ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton17 maja 2019r. godz. 17:58, odsłon: 2883, Kazimierz Marczewski
Media są jednym z najważniejszych elementów istnienia demokracji i wolności.
Bolesławiec - Informacje: Dziennikarz to bardzo trudny zawód Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

Dla Bolec.Info jako dziennikarz pracuję od niespełna 10 lat. Wcześniej byłem prezesem dużej firmy produkującej surowce mineralne.

Dziennikarstwo stało się dla mnie wielkim wyzwaniem, pasją i zobowiązaniem. Dzięki Bolec.Info nauczyłem się nie tylko nowego zawodu, ale także nabrałem wielkiej pokory do ludzi i ich problemów.

W mojej ocenie dziennikarz to człowiek, który w sposób obiektywny opisuje przeróżne zdarzenia, powadzi wywiady, relacje na żywo. Nauczyłem się obserwować ludzi i ich zachowania. Chwytając informację muszę mieć dobre wyczucie, aby "łapać" je z dobrych i zaufanych źródeł.

Często czytam też między wierszami. Staram się być żądnym sensacji. Zawsze muszę wiedzieć, co potencjalnie może zainteresować czytelników i widzów. Zawsze chcę bywać tam, gdzie dzieje się coś ciekawego

To wszystko wymaga ogromnej pracy i poświęcenia. Aktywności dziennikarskiej nie ogranicza ani czas ani przestrzeń. Zawsze trzeba być gotowym na przygotowanie i przekazanie nowej informacji.

Cieszę się, że mogę pracować dla Bolec.Info. Spotykać się z mieszkańcami Bolesławca, politykami, służbami mundurowymi. Wszystko po to, aby pokazać to wszystko, co dzieje się w powiecie bolesławieckim, na Dolnym Śląsku czy Polsce, a nawet na świecie.

Piszę niemal o wszystkim: o szczęściu, radości, nowych narodzinach i miłości, o tragediach, nieszczęściu, o wypadkach samochodowych, pożarach, klęskach żywiołowych i innych niezwykłych wydarzeniach. O gospodarce, o nowych inwestycjach, rozwoju, bałaganie, nielegalnych odpadach i wysypiskach śmieci. O dobrych i złych działaniach lokalnych polityków, o aferach gospodarczych, działaniu organów ścigania i wyrokach sądów. O akcjach charytatywnych, mistrzach sportu.

Piszę także felietony, prowadzę wywiady i transmisję na żywo.

Praca dla Bolec.Info zwróciła mi tak naprawdę dziesięć lat mojego życia, odmłodziła mnie. 

Wiem, że Bolec.Info to najbardziej obiektywne medium w naszym regionie. Taką opinię wyrażają w większości nasi czytelnicy. Recenzje i krytyka czytelników jest dla mnie najważniejsza i ona tak naprawdę wytycza mi moja działania na przyszłość.

Nie wszyscy moi koledzy po fachu, od których tak naprawdę nauczyłem się bardzo wiele, mogą pokazywać to co chcą. Media te są pod coraz większa kontrolą władz. Władza ta, moim zdaniem, ogranicza im wolność wolność wypowiedzi uzależniając od siebie finansowo.

15 lat istnienia portalu i gazety Bolec.Info to sukces przede wszystkim mieszkańców powiatu i Czytelników. Dziękuję kolegom z portalu za znakomitą współpracę. Czytelnikom za zaufanie, którym mnie obdarzyli.

Ja ze swej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby moje artykuły, felietony i transmisje na żywo były dla Was interesujące i przyczyniły się do rozwiązania trudnych Waszych spraw.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Niebieski Różanecznik   17 maja 2019r. o 20:41

~Niebieski Różanecznik

Postów:

Media służą do dezinformacji w sprawach kluczowych i zawracania gitary sprawami nieistotnymi.
Wolny człowiek nie czyta gazet i nie ogląda telewizji przez co nie jest manipulowany.
Nawet w Polsce lansowany jest kult "mniejszego zła" które to opanowało umysły ludzi i wszystko już się dzieje pod dyktando "mniejszego zła".
Do tego dochodzi wojująca tolerancja i zakłamywanie historii.
Jak ktoś puści w eter dwa różne kłamstwa na dany temat to nie jest to wolność słowa tylko wolność manipulowania ludźmi.
Wolność mediów jest wtedy jak społeczeństwo może się wypowiedzieć publicznie w mediach często odwiedzanych a doszło do tego że nawet forum poblokowano w największych kiedyś portalach internetowych a w innych puszcza się wypowiedzi przez cenzurę facebooka :)
Ja bym to raczej nazwał wolnością w wyświetlaniu reklam, bo tutaj postęp jest zauważalny no i w artykułach sponsorowanych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnoturkusowy Enkiant   17 maja 2019r. o 20:47

~Jasnoturkusowy Enkiant

Postów:

Wolny człowiek nie czyta gazet ani nie ogląda telewizji? Co za bzdury...Wszystkie media są dla ludzi, lecz trzeba wykazać się logicznym myśleniem, dobrą obserwacją i wystarczy podstawowa umiejetność porównywania przedstawianych przez media informacji. :)

Życzę bolec.info następnych 15 lat. Portal ten jest dobry, odwiedzany dziennie przez wielu bolesławian. Nie podoba mi się jedynie, że cały Wasz zespół ciągle podkreśla „jesteśmy obiektywni, niezależni” - owszem, od obecnej władzy, ale raczej nie od opozycji. Często krytykujecie obecną władzę (np. nie zapomnę wpisu na temat dotacji z UE: Prezydent zadbał o dotacje, ale być może ktoś inny zrobiłby to lepiej). Owszem, mógłby też ktoś inny zrobić to o wiele gorzej. Czyli trochę takie pitolenie i za każdym razem hejcik, bo wspieramy innych. Życzę jednak wszystkiego dobrego i trzymam kciuki :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwona Dąbrówka   17 maja 2019r. o 21:15

~~Czerwona Dąbrówka

Postów:

Różanecznik ma rację. Już w 1888 roku pisano:
"Gdyby ktoś szukał najlepszego sposobu zatarcia i zabicia w całym narodzie dyscypliny wynikającej z poczucia własnej godności oraz zniszczenia wzniosłych uczuć - nie znajdzie lepszego sposobu niż wziąć do ręki amerykańskie gazet" (M.Arnold).
A dzisiaj dotyczy to całego świata - ten model "dziennikarstwa" jest też w Polsce od lat.
I jeszcze jeden cytat, a pana nadredaktora może poproszę o komentarz:
"Sensacje dostarczane przez prasę są bezsprzecznie przeznaczone dla tłumu, który nie dba o zrozumienie, ale jest chciwy dreszczy emocji." (R. Weaver).
Ten sam autor napisał też coś bardziej ogólnego, co tłumaczy, dlaczego prasa i portale nie zajmują się poważnymi tematami i przyszłością:
"Szczere spojrzenie w przyszłość jest nieprzyjemne dla osób słabych na umyśle.".

Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnoturkusowy Enkiant   17 maja 2019r. o 21:26

~Jasnoturkusowy Enkiant

Postów:

Jest to wypowiedz z 1888 roku? Świat poszedł do przodu. Są gazety, telewizja, internet, media społecznościowe...Dalej uważam, że wystarczy odrobina chęci do analizy tematów - wystarczy sprawdzić różne źródła. W internecie też nie brakuje popularnych „fake-newsów” oraz tak naprawdę wszystkie tradycyjne media działałają teraz na dwóch plaszczyznach: gazeta lub tv oraz internet i media społecznościowe.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasztanowatoczerwona Smagliczka   17 maja 2019r. o 21:27

~Kasztanowatoczerwona Smagliczka

Postów:

Kaziu z Ciebie taki dziennikarz jak ze mnie lekarz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwona Dąbrówka   17 maja 2019r. o 21:32

~~Czerwona Dąbrówka

Postów:

~Jasnoturkusowy Enkiant napisał(a): Jest to wypowiedz z 1888 roku? Świat poszedł do przodu. Są gazety, telewizja, internet, media społecznościowe...Dalej uważam, że wystarczy odrobina chęci do analizy tematów - wystarczy sprawdzić różne źródła. W internecie też nie brakuje popularnych „fake-newsów” oraz tak naprawdę wszystkie tradycyjne media działałają teraz na dwóch plaszczyznach: gazeta lub tv oraz internet i media społecznościowe.

Od 1888 tylko się pogorszyło. Wszystki obecne media to manipulacja. W internecie dostajesz te wiadomości, które lubisz czytać. Media społecznościowe promują jeden, lewacki punkt widzenia, a resztę ce.zu.rują (nawet na bolec cen. zu.ra jako słowo jest wycinana). Tylko wydaje ci się, że masz dostęp do informacji. Możesz chcieć, ale ktoś inny decyduje o tym, co czytasz.
Poczytaj książkę "Internet. Czas się bać." Możesz też zobaczyć np. tu:Żyjesz typową dla wielu ludzi "iluzją postępu".

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwona Dąbrówka   17 maja 2019r. o 21:33

~~Czerwona Dąbrówka

Postów:

Jeszcze raz, bo jak widzisz informacja nie idzie:
https://youtu.be/33kuLq4ZwPI
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

PanM   17 maja 2019r. o 22:00

PanM

Postów: 4737

Naczelną regułą przypisaną do wszystkich mediów jest to że

MEDIA MUSZĄ MIEĆ KAPITAŁ A KAPITAŁ ZAWSZE MA SWOJE POGLĄDY LUB INTERESY.

Resztę niech każdy dopowie sobie sam." Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy