ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4598, 6 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Przyszłość z klasą!
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja31 października 2019r. godz. 11:51, odsłon: 6824, Bolec.Info
Bezpartyjni Samorządowcy postanowili pozbawić stanowiska radnego Marcina Stróżyńskiego pod jego nieobecność.
Bolesławiec - Informacje: Odwołanie za karę? Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego (fot. Bolec.Info)

Klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy postanowił odwołać drugiego wiceprzewodniczącego rady, Marcina Stróżyńskiego (PiS), którego na dzisiejszej sesji nie było. Nikt nie chciał jednak uzasadnić wniosku a radca prawny Emil Zając stwierdził, że nie ma potrzeby uzasadniania takiego wniosku.

W końcu, po długich oporach i wielu pytaniach radnych przyznano, że chodzi o utratę zaufania. Stróżyński dostał stanowisko wiceprzewodniczącego w ramach umowy koalicyjnej, która dała władzę w powiecie Bezpartyjnym, Ziemi Bolesławieckiej, Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i PiS-owi. To pozwoliło na objęcie stanowiska starosty przez Tomasza Gabrysiaka, dało miejsce wicestarosty Mirosławowi Horzempie a etatowym członkiem zarządu uczyniło Stanisława Chwojnickiego.

Radny Stróżyński jednak niedawno, na  posiedzeniu komisji statutowej, która miała uporządkować statut powiatu zagłosował za wnioskiem niezrzeszonego radnego, Tomasza Matyjewicza. Wniosek ten likwidował w statucie stanowisko płatnego, etatowego członka Zarządu Powiatu. Czyli stanowisko zajmowane przez Chwojnickiego, koalicjanta Stróżyńskiego. Odwołanie radnego ze stanowiska wiceprzewodniczącego rady ma być karą za to zachowanie. Jak uzasadnił to Władysław Bakalarz z Bezpartyjnych Samorządowców, radny utracił zaufanie koalicji.

Zaistniała ciekawa sytuacja w której koalicjanci Stróżyńskiego i PiS (partii radnego) odwołali go 12 głosami a broniło go 8 radnych opozycyjnych.

O komentarz poprosiliśmy pełnomocnika struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Szymona Pogodę.
- Ta decyzja nie była konsultowana z Zarządem Okręgowym PiS ani ze mną - mówi dla Bolec.Info Szymon Pogoda. - Nie zostałem poinformowany o tych działaniach. Na pewno o całej sytuacji dowiedzą się władze okręgowe PiS.

Doszło do absurdalnej sytuacji, w której radni PiS, Waldemar Krysztofiak i Mirosław Horzempa z PiS głosowali za odwołaniem ze stanowiska wiceprzewodniczącego radnego PiS, któremu dali to stanowisko wchodząc do koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Radni koalicji odrzucili też proponowane zmiany w statucie, które sprawiłyby, że nie byłoby stanowiska płatnego etatowego członka zarządu. Tym samym koalicja, m.in. głosami radnych PiS, obroniła stanowisko dla radnego SLD, Stanisława Chwojnickiego.

Radny Stróżyński wkrótce skomentuje całą sytuację dla portalu Bolec.Info.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

~~Złotawobrązowy Modrzew   31 października 2019r. o 13:01

~~Złotawobrązowy Modrzew

Postów:

Ilu dzialaczy ma PiS w Bolcu i gdzie pracują?
Gdyby Pogodzie nie sprzyjala pogoda ARiMR na pewno by sie nie napinal dla partii.
Oni najbardziej zajmują się trwaniem koalicji. Mieszkancy przeszkadzają cieszyć się wladzą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   31 października 2019r. o 13:04

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

~~Rdzawobrunatna Ostróżka napisał(a): " ...- Ta decyzja nie była konsultowana z Zarządem Okręgowym PiS ani ze mną - mówi dla Bolec.Info Szymon Pogoda. " To klasyczna półprawda. Wczoraj biegał za Starostą, jak ratlerek z wywalonym językiem, kombinując - jak tu coś ugrać dla siebie.


Tyle, że Ty szybciej biegałeś, bo bez wąsa...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złoty Dyptam   31 października 2019r. o 13:29

~~Złoty Dyptam

Postów:

Wstyd, Wstyd i jeszcze raz Wstyd, że radni PiS bronią radnego z SLD i głosowali za pozostawieniem płatnego tego stanowiska w radzie powiatu. Tu pisze się, że nie ma pieniędzy na darmową komunikację w mieście, brak kasy na podwyzki dla nauczycieli , a dobrze płatny etacik dalej się trzyma w powiecie. To pewnie puchar przechodni i jak niektórym skończy się druga kadencja to tam wskoczą. tak radni dbaja o siebie i swoje interesiki. mamla ludzi przed wyborami, a po wyborach to jedna wielka sitwa cwaniaków. PiS w Bolesławcu po tym głosowaniu ( dadni z Pis w powiecie) są skończeni. Panowie gdzie wasz honor i poczucie wstydu? Czy wy wiecie co oznacza nazwa PiS? Wyborcy nie zapomną wam tego przy kolejnych wyborach. W tej grze wygrał tylko jeden, ten który miał być skasowany. Śmieje się teraz z wszystkich.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnolawendowy Ambrowiec   31 października 2019r. o 13:35

~~Jasnolawendowy Ambrowiec

Postów:

~~Złoty Dyptam napisał(a): Wstyd, Wstyd i jeszcze raz Wstyd, że radni PiS bronią radnego z SLD i głosowali za pozostawieniem płatnego tego stanowiska w radzie powiatu. Tu pisze się, że nie ma pieniędzy na darmową komunikację w mieście, brak kasy na podwyzki dla nauczycieli , a dobrze płatny etacik dalej się trzyma w powiecie. To pewnie puchar przechodni i jak niektórym skończy się druga kadencja to tam wskoczą. tak radni dbaja o siebie i swoje interesiki. mamla ludzi przed wyborami, a po wyborach to jedna wielka sitwa cwaniaków. PiS w Bolesławcu po tym głosowaniu ( dadni z Pis w powiecie) są skończeni. Panowie gdzie wasz honor i poczucie wstydu? Czy wy wiecie co oznacza nazwa PiS? Wyborcy nie zapomną wam tego przy kolejnych wyborach. W tej grze wygrał tylko jeden, ten który miał być skasowany. Śmieje się teraz z wszystkich.

Wyborcy to akurat mają najmniej do powiedzenia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Dyniowy Szupin   31 października 2019r. o 15:00

~~Dyniowy Szupin

Postów:

Domyślam się , iż za darmo nie sprzedali swoich głosów przeciwko swojej grupie.
W takim przypadku należałoby zacytować Piłsudskiego, ale niestety publicznie nie można.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarnobrązowy Oczar   31 października 2019r. o 20:41

~~Czarnobrązowy Oczar

Postów:

Ten Horzempa od poczatku wielka pomyłka.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Myszata Języczka   31 października 2019r. o 20:49

~~Myszata Języczka

Postów:

~~Czarnobrązowy Oczar napisał(a): Ten Horzempa od poczatku wielka pomyłka.

Przecież zdradził na dzień dobry Russa to co się będzie patyczkował ze Stróżyńskim .Też wolał bym być Vice Starostą jak ,,Parkingowym ."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoczerwona Szachownica   1 listopada 2019r. o 7:19

~~Jasnoczerwona Szachownica

Postów:

Tomaszek w łopozycji?

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama Przyszłość z klasą!