ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecFelieton21 września 2019r. godz. 11:22, odsłon: 3551, Kazimierz Marczewski
- Prezydent, starosta czy radni nawet nie pofatygowali się na tę manifestację bolesławieckiej młodzieży.
Bolesławiec - Informacje: Jestem dumny z bolesławieckiej młodzieży Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który odbył się w piątek na całym świecie, w tym i w Bolesławcu, pokazał ponad wszelką wątpliwość, że młodzi ludzie patrzą w przyszłość i o tę dobrą przyszłość zamierzają walczyć.

W amfiteatrze w parku miejskim zgromadziło się kilkuset uczniów z bolesławieckich szkół średnich, aby manifestować - w sposób pokojowy, z uśmiechem na twarzy, dowcipnie. Zwracali się do władzy lokalnej, państwowej i światowej, która w niedostateczny sposób chroni środowisko naturalne.

Cieszę, że Bolesławiec był jednym z sześćdziesięciu takich miast w Polsce, w którym młodzi ludzie walczyli o swoją przyszłość, o konieczność opamiętania się i zaprzestania niszczenia naszej planety.

Efekty zmiany klimatu powstałe na skutek działalności człowieka widać jak na dłoni. To człowiek podcinana gałąź i niszczy swój dom, swoją matkę Ziemię.

Młodzi ludzie pokazali tym starszym, że będą walczyć o zdrową Ziemię.

Szkoda, że lokalna władza, której przedstawicieli nie widzieliśmy na tej manifestacji, nie potrafi spojrzeć na życie oczyma młodych ludzi. Lokalnym politykom wydaje się, że posiadają wszystkie mądrości i rozgryźli zagadki Bolesławca, świata.

Prezydent, starosta czy radni nawet nie pofatygowali się na tę manifestację. Najpewniej dlatego, bo nie mieli Wam - młodym ludziom - nic do powiedzenia. Mało tego, to zapewne mówią sobie w duchu: co ci smarkacze robią, nie znają się na tym, robią tylko zadymę.

Nasze władze (i te lokalne i te państwowe) nie są w stanie zrozumieć świata nastolatków, młodzieży. Nie mają pojęcia jak młodzi funkcjonują w dobie facebooka, portali społecznościowych, smsów, internetu, e-zakupów, komputerów czy telefonów. Nawet ich to nie bardzo interesuje.

Wystarczyło kilka takich kontaktów, aby blisko trzystu młodych ludzi znalazło się na manifestacji w obronie klimatu.

Młodzi ludzi są niezadowoleni z tego, że politycy nie robią nic, aby zapobiec degradacji środowiska naturalnego. W Bolesławcu każdej jesieni i zimy odczuwamy to na każdym kroku. Smog, który dusi nas zimą porą władzom nie przeszkadza - niewiele robią, aby poprawić stan powietrza.

W mieście i powiecie brakuje inwestycji proekologicznych. Młodzi ludzie to widzą i boją się o swoją przyszłość. A władze nawet nie pofatygowały się, aby przyjść na manifestacją i wysłuchać ich postulatów i żądań!

Jestem dumny z bolesławieckiej młodzieży i w pełni popieram ich działania i ich szczerą postawę.

Nie dajcie zabrać sobie przyszłości! To Wy zmieniacie świat i przed Wami jest przyszłość. Dla wielu rządzących jesteście najeźdźcami, boją się Was, bo oni chcą miasto czy kraj zagarnąć tylko dla siebie. Nie pozwólcie im tego zrobić.

Bądźcie aktywni i walczcie o przyszłość Bolesławca i Polski. Wielu mieszkańców Bolesławca Wam w tym pomoże. Zacznijcie planować i realizować swoją przyszłość z dużym wyprzedzeniem. Być może takim krokiem byłoby przejęcie władzy o tych, którzy są już zmęczeni i wypaleni jej sprawowaniem.

Dziękuję Wam za to, co dla naszego miasta robicie! Wciąż jest nadzieja dla Bolesławca!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Zielonożółta Cykoria   21 września 2019r. o 11:44

~Zielonożółta Cykoria

Postów:

Wodą na młyn bolszewii. Dają się naiwnie manipulować.
Mogliby pomanifestować pod konsulatem Niemiec, które spalają znacznie więcej paliw kopalnych od prlul2.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ognistorudy Kosmos   21 września 2019r. o 11:59

~Ognistorudy Kosmos

Postów:

I co? Teraz ich rodzice może będą segregować śmieci? Może przestaną odwozić samochodem dzieci do szkoły? Dziadkowie biegiem zmienią ogrzewanie na gazowe, a oni niby przestaną rzucać papiery i butelki plastikowe na chodnik i do cudzych ogródków. Śmiechu warte.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudawa Serduszka   21 września 2019r. o 12:12

~~Rudawa Serduszka

Postów:

---"Nasze władze (i te lokalne i te państwowe) nie są w stanie zrozumieć świata nastolatków, młodzieży. Nie mają pojęcia jak młodzi funkcjonują w dobie facebooka, portali społecznościowych, smsów, internetu, e-zakupów, komputerów czy telefonów. Nawet ich to nie bardzo interesuje."

Ależ oni pojęcie mają o świecie nastolatków, dlatego tak długo rządzą i rządzić będą.
Czy Kazimierz wie że bogaci bankierzy, politycy, właściciele firm nigdy dziecka nie poślą do szkoły z dziećmi z nizin społecznych?
A dlaczego nie poślą? Bo mają inny system wartości i nauczania który chcą przekazać swoim dzieciom a to co się odprawia w pospolitej szkole to są dla nich bzdury.
Ta młodzież żadnego świata nie zmieni bo mają mizerne pojęcie o ekonomii a rozmowę o ekologii nie zaczynają od rozmowy o ekonomii tylko od roszczeń zakazu tego i owego,
identycznie jak to kiedyś myślał tłum w nazistowskich niemczech czy komunistycznym ZSRR. Tam nie szukało się rozwiązań przez ekonomię tylko szukało się winnych problemu, a jak się nie ma wiedzy to stosuje się rozwiązania siłowe.
No i teraz winni są emeryci których nie stać na pompę ciepła tylko na węgiel, winni są robole co ich nie stać na auto elektryczne tylko na starego diesla, winne są elektrownie i kopalnie bo używają węgla bo innej alternatywy rodzimej nie ma.
Tak jak już pozamykamy wszystkie elektrownie węglowe i wszystkie kopalnie, jak zakażemy palić w piecu emerytom i jeździć samochodami na rzeczy ropopochodne to już będzie lepiej. Później weźmie się pożyczki i sobie wszystko kupimy a przecież sobie kupimy bo skończymy studia w kierunku "zaządzanie" a wszystkie śmieci posprzątają sprzątaczki, których nie ma bo wszyscy idą na "zaządzanie" we Wrocławiu :)
Prawdy największej nie dostrzegacie że to młodzież jest największym konsumentem (galerie) i największym marnotrawicielem czasu (komputery i smartfony, fejsy i twitery), niechętnym do roboty fizycznej ale chętnym do żądań.

I oni będą mi zmieniali świat? Przecież toto nawet gwoździa nie potrafi wbić młotkiem a chce wprowadzać nowe technologie ekologiczne.
Skrzykiwaniem się na fejsie nic nie osiągną, to tylko Bolec wyświetlenia zyska i zarobi, dlatego chyba ich tak hołubi :)
Dlatego czekam na pierwsze zakazy i podatki które zapłacę ja i ich rodzice :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudawa Serduszka   21 września 2019r. o 12:16

~~Rudawa Serduszka

Postów:

A czy toto pójdzie na wybory aby zmienić świat czy może niedzielę spędzi na fejsie aby zmienić otaczający nas świat? :)
A jakby w galeriach można było głosować, albo przez fejsa....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Woskowożółta Forsycja   21 września 2019r. o 12:22

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

~~Rudawa Serduszka napisał(a): A czy toto pójdzie na wybory aby zmienić świat czy może niedzielę spędzi na fejsie aby zmienić otaczający nas świat? :)
A jakby w galeriach można było głosować, albo przez fejsa....


Jesteś wyjątkowo głupi!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudawa Serduszka   21 września 2019r. o 12:28

~~Rudawa Serduszka

Postów:

~~Woskowożółta Forsycja napisał(a):

Jesteś wyjątkowo głupi!


Ktoś musi być głupi aby reszta po studiach była mądra :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płoworuda Tygrysówka   21 września 2019r. o 12:28

~Płoworuda Tygrysówka

Postów:

Panie autorze, poszliśmy tam bo były lekcje z nauczycielem. Nie zauważył pan że poszliśmy w większości jak dzwonek zadzwonił?. Ogarnij się pan.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Indygowy Nagietek   21 września 2019r. o 12:30

~Indygowy Nagietek

Postów:

Radni panie kolego, jak zapewne inni pracują w tym czasie m.in na pana emeryturę
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.