ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4624, 2 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


12 września 2019r. godz. 09:39, odsłon: 2084, 11 DK Panc. / Bolec.info
Zaproszenie na święto Dywizji do Żagania.
Bolesławiec - Informacje: Czarna Dywizji świętuje Święto dywizji (fot. 11 DK Panc.)

Wrzesień to miesiąc szczególnie ważny dla żołnierzy spod znaku husarskiego skrzydła. W tym czasie na pamiątkę Wiktorii Wiedeńskiej, odniesionej onegdaj przez króla Jana III Sobieskiego, patrona 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) obchodzić będziemy coroczne święto.

Tegoroczne uroczystości odbywać się będą w nieco zmienionej formule, gdyż świętujemy przez trzy dni. Rozpoczynamy w środę 11 września, walnym zebraniem Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków. Następnie w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego odprawiona zostanie msza święta w intencji żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej Czarnej Dywizji. Tuż po nabożeństwie, o godzinie 18.15 na żagańskim Skwerze Czołgisty odbędzie się wieczorny capstrzyk. 

Czwartek 12 września to kolejny dzień wspólnego świętowania. Rozpoczniemy uroczystym apelem, który będzie miał miejsce o godzinie 16.00 na żagańskim Placu Generała Maczka. Podczas uroczystości w jednym szeregu staną żołnierze dowództwa dywizji oraz reprezentanci podległych jednostek wojskowych. Nie zabraknie także weteranów i kombatantów, którzy służyli w Czarnej Dywizji oraz tych jednostkach wojskowych, których tradycje 11LDKPanc dziedziczy i kultywuje.

W tym dniu szczególnie wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej otrzymają odznaczenia i medale resorowe, mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy oraz wyróżnienia honorowe i pamiątkowe odznaki honorowe 11LDKPanc. 

Jednak na tym świętowanie się nie kończy, bo już w sobotę 14 września zapraszamy pasjonatów militariów i przyjaciół dywizji do miasteczka wojskowego, które mieścić się będzie obok Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Zapewniamy, iż każdy kto w tym dniu nas odwiedzi znajdzie coś dla siebie. Poza możliwością poznania sprzętu wojskowego i warunków służby w podległych jednostkach wojskowych, skosztuje smacznej żołnierskiej grochówki. Ponadto na przybyłych czekać będą młodzi artyści klubów wojskowych, którzy prezentować będą swe możliwości i bogatą twórczość. Na najmłodszych czeka balonowe zoo, mobilna sala zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz zamek do skakania i suchy basen.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Mahoniowa Iglica   12 września 2019r. o 10:31

~Mahoniowa Iglica

Postów:

Resorowe medale powiadacie....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowy Rozchodnik   12 września 2019r. o 14:29

~~Oliwkowy Rozchodnik

Postów:

mam wrażenie że od 30 lat są te same zdjęcia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy