ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4337, 19 września 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Bolecnauci alarmują28 maja 2019r. godz. 11:13, odsłon: 15772, Kazimierz Marczewski
Kuria Legnicka wstrzymała remont dachu kościoła w Zebrzydowej.
Bolesławiec - Informacje: Niepotrzebny konflikt w Zebrzydowej Kościół w Zebrzydowej (fot. Bolec.info)

Od pewnego czasu w dużym konflikcie i niedosycie są mieszkańcy Zebrzydowej. Tym co dzieli mieszkańców jest remont dachu kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak informują nas mieszkańcy doszło, w niektórych przypadkach do takiej sytuacji, że niektórzy mieszkańcy zniesmaczeni idą do kościoła na msze niedzielne. 

Z inicjatywą szybkiego remontu dachu kościoła wyszła część mieszkańców Zebrzydowej i utworzyła nieformalny komitet remontowy, nie mający osobowości prawnej, wspierany przez Koło Gospodyń  Wiejskich. Podobno raz w miesiącu przedstawicielka tego komitetu wyczytuje z nazwiska osób, które wpłaciły na remont dachu. I czytają, że z tacy zebrano zero złotych. Zebrane pieniądze powinny być przekazane na konto parafii. Czy tak do końca było ? Parafianie nie są pewni.

Komitet ten bez wiedzy proboszcza miał podobno kupować materiały na remont dachu i zlecać wytypowanemu przez siebie wykonawcy remontu.

- Potwierdzam, że wstrzymany został remont dachu Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zebrzydowej - mówi rzecznik prasowy Kurii Legnickiej ks. Waldemar Wesołowski. - Remont może prowadzić, kupować materiały i podpisywać umowy tylko parafia, którą reprezentuje proboszcz. Wszystkie inne działania bez wiedzy proboszcza są nielegalne i nietransparentne. W tym przypadku tak nie było, dlatego wstrzymaliśmy ten remont - dodaje.

- Grupa wspierająca remont naszego kościoła nie uzgadniała ze mną zakupów np. blach i nie konsultowała, kto i kiedy będzie remontował dach - mówi proboszcz kościoła w Zebrzydowej  ks Wilhelm Ogaza. - Za kilka tygodni odchodzę z parafii po dwudziestu czterech latach bycia jej proboszczem. Przechodzę na emeryturę. Chcę, aby sprawą od początku zajął się nowy proboszcz. Nie chcę więcej wypowiadać się w tej sprawie - dodaje.

Chcieliśmy rozmawiać z przewodniczącą KGW, nie zgodziła się na rozmowę telefoniczną. Nie udało nam się także nawiązać kontaktu z przewodniczącym komitetu wspierającego remont dachu. Mamy nadzieję, że w/w osoby odniosą się publicznie do tej sprawy.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

~~Zielonobrunatna Bazylia   29 maja 2019r. o 9:09

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
Cały ten komitet należy wysłać najpierw na badania psychiatryczne!

Co trzeba mieć w miejsce mózgu, by remontować obiekt bez wiedzy właściciela/administratora?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnolawendowa Konwalia   29 maja 2019r. o 9:47

~Jasnolawendowa Konwalia

Postów:

Pierwszą rzeczą powinna być zgoda na ten remont,a później zbieranie pieniędzy,ponieważ potem wychodzą takie problemy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawobrązowy Motylek   29 maja 2019r. o 10:19

~~Rdzawobrązowy Motylek

Postów:

najlepiej oczarnić księdza ludzie sami samowolkę strzelają nakręcają aferę wina spada na księdza a panny marianny zbierają pochwały bo przecież one takie są wspaniałomyślne pracowite i wgl jeszcze trzeba pierdyknac im pomnik w centrum wsi ! niech sie kobieciny zajmną pieczeniem ciast na swoje wyprzedaże a nie zmuszają mieszkańców do tego i jeszcze latają z kartkami bo wielce zaisy robią z którego domu ile wyjdzie ciast i na kiedy nikt nie pytał czy mieszkańcy na taki pomysł się zgadzają tylko wpaduje kobiecina z listą i gada że na tego i tego ma być blacha ciasta i ją nie interesuje czy człowiek ma czas na to i czy ma akurat kasę i zdrowie zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz jest afera z kgw i zapewne niedługo znów coś wymyślą............. Mieszkaniec zapyziałej wsi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowy Sadziec   29 maja 2019r. o 11:16

~~Tabaczkowy Sadziec

Postów:

A z starym kościołem jak było wyburzyć ,znowu na sprzeciw księdzu a teraz jest wybudowany wielki piękny parking piętrowy...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białobrązowa Irga   29 maja 2019r. o 13:02

~~Białobrązowa Irga

Postów:

~~Tabaczkowy Sadziec napisał(a): A z starym kościołem jak było wyburzyć ,znowu na sprzeciw księdzu a teraz jest wybudowany wielki piękny parking piętrowy...

Właśnie ten teren po starym Kościele powinien zostać sprzedany pod elektrownię wodną bo nic tam niema a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na remont dachu w nowym Kościele .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Czereśnia   29 maja 2019r. o 14:32

~~Brązowoszara Czereśnia

Postów:

I jak zwykle problemem są panie z KGW , czemu mnie to nie dziwi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowoszara Czereśnia   29 maja 2019r. o 14:33

~~Brązowoszara Czereśnia

Postów:

I jak zwykle problemem są panie z KGW , czemu mnie to nie dziwi...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmazynowy Wilczomlecz   29 maja 2019r. o 16:29

~~Karmazynowy Wilczomlecz

Postów:

~~Rdzawobrązowy Motylek napisał(a): najlepiej oczarnić księdza ludzie sami samowolkę strzelają nakręcają aferę wina spada na księdza a panny marianny zbierają pochwały bo przecież one takie są wspaniałomyślne pracowite i wgl jeszcze trzeba pierdyknac im pomnik w centrum wsi ! niech sie kobieciny zajmną pieczeniem ciast na swoje wyprzedaże a nie zmuszają mieszkańców do tego i jeszcze latają z kartkami bo wielce zaisy robią z którego domu ile wyjdzie ciast i na kiedy nikt nie pytał czy mieszkańcy na taki pomysł się zgadzają tylko wpaduje kobiecina z listą i gada że na tego i tego ma być blacha ciasta i ją nie interesuje czy człowiek ma czas na to i czy ma akurat kasę i zdrowie zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz jest afera z kgw i zapewne niedługo znów coś wymyślą............. Mieszkaniec zapyziałej wsi


Motylek nie musiałeś się podpisywać , po tym ,,PISaniu'' wszyscy widzą pochodzenie autora .Zamiast się uczyć ,dzwoniłeś pod ołtarzem i wynik widać powyżej.
U was wszyscy tacy pisaci ,nikt nie ukończył gimnazjum ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.