ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4637, 15 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują28 maja 2019r. godz. 11:13, odsłon: 18097, Kazimierz Marczewski
Kuria Legnicka wstrzymała remont dachu kościoła w Zebrzydowej.
Bolesławiec - Informacje: Niepotrzebny konflikt w Zebrzydowej Kościół w Zebrzydowej (fot. Bolec.info)

Od pewnego czasu w dużym konflikcie i niedosycie są mieszkańcy Zebrzydowej. Tym co dzieli mieszkańców jest remont dachu kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak informują nas mieszkańcy doszło, w niektórych przypadkach do takiej sytuacji, że niektórzy mieszkańcy zniesmaczeni idą do kościoła na msze niedzielne. 

Z inicjatywą szybkiego remontu dachu kościoła wyszła część mieszkańców Zebrzydowej i utworzyła nieformalny komitet remontowy, nie mający osobowości prawnej, wspierany przez Koło Gospodyń  Wiejskich. Podobno raz w miesiącu przedstawicielka tego komitetu wyczytuje z nazwiska osób, które wpłaciły na remont dachu. I czytają, że z tacy zebrano zero złotych. Zebrane pieniądze powinny być przekazane na konto parafii. Czy tak do końca było ? Parafianie nie są pewni.

Komitet ten bez wiedzy proboszcza miał podobno kupować materiały na remont dachu i zlecać wytypowanemu przez siebie wykonawcy remontu.

- Potwierdzam, że wstrzymany został remont dachu Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zebrzydowej - mówi rzecznik prasowy Kurii Legnickiej ks. Waldemar Wesołowski. - Remont może prowadzić, kupować materiały i podpisywać umowy tylko parafia, którą reprezentuje proboszcz. Wszystkie inne działania bez wiedzy proboszcza są nielegalne i nietransparentne. W tym przypadku tak nie było, dlatego wstrzymaliśmy ten remont - dodaje.

- Grupa wspierająca remont naszego kościoła nie uzgadniała ze mną zakupów np. blach i nie konsultowała, kto i kiedy będzie remontował dach - mówi proboszcz kościoła w Zebrzydowej  ks Wilhelm Ogaza. - Za kilka tygodni odchodzę z parafii po dwudziestu czterech latach bycia jej proboszczem. Przechodzę na emeryturę. Chcę, aby sprawą od początku zajął się nowy proboszcz. Nie chcę więcej wypowiadać się w tej sprawie - dodaje.

Chcieliśmy rozmawiać z przewodniczącą KGW, nie zgodziła się na rozmowę telefoniczną. Nie udało nam się także nawiązać kontaktu z przewodniczącym komitetu wspierającego remont dachu. Mamy nadzieję, że w/w osoby odniosą się publicznie do tej sprawy.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

~~Zielonobrunatna Bazylia   29 maja 2019r. o 9:09

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
Cały ten komitet należy wysłać najpierw na badania psychiatryczne!

Co trzeba mieć w miejsce mózgu, by remontować obiekt bez wiedzy właściciela/administratora?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnolawendowa Konwalia   29 maja 2019r. o 9:47

~Jasnolawendowa Konwalia

Postów:

Pierwszą rzeczą powinna być zgoda na ten remont,a później zbieranie pieniędzy,ponieważ potem wychodzą takie problemy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawobrązowy Motylek   29 maja 2019r. o 10:19

~~Rdzawobrązowy Motylek

Postów:

najlepiej oczarnić księdza ludzie sami samowolkę strzelają nakręcają aferę wina spada na księdza a panny marianny zbierają pochwały bo przecież one takie są wspaniałomyślne pracowite i wgl jeszcze trzeba pierdyknac im pomnik w centrum wsi ! niech sie kobieciny zajmną pieczeniem ciast na swoje wyprzedaże a nie zmuszają mieszkańców do tego i jeszcze latają z kartkami bo wielce zaisy robią z którego domu ile wyjdzie ciast i na kiedy nikt nie pytał czy mieszkańcy na taki pomysł się zgadzają tylko wpaduje kobiecina z listą i gada że na tego i tego ma być blacha ciasta i ją nie interesuje czy człowiek ma czas na to i czy ma akurat kasę i zdrowie zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz jest afera z kgw i zapewne niedługo znów coś wymyślą............. Mieszkaniec zapyziałej wsi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowy Sadziec   29 maja 2019r. o 11:16

~~Tabaczkowy Sadziec

Postów:

A z starym kościołem jak było wyburzyć ,znowu na sprzeciw księdzu a teraz jest wybudowany wielki piękny parking piętrowy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białobrązowa Irga   29 maja 2019r. o 13:02

~~Białobrązowa Irga

Postów:

~~Tabaczkowy Sadziec napisał(a): A z starym kościołem jak było wyburzyć ,znowu na sprzeciw księdzu a teraz jest wybudowany wielki piękny parking piętrowy...

Właśnie ten teren po starym Kościele powinien zostać sprzedany pod elektrownię wodną bo nic tam niema a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na remont dachu w nowym Kościele .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Czereśnia   29 maja 2019r. o 14:32

~~Brązowoszara Czereśnia

Postów:

I jak zwykle problemem są panie z KGW , czemu mnie to nie dziwi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Czereśnia   29 maja 2019r. o 14:33

~~Brązowoszara Czereśnia

Postów:

I jak zwykle problemem są panie z KGW , czemu mnie to nie dziwi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmazynowy Wilczomlecz   29 maja 2019r. o 16:29

~~Karmazynowy Wilczomlecz

Postów:

~~Rdzawobrązowy Motylek napisał(a): najlepiej oczarnić księdza ludzie sami samowolkę strzelają nakręcają aferę wina spada na księdza a panny marianny zbierają pochwały bo przecież one takie są wspaniałomyślne pracowite i wgl jeszcze trzeba pierdyknac im pomnik w centrum wsi ! niech sie kobieciny zajmną pieczeniem ciast na swoje wyprzedaże a nie zmuszają mieszkańców do tego i jeszcze latają z kartkami bo wielce zaisy robią z którego domu ile wyjdzie ciast i na kiedy nikt nie pytał czy mieszkańcy na taki pomysł się zgadzają tylko wpaduje kobiecina z listą i gada że na tego i tego ma być blacha ciasta i ją nie interesuje czy człowiek ma czas na to i czy ma akurat kasę i zdrowie zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz jest afera z kgw i zapewne niedługo znów coś wymyślą............. Mieszkaniec zapyziałej wsi


Motylek nie musiałeś się podpisywać , po tym ,,PISaniu'' wszyscy widzą pochodzenie autora .Zamiast się uczyć ,dzwoniłeś pod ołtarzem i wynik widać powyżej.
U was wszyscy tacy pisaci ,nikt nie ukończył gimnazjum ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

reklama Mrowka zaprasza