ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4370, 22 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo8 czerwca 2019r. godz. 14:31, odsłon: 6919, Bolec.Info
W spotkaniu z dziennikarzem wzięło ponad 220 osób. Sala Teatru Starego wypełniona była po brzegi. WIDEO ZE SPOTKANIA!
Bolesławiec - Informacje: Sekielski: Ja też byłem ministrantem Tomasz Sekielski w Bolesławcu (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

W piątek, 7 czerwca 2019r., w Teatrze Starym ponad dwustu bolesławian wzięło udział w spotkaniu z okazji 15-lecia Portalu Bolec.Info. Zapewne widzów byłoby więcej, gdyby nie ograniczenia Teatru. Gościem specjalnym był znany dziennikarz Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Zebranych w Teatrze powitał Kazimierz Marczewski, szef Redakcji Bolec.Info. Redaktor naczelny Bolec.Info Marcin Marczewski opowiadał o sukcesach portalu a także pokazywał wyzwania jakie stoją przed redakcją. Szczególną uwagę zwrócił na proces uzależniania przez władze mediów lokalnych.

- Większość lokalnych mediów uzależniło się od środków z urzędu miasta czy powiatu – mówił Marcin Marczewski. – My się przed tym bronimy, bo wiemy, że to jedyna droga, aby pozostać niezależnym medium. Nie boimy się podejmować kontrowersyjnych, trudnych tematów. Robimy to dla mieszkańców powiatu – mówił.

Krótkie przemówienie redaktora naczelnego Bolec.Info było wstępem do głównej części spotkania – rozmowy z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim. Rozmowę tę poprowadził dziennikarz Bolec.Info, autor piątkowego programu na żywo „W samo południe” Bernard Łętowski.

 Tomasza Sekielskiego publiczność powitała oklaskami.

- Dlaczego ludzie mnie tak witają? Bo wiedza, że jestem dobrym człowiekiem – skomentował owacje Sekielski. - Ale zapewne jest to związane z moim filmem „Tylko nie mów nikomu” – dodał.

- Żaden z moich reportaży do tej pory nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Nawet z zagranicy. Udało nam się zrobić coś wyjątkowego. Także w temacie przyszłości mediów. To jak ten mój film dotarł wszędzie pokazuje, że nie trzeba mieć wielkiej telewizji. Trzeba mieć dobry materiał, a internet daje możliwość dotarcia do każdego – zauważył Sekielski.

W rozmowie pojawił się także wątek lokalny. Bernard Łętowski zaprezentował wypowiedź dyrektora bolesławieckiej szkoły ojców pijarów, w której duchowny odnosił się do filmu Sekielskiego twierdząc, że „pedofilia jest najczęściej homoseksualna” a także użył sformułowania typu „pedałom won”.

- W filmie jest mowa o Annie i Zosi – obie były wykorzystywane gdy miały 7 lat. Pedofilia nie za każdym razem dotyczy kontaktów homoseksualnych. To jest zbytnie uproszczenie, robienie z pedofilii problemu homoseksualnego.To tak nie jest. Takie tłumaczenie mogłoby być wygodne dla części duchownych. Mogliby powiedzieć "proszę bardzo, to ci zboczeńcy, o których mówimy". Moim zdaniem homoseksualizm nie jest żadnym zboczeniem. Ale część kościoła tak naucza, że to jest choroba albo zboczenie – skomentował.

- Muszę zmartwić ojca dyrektora. Kościół ma o wiele większy problem do zdiagnozowania, niż myśli ojciec pijar.

 - Ja też byłem ministrantem. W wieku pięciu lat zacząłem służyć. Na szczęście nic złego mnie nie spotkało – opowiadał o swoich prywatnych doświadczeniach Sekielski.

Innym wątkiem dyskusji była sprawa proboszcza z pobliskiego Ruszowa, który również ma być pedofilem. Po emisji filmu Sekielskiego matka ofiary złożyła doniesienie na policję. Ksiądz został zatrzymany, aresztowany i przebywa teraz w areszcie śledczym. Postawiono mu zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej.

