ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4716, 2 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort20 marca 2019r. godz. 20:21, odsłon: 5636, Bolec.Info/ZUS
Cudów nie ma, jeśli nie płacimy składek na ubezpieczenie społeczne, nie spodziewajmy się, że emerytura będzie wysoka.
Bolesławiec - Informacje: 30 groszy emerytury Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

30 groszy, co miesiąc wpływa na konto wrocławianki, która w swoim życiu przepracowała zaledwie cztery miesiące i uzbierała niespełna 80 zł składek. Najwyższą emeryturę wypłaca ZUS mieszkańcowi Wałbrzycha. 13 tys. złotych dostaje pan, który na emeryturę przeszedł dopiero po ukończeniu 72 lat, po 53 latach pracy.

- Gdy spojrzymy na przebieg ubezpieczenia osób, które dostają wysokie emerytury to bardzo jasno widzimy, że są to seniorzy, którzy na emeryturę przeszli późno po przepracowaniu wielu dziesiątków lat – mówi Iwona Kowalska – Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku – Oczywiście wysokość naszych zarobków ma także wpływ na to, co na nasze konto będzie wpływało po zakończeniu aktywności zawodowej ale liczą się przede wszystkim staż, regularny wpływ składek na emerytalne konto i nie śpieszenie się z przejściem na emeryturę - dodaje rzeczniczka.

Wśród dobrze sytuowanych seniorów są pracownicy naukowi, lekarze i osoby zajmujące kierownicze stanowiska w różnych branżach. Stosunkowo niewielkie emerytury dostają natomiast przedsiębiorcy.

- To jest efekt tego, że w czasie prowadzenia działalności gospodarczej odprowadzali do ZUS najniższe z możliwych składki – wyjaśnia Kowalska-Matis.Cudów nie ma, jeśli nie płacimy składek na ubezpieczenie społeczne, nie spodziewajmy się, że emerytura będzie wysoka – dodaje.

WROCŁAW

Najwyższa emerytura wypłacana przez Oddział ZUS we Wrocławiu to 12643,53 plus dodatek pielęgnacyjny w kwocie 222,01 zł. Pobiera ją pan w wieku 85 lat, który w momencie przejścia na emeryturę miał prawie 54 lata stażu pracy. Ponadto wrocławianina ma udokumentowane bardzo wysokie zarobki -powyżej 250 proc. przeciętnej krajowej.

Najniższa emerytura we Wrocławiu wynosi zaledwie 30gr, pobiera ją pani w wieku 61 lat, której staż pracy wynosi 4 miesiące a składki zgromadzone na koncie to niespełna 80 zł.

WAŁBRZYCH

Najwyższa emerytura, jaką Wałbrzyski Oddział ZUS wypłaca emerytowi to prawie 13000 złotych. Na tą wysoką kwotę składa się przede wszystkim bardzo długi staż pracy wynoszący 53 lata. Pan na emeryturę przeszedł w wieku 72 lat.

Najniższa emerytura wypłacana przez Oddział ZUS w Wałbrzychu to zaledwie 1,89 zł, którą otrzymuje mężczyzna urodzony w 1949. Pan ma udokumentowane tylko 18 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej z podstawą mniejszą od minimum i nie posiada żadnego kapitału początkowego.

LEGNICA

Najwyższa emerytura, jaką wypłaca Oddział ZUS w Legnicy wynosi 12 616,70 zł. Dostaję ją lekarz, który zakończył swoją aktywność zawodową po ukończeniu 80 roku życia po przepracowaniu 57 lat.

Najniższa emerytura wypłacana w Legnicy to tylko 0,70 zł. Ta niewielka kwota wpływa, co miesiąc na konto mieszkańca Legnicy, który na umowę zlecenia pracował zaledwie 12 dni w ciągu swojego życia i po ukończeniu 65 lat przeszedł na emeryturę.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Platynowy Rozmaryn   21 marca 2019r. o 9:15

~~Platynowy Rozmaryn

Postów:

Zlikwidować ten złodziejski ZUS. Danina
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Platynowy Rozmaryn   21 marca 2019r. o 9:15

~~Platynowy Rozmaryn

Postów:

Zlikwidować ten złodziejski ZUS. Danina
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczekoladowy Oczar   21 marca 2019r. o 9:36

~~Ciemnoczekoladowy Oczar

Postów:

Nie bedzie żadnych emerytur.im szybciej sobie to uświadomicie tym lepiej dla Was.Wszystko co teraz odkladasz w zus jest wyplacane dla tych co sa aktualnie na emeryturze.Ty nie masz nic na koncie.W samym zusie pracuje ok 47 tys osob.Utrzymanie tej chałastry kosztuje pare grubych miliardów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Burobrązowa Przylaszczka   22 marca 2019r. o 0:50

~~Burobrązowa Przylaszczka

Postów:

Złodziejski ZUS, juz wolalbym sie wypisac wyszedlbym duzo lepiej. Mialbym znacznie wieksza wyplate i odlozylbym godnie na emeryture, bo od ZUSu moj rocznik dostanie marne 400zł miesiecznie jesli wogole, bo jest coraz gorzej. To zwykłe okradanie młodych ciezko pracujacych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bursztynowa Brodia   22 marca 2019r. o 19:09

~Bursztynowa Brodia

Postów:

Do Saaropopielata Szarotka.Jaśniej to tobie nie można. Barani lbie .Gdzie pisze ze pracowałem do ukończenia 45 lat? Do przejścia na emeryturę .Dla ciebie gimnazjum było za krótkie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatny Tojad   22 marca 2019r. o 19:22

~~Bławatny Tojad

Postów:

Nie musisz kopaczu PISać do kogo ,wystarczy kliknąć ,,cytuj tego posta ''.Typowy PISowiec ,prymitywny prymityw .Daj mu ,bo on kopał wengiel .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

reklama Zapraszamy