ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu15 kwietnia 2019r. godz. 12:15, odsłon: 9011, Bolec.Info
W Nowogrodźcu radnemu nie przedłużono umowy na trenowanie dzieci. Burmistrz uważa, że powinien on pracować społecznie.
Bolesławiec - Informacje: Radny musi być społecznikiem?
Radny Michał Sudoł (fot. Joanna Pożoga)

W weekend na swoim profilu facebookowym radnego Michał Sudoł, szef klubu radych "Skutecznie i Razem" w Radzie Miasta i Gminy Nowogrodziec zamieścił wpis w którym poinformował o tym, że Gminne Centrum Kultury i Sportu wypowiedziało mu umowę zlecenie. Radny od 2017 roku wspóltworzył gminną akademię piłkarską. Dziś prowadzi w niej dwie grupy. Co roku miał przedłużaną umowę na 11 miesięcy. Obecna miała trwać do końca czerwca. Wypowiedziana - skończy się ostatniego dnia kwietnia.

- Zostając radnym Rady Miejskiej w Nowogrodźcu miałem nadzieję na jeszcze większy rozwój piłki nożnej w naszej gminie zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Niestety wydarzyła się sytuacja bardzo przykra, która moim zdaniem nie powinna mieć miejsca - pisze radny. - Pani dyrektor GCKiS pod naciskiem Pana Burmistrza wypowiedziała mi umowę na prowadzenie zajęć z dziećmi nie podając tak naprawdę przyczyny tej decyzji. Pan Burmistrz i radni z klubu Pokój i Dobro powołują się na punk 24e ustawy o samorządzie gminnym, który brzmi: Radny nie może podejmować dodatkowych zajęć i darowizn mogących wpłynąć na wiarygodność mandatu radnego. Moim zdaniem praca z dziećmi i organizacja czasu wolnego, organizacja turniejów i wyjazdów na mecze wręcz przeciwnie podnosi moją wiarygodność. Dzięki tej pracy zostało dostrzeżone moje zaangażowanie i wyborcy zaufali mojej osobie podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Radny przytacza nawet fragment opinii prawnej, według której jego praca dla Gminnego Centrum nie koliduje z pełnieniem funkcji w samorządzie. 

Wpis radnego na Facebooku burmistrz gminy Rober Relich skomentował tak: 
Jestem za kontynuacją pracy Pana Michała, która doceniam. Mam nadzieję, że społecznie, nie za wynagrodzeniem.

- Cieszę się że radny wspiera gminną akademię piłkarską swoją wiedzą i umiejętnościami - powiedział burmistrz dla Bolec.Info. - Jednak praca społeczna powinna być pracą społeczną.

Szef klubu radnych "Dobro i Pokój" zwrócił się do wojewody o rozstrzygnięcie w tej sprawie. Wojewoda jeszcze nie wydał opinii.

- Zasadą obowiązującą od wielu lat w naszej gminie było to, że radni obejmując mandat radnego wykonywali funkcje w klubach sportowych czy stowarzyszeniach społecznie - mówi Robert Relich. - Radni obejmując mandat ustawowo mają obowiązek uporządkować swoją sytuację prawną w ciągu trzech miesięcy. 

Burmistrza spytaliśmy o to, czy uważa, że radni nie powinni pracować dla firm czy instytuacji finansowanych z budżetu gminy, ale stwierdził że nie ma na ten temat zdania. Uważa za to, że duże znaczenie w takich sytuacjach ma forma zatrudnienia i kluczowe jest to, że radnym był zatrudniony na umowę zlecenie.

Sam radny nie widzi przeciwwskazań, aby współdecydować na sesjach o sytuacji gminnych jednostek i jednocześnie dla nich pracować. Pracuje on także w gminnej szkole. Tam ma jednak umowę o pracę. 