- To dzięki tym skrzywdzonym, który wystąpili w filmie i pokazali twarze – powiedział Tomasz Sekielski w odpowiedzi na pytanie, czy to dzięki niemu ludzie nabierają odwagi. - To oni dali odwagę innym, aby przerwać tę zmowę milczenia, aby domagać się prawdy i sprawiedliwości. I to jest wielka, wielka rzecz – dodał.

- Coraz więcej osób decyduje się, aby wyjść z tych umownych czterech ścian i powiedzieć o swoich bliskich, zgłosić się do psychologa po pomoc. Ważne są działania, gdy rodzicie ofiar reagują, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Gdy zawiadamiają organy ścigania – zauważył.

Tomasz Sekielski pytany był także, dlaczego nie jest dziennikarzem dużej stacji TV.

- Tak się potoczyło moje życie. Z TVN odszedłem na własne życzenie, a z TVP, bo zaczęła się dobra zmiana. I cieszę się z tej sytuacji. Cieszę się z sytuacji, w której się znalazłem i z możliwości, które mam. Niespecjalnie mi tęskno za stacją telewizyjną, dużą czy małą – mówił Sekielski.

Gościowi Bolec.Info zadaliśmy także pytanie Czytelnika: „Ile pan faktycznie zarobił na tym filmie?”

- Nic nie zarobiłem na tym filmie. Film został przekazany do dystrybucji nieodpłatnie. Pieniądze, które zbieraliśmy w całości zostały przekazane na produkcję. Patroni mają wgląd w rozliczenie finansowe. Nie mam poczucia, że dokładnie muszę publicznie, wszystkim pokazywać, jak wydawaliśmy poszczególne kwoty. Takie wyjaśnienia należą się tym, którzy się na film złożyli. Oni takie wyjaśnienia otrzymali – odpowiedział na pytanie Bolecnauty.

Obecni w Teatrze sponsorzy filmu z Bolesławca potwierdzili, że otrzymali pełne rozliczenie wydatków.

Czytelnicy pytali także dlaczego Sekielski nie ujawnił w dokumencie, że przedstawieni przestępcy to agenci SB. Pytali o to czy nie uważa, że gdyby przeprowadzono dokładną lustrację po upadku komuny, to te przestępstwa wyszłyby wcześniej na jaw, co spowodowałoby z kolei, że byliby wydaleni ze stanu duchownego i odsunięto by ich od dzieci.

- Współpraca z SB nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś popełniał przestępstwo seksualne. Po drugie tylko trzech z dziewięciu oprawców, o których mowa w filmie było zarejestrowanych jako TW – powiedział Sekielski. – Widziałem te dokumenty. Gdyby było w nich cokolwiek istotnego dla filmu, że np. SB odnotowuje, że dochodzi do wykorzystywania seksualnego dzieci, to bym to wykorzystał. Jeśli chodzi o teczki duchownych, to albo ich nie ma, albo są bardzo przetrzebiane. Gdyby coś z nich wynikało to bym przekazał te informacje. Jeśli on był w SB to tłumaczy, że on był pedofilem, czy nie tłumaczy – nie rozumiem tego – zauważył.

- Jeśli była uruchomiona machina kościelna do tuszowania takich spraw, to co by zmieniła lustracja. Czy przeprowadzono by ją uczciwie? – zastanawiał się.

Zapytany o zniesienie celibatu w kościele odpowiedział: - Mnie to nie dotyczy. To sami księża powinni to rozstrzygnąć. Znam ewangelików, prawosławnych duchownych. I wygląda to normalniej. Także nauki przedmałżeńskie. No bo co ma do powiedzenia o rodzinie facet, który sam nie ma rodziny? – zauważył Sekielski.

Spotkanie z mieszkańcami trwało prawie trzy godziny. Na zakończenie zgromadzeni robili sobie zdjęcia z Tomaszem Sekielskim. Gość podpisywał także swoje książki.

WKRÓTCE NA BOLEC.INFO ZAPIS WIDEO SPOTKANIA

Sponsorami spotkania z Tomaszem Sekielskim, oprócz Bolec.Info byli: Ronin Zbigniew Zawada, Hotel Ambasada, Drukarnia Lendo, Redfilm Production oraz inni.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>

Bernard   13 czerwca 2019r. o 2:04

Bernard

Postów: 1073

~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): Tak. Na koniec zapytam: komu służysz? Na czyich usługach jesteś? Odpowiedz samemu sobie.


