ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony19 lipca 2019r. godz. 13:50, odsłon: 1646, Zlecony tekst
Sprawdź, jak najlepiej poradzić sobie z chorymi zatokami!
Bolesławiec - Informacje: Jak poradzić sobie z chorymi zatokami? Jak poradzić sobie z chorymi zatokami? (fot. )

Problemy z zatokami są dość częstą i powtarzającą się dolegliwością. Najczęściej zaczyna się one niewinnie i przypomina przeziębienie, jednak z czasem przekształca się w uporczywy ból i dyskomfort, które trudno zwalczyć środkami przeciwbólowymi. Sprawdź, jak najlepiej poradzić sobie z chorymi zatokami!

Chore zatoki – kiedy o nich mowa?

Problem z zatokami zaczyna się wówczas, gdy te przestają być drożne w wyniku kumulowania się wydzieliny. Kiedy nastąpi katar, a do tego dojdzie obrzęk błony śluzowej nosa, pojawia się trudność ze smarkaniem i usuwaniem wydzieliny. Dochodzi do zablokowania kanałów i zaburzenia drożności nosa. W konsekwencji pojawia się ból zlokalizowany przede wszystkim nad oczami, jednak ten może przenosić się na całą głowę. Wydzielina najczęściej staje się gęsta i żółta, a nawet zielonawa. Smarkanie sprawia ogromny ból, a nawet łzawienie oczu. Kiedy dojdzie do zapalenia zatok, często występują dodatkowe objawy – np. gorączka, uczucie zmęczenia, światłowstręt, brak apetytu czy zaburzenia węchu. Dolegliwość ta ma zazwyczaj charakter długotrwały i może trwać od 7 dni do nawet kilku tygodni.

Jak zapobiegać chorobom zatok?

Zatoki pełnią wiele ważnych funkcji – odpowiadają za podgrzewanie, oczyszczanie oraz nawilżanie powietrza, które następnie wędruje do płuc, a ponadto chłodzą mózgowie. Warto się o nie odpowiednio troszczyć, aby nie doszło do wystąpienia chorób. Dobrym sposobem na udrażnianie zatok są tzw. „parówki” czyli inhalacje ziołowe, a także gorące kąpiele czy sauna. Aby uniknąć chorób, należy zapewnić zatokom komfort termiczny – np. nosić czapkę w chłodniejsze dni, unikać klimatyzacji czy nawiewów z wentylatora.

Leki na zatoki

Kiedy dojdzie do zapalenia zatok, które utrzymuje się długo, powoduje silne dolegliwości bólowe i utrudnia normalne funkcjonowanie, niezbędna jest wizyta u lekarza. Jeśli okaże się, że infekcja ma podłoże bakteryjne, może zlecić antybiotykoterapię. Dodatkowo kurację wspiera się lekami, które mają na celu zmniejszyć obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych i je udrożnić. Dużym uznaniem cieszy się Sinupret. To lek dostępny bez recepty, który stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok.

Sinupret – co musisz wiedzieć o tym leku na zatoki?

Sinupret możesz zastosować zanim rozwinie się infekcja zatok, a także wówczas, gdy ta już trwa i nie ustępuje. Środek działa bowiem rozrzedzająco na wydzielinę w nosie, przez co ułatwia jej uwalnianie się z kanałów zatokowych. Skład preparatu jest bezpieczny, ponieważ ma pochodzenie naturalne. To wyciągi z korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatów bzu czarnego i ziela werbeny. Niemniej, podobnie jak w przypadku innych leków czy suplementów, istnieją pewne przeciwwskazania. Sinupretu nie należy stosować, kiedy cierpi się na nadwrażliwość lub alergię na którykolwiek składnik, a także mając wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy lub nadkwasotę żołądka.

Podsumowując, zawsze warto zapobiegać pojawieniu się chorób zatok. Jeśli te mimo wszystko wystąpią, należy rozpocząć kurację Sinupretem, którego dostępność sprawdzisz na KtoMaLek.pl. Jeśli dolegliwości nie ustąpią bądź się zintensyfikują, trzeba będzie udać się do lekarza.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Śnieżnobiała Tawułka   20 lipca 2019r. o 13:09

~Śnieżnobiała Tawułka

Postów:

Сhuјperium
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastoczerwona Abelia   21 lipca 2019r. o 13:09

~~Ceglastoczerwona Abelia

Postów:

Wyleczyć zatoki nie jest prosto, często nawracają jak nigdy nie miałem problemów tak teraz od 3 lat nawracają. Racja Sinupred pomaga jak i również polecam Avamys do psikania do nosa. Wszelkie inhalacje z kroplami też pomogą zaś jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone leki to pisać :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1