- Ja tę sytuację odbieram jako atak indywidualny na moją osobę i próbę osłabienia mojej pozycji w społeczności lokalnej oraz zamknięcia mi ust - mówi dla Bolec.Info radny Sudoł. - Pan burmistrz mówi o pracy społecznej. Powiedziałem mu wprost, że nie stać mnie na pracę społeczną. Wyborcy wybierając mnie do rady uznali, że im moja praca w samorządowych instytucjach nie przeszkadza. Mam nadzieję, że burmistrz wycofa się ze swojego pomysłu.

Wypowiedź radnego-trenera wywołała na Facebooku ogromną dyskusję, a komentarz burmistrza - falę ostrej krytyki. Widać w niej oburzenie rodziców młodych piłkarzy i mieszkańców gminy. Pojawiają się także sugestie, aby to burmistrz pracował społecznie i prośby o zmianę decyzji. 

Dyskusję możecie śledzić na profilu: Michał Sudoł Radny Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

W sobotę podopieczni trenera Sudoła wyprowadzali na murawę w Lubinie piłkarzy Zagłębia Lubin. Wyjazd zorganizował radny. Poinformował nas, że pojechał do Lubina z dzieciakami społecznie, nie w ramach wynagrodzenia z GZKiS.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Morelowa Sałata   15 kwietnia 2019r. o 12:23

~Morelowa Sałata

Postów:

Radny był z dziećmi w ramach umowy która obowiązuje do końca kwietnia i w ramach prowadzonych zajęć. Wyjazd został sfinansowany przez GCKIS.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Morelowa Sałata   15 kwietnia 2019r. o 12:24

~Morelowa Sałata

Postów:

Podawać należy informacje rzetelnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoróżowa Tygrysówka   15 kwietnia 2019r. o 12:25

~~Jasnoróżowa Tygrysówka

Postów:

Zostając radnym rady miejskiej miałeś chłopie nadzieję na dodatkowy zarobek a nie na rozwój piłki nożnej....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarobiały Kalocefalus   15 kwietnia 2019r. o 12:34

~Szarobiały Kalocefalus

Postów:

O widzę, że Pan Relich zaczął siać propagandę w komentarzach. Dodam od siebie, że to nie pierwsze mszczenie się burmistrza. Robi co może, żeby dokopać opozycji oraz członkom ich rodzin. Brzydzę sie tymi donosami i szczuciem. Dobrze, że pensja burmistrza dalej jest do ruszenia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jaskrawoczerwona Katalpa   15 kwietnia 2019r. o 12:39

~Jaskrawoczerwona Katalpa

Postów:

Relich wypad, szkodniku! Łapy precz od tej gminy. Młody radny ma swoje zdanie to nie może pracować. Że swoich mu nie placisz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   15 kwietnia 2019r. o 13:08

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

No i ma rację, sam sobie chłopie problemów narobiłeś. Nie da się dwóch srok ciągnąć za ogon
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonobiały Miskant   15 kwietnia 2019r. o 13:15

~Zielonobiały Miskant

Postów:

Nie będzie piłki nożnej dla dzieci. Nie będzie koszykówki dla dzieci. Ważne,że w gminie jest Dom Dziennego Pobytu, Muza itd. Dla dorosłych jest wszystko, ale dla dzieci już nic nie trzeba.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobiała Kosodrzewina   15 kwietnia 2019r. o 13:20

~~Szarobiała Kosodrzewina

Postów:

Pan Michał zanim został radnym trenował dzieci, jeżeli burmistrz Relich widzi problem w tym że robi to na umowę-zlecenie to niech każe dyrektorce zatrudnić go na umowę o pracę i temat rozwiązany.
Ale to jest problem dla burmistrza bo Pan Michał jest z innej opcji politycznej.
Szukają haków na radnych opozycji, aby mieć większość w Radzie Gminy, aby móc dalej robić co im się będzie podobało. Niekoniecznie to co będzie dobre dla mieszkańców całej gminy. Tylko dla wybrańców.
TAKA JEST PRAWDA.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>