica   13 marca 2019r. o 7:52

~~Płowożółta Rozplenica

Postów:

~~Płowożółta Rozplenica napisał(a): Pewnie dwa razy tyle zapłaciły spółki miejskie. Sprawdźcie to. I jeszcze ile zapłacono TVN i TVP. To muszą być bardzo duże opłaty. Za transmisję BŚC i nie tylko. Pewnie był także Polsat i inne stacje. Sprawdźcie. Ja myślę, że na media UM i Spółki miejskie, Muzeu, BOK, CIK., Szkoły miejskie itp. mogły wydać nawet milion złotych? Sprawdźcie to.

Kto wydaje Express? Przecież to nie jest profesjonalna gazeta. Nic w niej poza promocją władzy nie ma.Miasto, kolega prezia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworudy Hibiskus   13 marca 2019r. o 7:54

~~Jaskraworudy Hibiskus

Postów:

do "redakcji":Zawiść to emocja... Skądinąd bardzo silna, którą wywołuje kompleks niższości. Przejawia się odczuciem dyskomfortu na tle psychicznym. Człowiek zawistny odczuwa wrogość wobec kogoś, komu zazdrości.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworudy Hibiskus   13 marca 2019r. o 7:57

~~Jaskraworudy Hibiskus

Postów:

„Grupa zakompleksionych pseudo-dziennikarzy, żałośni frustraci robiący biznes na kłamstwach....“
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowy Gajowiec   13 marca 2019r. o 8:22

~~Kremowy Gajowiec

Postów:

Ojoj, najmniejszy kawałek tortu dostali i boli to panów redaktorów jak kolec nie powiem gdzie:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   13 marca 2019r. o 8:44

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~Bladozielona Kolczurka napisał(a): @Pomarańczowoczerwony Kuklik: Małkowski to żaden polityk. Jest kawałem chama i ostatnim dupkiem, rozpiepszyl by to wszystko co zbudował Roman. Ma ból dupy ze Roman jest lepszy w tym wszystkim. No i ta śmieszna partia : impuls miasta. Chyba impuls jego bolączek dupy. A teraz do artykułu. Miasto promuje się rewelacyjnie, wszędzie jest o nich głośno . Bolec info prowadził transmisje za darmo z 24 BSC, w jakości tostera podłączonego do internetu. Wiec ogarnijcie się ludzie i skończcie Kocham Bolec.Info ic. Bolec i Małkowski (impuls miasta) to jedna wielka pomyłka


Ten komentarz rozumiem to w ramach tej gry Fair Play? No brawo, ładnie to przedstawiłeś. Nie zdziwię się teraz jak się przedstawisz osobiście odpowiadając za swoje słowa. Będzie wstyd.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płomiennoruda Glicynia   13 marca 2019r. o 8:46

~Płomiennoruda Glicynia

Postów:

Czy autor tekstu uważa czytelników za aż tak niekumatych, żeby w nawiasie dopisywać, że pieniądze z budżetu, to pieniądze podatników?! Miasto nie ma swoich pieniędzy, ma tylko pieniądze podatników. Radni diety też dostają z pieniędzy podatników.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   13 marca 2019r. o 9:19

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Dobrze, że wreszcie ktoś to pokazuje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pożółkły Ogórecznik   13 marca 2019r. o 9:46

~~Pożółkły Ogórecznik

Postów:

Czemu naszych sportowców nie promują i nie wspierają,Pani Jola ,Pani Sonia ,Pan Adrian itd.......
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 > >>

reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zapraszamy