ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4631, 9 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


25 lipca 2019r. godz. 11:18, odsłon: 7369, Bolec.Info
- Jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie kroki, by upamiętnić historię Bolesławca - mówi Jacek Wesołowski.
Bolesławiec - Informacje: Nowa galeria: inwestor upamiętni ofiary obozu Vendo Park w Bolesławcu (fot. )

Kilka dni temu w tekście Olbrzymi park handlowy powstanie w Bolesławcu  pisaliśmy o powstającym nowym parku przy ulicy Staroszkolnej. Inwestycja wywołała spore emocje wśród bolesławian.

Pojawiły się m.in. głosy, że w tymi miejscu nie powinno powstać centrum handlowe, ponieważ na terenie tym niegdyś funkcjonowała filia obozu pracy przymusowej Gross Rosen (wg historyków niektóre z ofiar mogą być pochowane na terenie dawnego obozu). Jedną z opinii bolesławianina przedstawiliśmy w tekście Kilka słów o nowej galerii w Bolesławcu

Od samej inwestycji odciął się także Urząd Miasta Bolesławiec - wypowiedź Rzecznik Prasowej Urzędu Miasta przedstawiliśmy w artykule Miasto odcina się od nowej inwestycji.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy inwestora, firmę Trei Real Estate.

- Każdy proces dotyczący zakupu działki, na której chcielibyśmy zrealizować naszą inwestycję, jest wieloetapowy, również pod kątem badania ewentualnych nieprawidłowości związanych z danym gruntem. Tym razem nie było inaczej - mówi w rozmowie z Bolec.Info Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

- Tym razem nie było inaczej. Co więcej, w podpisanym przez nas akcie notarialnym znalazło się oświadczenie sprzedającego, z którego wynika, że nie miał on wiedzy o toczących się ewentualnych postępowaniach związanych z działką przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu. Dodatkowo, w akcie nie znalazła się żadna wzmianka o tym, że grunt jest objęty ochroną historyczną czy konserwatorską, w związku z faktem, że wcześniej mógł tam się znajdować jakikolwiek obiekt, czy ważne z punktu widzenia historii miejsce - dodaje.

- Nad transakcją pracowaliśmy dwa lata i w tym czasie dotarły do nas informacje, że w Bolesławcu istniał wcześniej pomnik harcerzy poświęcony pamięci więźniów obozu pracy Gross Rosen. Planowaliśmy, aby przy współpracy z lokalnymi władzami, historykami, czy też lokalnymi aktywistami, ufundować i zorganizować, odpowiednio wyeksponowany pomnik wraz z miejscem pamięci - mówi Jacek Wesołowski.

Jak mówi przedstawiciel inwestora, inwestycje Trei są realizowane z poszanowaniem tradycji i historii danego miejsca, czego przykładem jest budowany właśnie Vendo Park w Pułtusku. Firma przekształca tam na funkcję handlową budynek dawnego dworca PKS. W trakcie prac okazało się, że elementy elewacji mają wartość sentymentalną dla mieszkańców, więc deweloper postanowił zachować i odrestaurować zabytkową mozaikę i zegar z dawnego dworca. Z kolei w Chodzieży budując obiekt handlowy, odrestaurowane zostały mury pozostałe po zamku Grudzińskich i wkomponowane w projekt parku handlowego. W Kutnie natomiast firma jest fundatorem pomnika założyciela miasta.

- Także i tym razem jako inwestor jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie kroki, by upamiętnić historię Bolesławca - dodaje dyrektor firmy.

Park handlowy zlokalizowany przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu będzie największym dotychczasowym Vendo Parkiem zbudowanym przez Trei w Polsce. Obiekt dostarczy ponad 9 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. Deweloper rozpoczął już prace projektowe, a start budowy planuje w 2020 roku. Na terenie zakupionej działki Trei zrealizuje również budynek, w którym otworzy się znana sieć marketów budowlanych (najprawdopodobniej Castorama - przyp. red.). Będzie to pierwszy tak duży sklep typu DIY w tym mieście. W sąsiedztwie parku handlowego powstanie również dyskont spożywczy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   25 lipca 2019r. o 11:32

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Nacisk i upór ma sens.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Srebrnobiała Jagoda   25 lipca 2019r. o 13:09

~Srebrnobiała Jagoda

Postów:

Proponowałbym najpierw wpuścić na miejsce budowy tegoż obiektu chandlowego archeologów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoniebieske Parzydło   25 lipca 2019r. o 13:23

~~Ciemnoniebieske Parzydło

Postów:

~Srebrnobiała Jagoda napisał(a): Proponowałbym najpierw wpuścić na miejsce budowy tegoż obiektu chandlowego archeologów.


Proponowałbym zakupić fajną książkę spółki autorów Jodłowski i Taszycki pt. Słownik ortograficzny.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobursztynowy Miskant   25 lipca 2019r. o 13:24

~~Ciemnobursztynowy Miskant

Postów:

Szkoda że nie byliście takimi lokalnymi patriotami jak 40 czy 30 lat temu stawili tam hale i plac wylewali betonem.... teraz się obudzili i robią problem... tyle lat to było prywatne i jakoś nikt nie strzelał z dup.. ze nikt nie upamiętnia tego terenu, a teraz problem.... ludzie trochę więcej dystansu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnopopielaty Miskant   25 lipca 2019r. o 13:40

~Brunatnopopielaty Miskant

Postów:

Oby nie były to tylko obiecywanki i deweloper dotrzymał słowa w sprawie upamiętnienia tego miejsca .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobłękitna Trzykrotka   25 lipca 2019r. o 14:38

~Ciemnobłękitna Trzykrotka

Postów:

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Granatowoszary Limnantes   25 lipca 2019r. o 15:28

~Granatowoszary Limnantes

Postów:

To jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Kiepsko wygląda lokalna władza, która ciągle chowała głowę w piasek, a teraz się odcina od inwestycji. A sama tworzyła PZP.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudożółta Hakonechloa   26 lipca 2019r. o 22:02

~~Rudożółta Hakonechloa

Postów:

Teraz nie wypada pamiętać co Niemcy wyprawiali z ludźmi. Dla mnie to jest realizacja polityki Niemiec mająca na celu rozmycie odpowiedzialności za zbrodnie, których dopuścili się Niemcy na terenie ziem polskich. Obecnie naklejka strefa wolna od LGBT jest większym przestępstwem niż budowa galerii na grobach ofiar holokaustu. Lewactwo postawiło świat na głowie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

reklama Zapraszamy