ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4662, 9 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


17 września 2019r. godz. 11:00, odsłon: 1548, Bolec.info
Startuję akcja "Masz Głos"
Bolesławiec - Informacje: Zmieniaj świat lokalnie! (fot. Redakcja)

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – już od września zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości. 

W akcji Masz Glos udział biorą organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

Dla swoich warto

- Akcja Masz Głos to przedsięwzięcie, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby wszystkim wokół żyło się wygodniej, przyjemniej i ciekawiej. Przekonali się o tym mieszkańcy już jednej trzeciej gmin w Polsce, z których chętni zgłosili się do akcji – w tym m.in. z Jeleniej Góry, Obornik Śląskich i Wołowa z terenu woj. dolnośląskiego – mówi Grzegorz Wójkowski, koordynator akcji w woj. dolnośląskim.

Aż 60% Polek i Polaków deklaruje, że ma poczucie wypływu na wspólne sprawy na poziomie lokalnym (CBOS, 2018). To dużo więcej niż na poziomie krajowym (43% według CBOS, 2018). Widać to również na przykładzie województwa dolnośląskiego gdzie tylko w ostatniej edycji uczestnicy akcji Masz Głos m.in. działali na rzecz wprowadzenia w gminie inicjatywy lokalnej (Wołów) czy poprawy bezpieczeństwa seniorów (Jelenia Góra).

Masz Głos na wyciągnięcie ręki

Uczestników akcji Masz Głos wspierają koordynatorzy regionalni, którzy  podpowiadają, jak zrealizować pomysł na zmianę lub jak rozwiązać lokalny problem. Są ekspertami w dziedzinie współpracy mieszkańców z samorządem i działają w każdym województwie, więc są bliżej uczestników akcji, mogą być na spotkaniu danej społeczności lub na posiedzeniu rady gminy czy miasta. W województwie dolnośląskim wsparcia w ramach akcji Masz Głos udziela Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, które od ponad 15 lat aktywnie buduje i wspiera grupy mieszkańców oraz lokalnych aktywistów, a także uczy samorządowców jak prowadzić otwarty i skuteczny dialog z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

Zacznij od szkolenia

Nikt tak dobrze nie zna potrzeb swojej miejscowości jak mieszkanki i mieszkańcy. Jeśli więc zmieniać i poprawiać - to oddolnie. Akcja Masz Głos jest dla wszystkich. Można zgłosić się już teraz przez stronę www.maszglos.pl albo przyjść na szkolenie wojewódzkie, którego celem jest przedstawienie różnych narzędzi partycypacji społecznej służącym skutecznemu zmienianiu najbliższego otoczenia. Szkolenie jest bezpłatne, otwarte i nie zobowiązuje do zapisania się do akcji. Odbędzie się we Wrocławiu 25 września w godz. 10.00 – 16.00 we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba zgłosić się przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.maszglos.pl. Liczba miejsc jest ograniczona; o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Więcej informacji o szkoleniach i o akcji Masz Głos na www.maszglos.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ognistoczerwony Hibiskus   17 września 2019r. o 21:56

~Ognistoczerwony Hibiskus

Postów:

Szanowny Panie redaktorze proszę przestać promować instytucje, które sponsorowane są przez Sorosa amerykańskiego Żyda zajmującego się nielegalnym handlem bronią promującym i wspierającym sprowadzanie imigrantów muzułmańskich, środowiska LGBT i dążącym do wymieszania ras i zniszczenia chrześcijaństwa .Warto sięgnąć do literatury zanim się zacznie promować takich ludzi i ich fundacje. Zauważyłam że dla Pana prawdziwe wartości nie mają znaczenia.Współczuję ale mam nadzieję że kiedyś Pan zrozumie iż nie tędy droga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Krasna Jasnota   18 września 2019r. o 3:31

~Krasna Jasnota

Postów:

Super! Może Ci narzekający,krytykujący wszystko z poziomu kanapy wezmą sprawy w swoje ręce i naprawdę się wykażą. Myślę, że tam czekają na Wasze cudowne,konstruktywne pomysły.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Atramentowy Szczypiorek   18 września 2019r. o 8:38

~Atramentowy Szczypiorek

Postów:

Bona Fides. ...bzdety.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Granatowoszara Wiśnia   20 września 2019r. o 0:11

~Granatowoszara Wiśnia

Postów:

Fundacja Batorego wszystko wiemy edukacja Sorrosa.Na Węgrzech ten gość nie ma wstępu.To on stoi za fala nielegalnej emigracji do Europy.Kazdy wachabita dostawał smartfona z wytycznymi i 500 euro i kierunek Europa.Sorros to finansuje .Cel zniszczyć chrześcijaństwo w Europie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"