Niech pomyślę... Niedawno dostałem przelew od jakiegoś gościa... Sores, Soros, coś takiego. No i spotkałem się przed wyborami z facetem Biedronia! W weekend gadałem też z jednym Żydem, z jednym gościem z Hondurasu a w środę tłumaczyłem Anglikowi dlaczego hymn Czech jest piękniejszy od polskiego.

Sam nie wiem komu służę!

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   13 czerwca 2019r. o 6:54

Pannazdzieckiem

Postów: 12334

Bernard napisał(a):
~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): Tak. Na koniec zapytam: komu służysz? Na czyich usługach jesteś? Odpowiedz samemu sobie.


Niech pomyślę... Niedawno dostałem przelew od jakiegoś gościa... Sores, Soros, coś takiego. No i spotkałem się przed wyborami z facetem Biedronia! W weekend gadałem też z jednym Żydem, z jednym gościem z Hondurasu a w środę tłumaczyłem Anglikowi dlaczego hymn Czech jest piękniejszy od polskiego.

Sam nie wiem komu służę!


Chwalić poczucie humoru Ale powiedz Benek , kto w Szacownej Redakcji wpadł na pomysł z Siekielskim , bo dla myślących to typowa propaganda , w której uczestniczycie. Pytałem oficjalnie Mańka , czy usłyszał odpowieć na pytanie , które publicznie zadałem i prosiłem o rzetelną relację ... i ... dupa :) Może Ty odpowiesz . Nadzieja umiera ostatnia :)

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtorudy Tytoń   13 czerwca 2019r. o 7:09

~~Żółtorudy Tytoń

Postów:

Ten człowiek ma problem z samym sobą. Widzieliście jego dziary? Czy coś takiego zrobi sobie człowiek zrównoważony emocjonalnie? I w dodatku łże jak pies. Po co wygaduje że został ministrantem, mając 5 lat?
W jakim celu zapraszać takie coś do nas zapraszać? No chyba zaszło tu jakieś nieporozumienie i spotkanie miało się odbyć w zupełnie innej części miasta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawożółty Motylek   13 czerwca 2019r. o 7:16

~~Zielonkawożółty Motylek

Postów:

Jeżeli taki człowiek kłamie w jednym? To co za problem kłamać w innych? Traci wiarygodność.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   13 czerwca 2019r. o 8:05

Bernard

Postów: 1073

Pannazdzieckiem napisał(a):
Bernard napisał(a):
~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): Tak. Na koniec zapytam: komu służysz? Na czyich usługach jesteś? Odpowiedz samemu sobie.


Niech pomyślę... Niedawno dostałem przelew od jakiegoś gościa... Sores, Soros, coś takiego. No i spotkałem się przed wyborami z facetem Biedronia! W weekend gadałem też z jednym Żydem, z jednym gościem z Hondurasu a w środę tłumaczyłem Anglikowi dlaczego hymn Czech jest piękniejszy od polskiego.

Sam nie wiem komu służę!


Chwalić poczucie humoru Ale powiedz Benek , kto w Szacownej Redakcji wpadł na pomysł z Siekielskim , bo dla myślących to typowa propaganda , w której uczestniczycie. Pytałem oficjalnie Mańka , czy usłyszał odpowieć na pytanie , które publicznie zadałem i prosiłem o rzetelną relację ... i ... dupa :) Może Ty odpowiesz . Nadzieja umiera ostatnia :)

Miłego :)


Być może dla myślących inaczej to typowa propaganda. Dla nas, ludzi obecnych na spotkaniu i wielu widzów na YT była to okazja dla dziennikarza, który pokazał czemu powinno służyć dziennikarstwo.
Co do pytania i odpowiedzi; masz wideo, jak Cię to nurtuje - sprawdź. Nikt ci na życzenie nie będzie opowiadał spotkania.


bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawy Motylek   13 czerwca 2019r. o 8:30

~~Rudobrunatnyrudawy Motylek

Postów:

To jest propaganda! Bo kiedy ktoś tworzy w sposób nierzetelny stronniczy , bez troski o ofiary, a tylko na użytek wyborów?To jak to nazwać? Kolejne odsłony też mają być gotowe na czas wyborów. Róbcie tak dalej, na siłę indoktrynujecie, a w słownictwie naczelnego "edukujecie" Polaków co są mądrzejsi od was. Wynik ostatnich wyborów to potwierdza. Róbta tak daaaaalej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   13 czerwca 2019r. o 8:31

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Białoszara Rezeda napisał(a): co się stało z pomnikiem w Licheniu ?
bo jakby to już nie pomnik
bazyli potrafisz odpowiedzieć ?
poszedł do ''konserwacji'' czy co?
a może tygrysówka wyjaśni tę ''tajemnicę ''?


A kogo to obchodzi?
Jesteś ciekaw, to drąż temat!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   13 czerwca 2019r. o 8:45

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

emem napisał(a):
~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a): Wg mnie raczej oskarża, niż udowadnia! O winie to decyduje sąd!
Ale to i tak NIEistotne!

Co z pozostałymi wymienionymi przeze mnie kwestiami?


Pozostałe są oczywiste. To, że przestępca powinien być osądzony itd. To jest oczywiste i nikt temu nie zaprzecza.
Spotkanie z Sekielskim dotyczyło zupełnie innej tematyki - masz nagranie wideo.

Sekielski w swoim dokumencie pokazuje, ze sprawy pedofilow sa/byly zamiatane pod dywan, a biskupi mimo wiedzy do prokuratury takich przypadkow nie zgłaszali.


Zarówno sam film, jak i Wasza polemika, to żałosna manipulacja dla ubogich!
Sekielski nie pokazuje ukrywania zboczeńców - on sugeruje, a raczej wmawia! Gołosłownie!

Jeśli pozostałe sprawy są "oczywiste", to ja cierpliwie czekam na te oczywistości, ale tak uczciwie - punkt po punkcie!

1. Zmiana zamieszkania pedofila NIE chroni go przed policją, prokuraturą i sądami.

2. Zboczony NIEksiądz też może zmienić miejsce zamieszkania, co to za różnica?

3. KAŻDY, któremu coś wiadomo o zboczonym przestępcy, ma obowiązek pod odpowiedzialnością karną donieść o nim do prokuratury a nie do przełożonego zboczeńca

4. Jak to możliwe, że zwierzchnik zboczonego księdza odległy często o ponad 100 km ma wiedzę o przestępstwie, jeśli nie mają tej wiedzy nawet najbliższe otoczenie z krewnymi i samą ofiarą włącznie (powinni zgłosić prokuraturze a NIE zwierzchnikowi!)

5. NIE ma najmniejszych DOWODÓW na ukrywanie zboczeńców przez zwierzchników. Gdzie dowody? A nawet, gdyby się tacy zaleźli, to w niczym nie uprawnia to do uogólniającego oszczerstwa "kościół"!

6. Jakiego to dokładnie rodzaju moc pozwala ukryć biskupowi ukryć zboczeńca przed wymiarem sprawiedliwości? Czapka niewidka?

7. "Dzieło" Sekielskiego to moim zdaniem element walki z Kościołem i szczucie ludzi!
NIE ma w ogóle mowy o 99,7 % skali zjawiska pedofilii, a wręcz sugeruje się, że te 3 promile to 100 % CAŁEGO zjawiska! W 1937 roku po opublikowaniu encykliki Piusa XI "Mit brennender Sorge", Gebbels wszczął (bodaj pierwszy raz w historii masową akcję przeciw "pedofilom w Kościele". Prowadzono zmasowaną akcję propagandową, aresztowano kilkuset księży, prowadzono drobiazgowe procesy, wymuszano zeznania... Skazano wówczas TRZECH księży! Czym istotnie różni się dzieło Sekielskiego?
Tym że dzięki Internetowi dotarł do znacznie większej ilości odbiorców!

Co z powyższego prawdą nie jest i dlaczego?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>